Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już ponad tysiąc osób zgłosiło się do pracy w szpitalu tymczasowym na MTP, który ruszy za tydzień - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Już ponad tysiąc osób zgłosiło się do pracy w szpitalu tymczasowym na MTP, który ruszy za tydzień
23-11-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
W ciągu dwóch tygodni w targowych pawilonach powstał szpital polowy, do którego pacjenci z Covid-19 będą przewożeni od 30 listopada. Docelowo znajdzie się tutaj 900 łóżek.

Szpital polowy znalazł się w tzw. "czteropaku". Kolejnych 300 łóżek znajdzie się w największym pawilonie MTP – nr 5. Lecznica ma pomieścić 900 pacjentów.

– Hale są wypełnione łóżkami i sprzętem kwaterunkowym. Obecnie trwają prace techniczne związane z montażem instalacji tlenowej i pierwsze testy jej szczelności przy wykorzystaniu azotu. Postawiony został również zbiornik do tlenu o łącznej wadze 51 ton. W związku z tym, że w szpitalu tymczasowym będzie więcej łóżek niż pierwotnie planowano, a kadra szpitala im. J. Strusia już teraz jest bardzo obciążona pracą, w sobotę spotkałem się z prof. Andrzejem Tykarskim, rektorem Uniwersytetu Medycznego. Zdecydowaliśmy, że placówką prowadzącą zostanie Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego. Ta decyzja motywowana jest zasobem kadrowym szpitali klinicznych i uniwersytetu - dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli martwić się o brak lekarzy – zaznaczył wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Do pracy w szpitalu tymczasowym zgłosiło się ponad tysiąc pracowników medycznych, w tym blisko 60 lekarzy różnych specjalności oraz 184 studentów specjalności medycznych.

Szpital powstał w ciągu dwóch tygodni. Na początku otwarte zostaną miejsca w dwóch halach, 8 i 8A, kolejne łóżka będą oddawane etapami.

– Pół tysiąca naszych pracowników w ciągu 14 dni, pracując 24 godziny na dobę, stworzyło pełną infrastrukturę na terenie 6 pawilonów. Rozłożyliśmy ponad 8,5 kilometra instalacji tlenowej, trwają ostatnie prace związane z instalacją próżniową oraz sprężonego powietrza – tłumaczy Tomasz Kobierski, prezes MTP.

Szpitalem tymczasowym pierwotnie miało zarządzać miasto i szpital miejski im. Strusia na Szwajcarskiej. Lecznicą będzie kierować Uniwersytet Medyczny.

– Kadra szpitala im. J. Strusia od początku pandemii niesie główny ciężar walki z Covid-19 w Wielkopolsce, za co należy się jej podziw i ogromny szacunek. Dlatego włączyliśmy się w to przedsięwzięcie. 30 listopada uruchomimy ok. 150 łóżek w 3 oddziałach oraz 48 łóżek intensywnej terapii z respiratorami. Ich włączanie będzie stopniowe i uzależnione od tempa pozyskiwania kadry anestezjologicznej. Patronat nad poszczególnymi oddziałami obejmą kliniki: hipertensjologii, pulmonologii i internistyczna. Następnie stopniowo będziemy zwiększać liczbę dostępnych łóżek aż do 900, choć mamy nadzieję, że nie wszystkie zostaną wypełnione – objaśnia prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego.


R E K L A M A

Komentarze (1)

23-11-2020 09:38:51
emeryt
Ciekaw jestem, czy będzie tak samo jak na Narodowym w Warszawie.027b

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: