Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Okno na świat MTP, powiększenie Parku Kasprowicza, z Łazarza na Wartostradę – trwa głosowanie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Okno na świat MTP, powiększenie Parku Kasprowicza, z Łazarza na Wartostradę – trwa głosowanie
19-11-2020 19:34   Janusz Ludwiczak
Jeszcze tylko do piątkowego południa można oddawać głosy w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2021.

W tym roku mieszkańcy mogą oddawać maksymalnie 4 głosy – dwa na projekty ogólnomiejskie, w tym na jeden w ramach Zielonego Budżetu co jest nowością oraz na dwa projekty rejonowe. Do wybory jest w sumie 175 projektów, z czego 34 ogólmomiejskich, 12 w ramach Zielonego Budżetu, są też projekty dotyczące bezpośrednio Łazarza.

Aby wziąć udział w głosowaniu, nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, wystarczy, że jest się jego mieszkańcem. Nie ma też ograniczeń wiekowych, ale w przypadku niepełnoletnich poznaniaków konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna.

Do wydania jest aż 21 mln zł - 15 mln zł na projekty rejonowe i 6 mln zł na projekty ogólnomiejskie, z czego 4 mln zł na Zielony Budżet.

Głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2021 potrwa do piątku, 20 listopada do godz. 12:00.
Głosy można oddawać na stronie: https://pbo21.um.poznan.pl/i/pbo21/voting

Wyniki mamy poznać do 30 listopada.

Projekty związane z Łazarzem:

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE:

#9: 100-lecie śmierci Jarogniewa Drwęskiego
Koncerty mające przywrócić Jarogniewa Drwęskiego, wybitnego prezydenta Poznania do świadomości historycznej poznaniaków.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Dziedziniec Urzędu Miasta- Pl. Kolegiacki, Schody Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki, ul. J. Drwęskiego, Dziedziniec Szkoły nr 69 im. J. Drwęskiego.
Szacunkowy koszt projektu: 11 tys. zł

#11: Okno na świat MTP
Pierwszy Targ Poznański zgromadził 1200 wystawców i 40 tys. zwiedzających, co było wówczas liczbą ogromną, zważywszy, że kupcy i przemysłowcy pochodzili w większości jedynie z byłego zaboru pruskiego. W Poznaniu tradycje targowe sięgały połowy XIX wieku, a pierwsza wystawa przemysłowa odbyła się już w 1850 roku w Pałacu Działyńskich na Starym Rynku.
Projekt przewiduje 3 Koncerty artystyczno-patriotyczne związane z MTP, w programie znajdą się utwory literackie, poezja i muzyka związana z okresem 20-lecia Międzywojennego, a szczególnie poezja takich Poznańskich poetów jak: W. Bąk, W. Hulewicz, E. Zegadłowicz oraz utwory kompozytorów F. Nowowiejskiego, H. Opieński, A. Szeluto, J. Młodziejowski, którzy z dumą prezentowali dorobek, zwłaszcza MTP, który obok budowy Gdyni i COP był jednym z największych inwestycji w okresie międzywojennym w Polsce. MTP integrują mieszkańców naszego miasta i całej Polski, przyjeżdżając w okresie Targów podziwiając rozwój przemysłu w Polsce i świecie.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Pawilon Targowy, ul. Grunwaldzka, Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych, ul. Śniadeckich, Zrzeszenie Handlu i Kupiectwa, ul. Zwierzyniecka,Izba Rzemieślnicza,al.Niepodległości,Dom Kupca,Pl. Wiosny Ludów
Szacunkowy koszt projektu: 13 500 zł

#28: Wspierajmy stare 100letnie drzewa w Poznaniu
Wsparcie starych drzew przez wzmocnienie specjalnymi wiązaniami konarów, badanie metodą SIA, specjalne etykietowanie drzew.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Al. Niepodległości, ul. Reymonta, Hetmańska, Omańskowska, Park Wieniawskiego, Park Wilsona
Szacunkowy koszt projektu: 479 700 zł

PROJEKTY W RAMACH ZIELONEGO BUDŻETU:

ZB.3: Powiększenie Parku Kasprowicza-zieleń zamiast betonu!
W ramach projektu miałyby zostać udostępnione mieszkańcom następujące niedostępne obecnie obszary parku (na których nie ma betonowych fundamentów - pozostałości po budowie lodowiska):
1) dawny plac zabaw przedszkola
2) zamknięty obszar obszar między dawnym placem zabaw a Kolektywem Kąpielisko.
Ponadto w ramach projektu zostanie odnowiona część parku ze wzgórzem saneczkowym oraz alejki parkowe, posadzona zostanie nowa zieleń, łąki kwietne - zgodnie z załącznikiem graficznym.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Park Kasprowicza
Część zamkniętego terenu pomiędzy pływalnią letnią, a ul. Reymonta: dawny plac zabaw przedszkola, część działki POSIR między dawnym placem zabaw a Kolektywem Kąpielisko.
Szacunkowy koszt projektu: 2 mln zł [+ koszty utrzymania w kolejnych 5 latach – 40 tys. zł

PROJEKTY REJONOWE

XIII.7: Koncerty w muszli - w Parku Wilsona
Przygotowanie zabytkowej muszli w Parku Wilsona do koncertowania i organizacja koncertu koncertów, w tym prace związane z poprawą stanu technicznego muszli.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Muszla koncertowa w Parku Wilsona
Szacunkowy koszt projektu: 600 tys. zł

XIII.8: Z Jeżyc/Łazarza przez Wildę na Wartostradę
Liczniki rowerowe na Bukowskiej. Wymiana nawierzchni na ul. Grunwaldzkiej/Bukowskiej.
Na ul. Bukowskiej, po obu stronach na drogach rowerowych zostaną zamontowane liczniki rowerowe, zliczające ruch rowerowy na Trasie Głównej z Programu Rowerowego Miasta Poznania. Pozwoli to na bieżąco szacować ruch rowerowy oraz lepiej planować budowę rowerowej infrastruktury.
Wymiana nawierzchni na drodze rowerowej przy ul. Grunwaldzkiej/Bukowskiej na wysokości MTP.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
ul. Bukowska po obu stronach, ul. Grunwaldzka/Bukowska przy MTP
Szacunkowy koszt projektu: 600 tys. zł

XIII.9: Kompleksowy program diagnostyki fizjoterapeutycznej dzieci
Projekt zakłada prowadzenie rzetelnych badań fizjoterapeutycznych i diagnostyki wad postawy wśród dzieci przedszkolnych.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Placówka na terenie Jeżyc/św. Łazarza
Szacunkowy koszt projektu: 250 tys. zł

XIII.12: Cała szkoła jak z Finlandii
Projekt zakłada przystosowanie pozostałych nieodnowionych pomieszczeń szkoły do najwyższych standardów - rodem z Finlandii.
Pierwszy aspekt - renowacja wnętrz szkolnych zakłada przystosowanie pozostałych, nieodnowionych jeszcze, części budynku do najwyższych standardów, na wzór szkół w Finlandii. Nowoczesność i pionierskie kroki w dziedzinie edukacji wymagają stworzenia klasopracowni, które rozbudzają ciekawość poznawczą uczniów, a jednocześnie dostosowane są do obecnych czasów i wyposażone w sprzęt technologiczny usprawniający procesy edukacyjne (tablety, monitory interaktywne, interaktywne pomoce naukowe itp.). Designerskie tematyczne klasopracownie, zaprojektowane przy współudziale uczniów, stworzą przestrzeń do owocnych działań edukacyjnych. W tym aspekcie uwzględniona jest również konieczność wyremontowania szkolnych toalet i dostosowania ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, również z zachowaniem najwyższych standardów ekologicznych. Drugi filar projektu zakłada zapewnienie cyklu szkoleń dla kadry pedagogicznej z najnowszych metod nauczania - skoncentrowanych na uczniu, skupionych na jego potrzebach i autonomii, opartych na działaniach projektowych, a przez to służący rozbudzaniu kompetencji kluczowych XXI wieku. Spojrzenie na edukację z dwóch perspektyw uwzględnionych w projekcie - technicznej i metodycznej, z pewnością wpłynie na podniesienie jakości pracy szkoły oraz rozbudzi motywację do działania, satysfakcję i zadowolenie wszystkich grup szkolnych - uczniów, rodziców i nauczycieli.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
budynek Szkoły Podstawowej nr 77 im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich, ul. Dmowskiego 50.
Szacunkowy koszt projektu: 600 tys. zł [+koszty utrzymania w trakcie kolejnych 5 lat 50 tys. zł]

XIII.13: Z przewodnikiem do lasu
Wspieranie i rozwój lokalnych form wypoczynku w naturze - wirtualny przewodnik po Palmiarni Poznańskiej.
Idea projektu zakłada zwiększenie atrakcyjności i wartości edukacyjnej Palmiarni Poznańskiej oraz budowanie zdrowych nawyków odwiedzających, poprzez promocję różnych form wypoczynku w naturze, przy użyciu interaktywnego przewodnika i wizualnych form makiety interaktywnej.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu:
Palmiarnia Poznańska, ul. Matejki 18
Szacunkowy koszt projektu: 600 tys. zł [+koszty utrzymania w trakcie kolejnych 5 lat 170 tys. zł]

Głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2021


Fot: UMP, Janusz Ludwiczak (5-6)

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: