Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rząd zamyka cmentarze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rząd zamyka cmentarze
30-10-2020 18:26   Janusz Ludwiczak
Od 31 października do 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Taką decyzję ogłosił w piątek po południu premier Mateusz Morawiecki.

Jak argumentował szef rządu PiS, decyzja ta została podjęta ze względu na epidemię koronawirusa, która przybiera na sile. Dziś padł kolejny rekord zakażeń Covid-19 – stwierdzono 21 629 nowych zakażeń (wczoraj było to 20 156 zakażeń, w środę – 18 820).

– W walce z koronawirusem musimy ograniczyć mobilność społeczną i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada.
Tradycja jest teraz mniej ważna niż życie. Proszę powstrzymać się od wyjazdów, również poza miasta. Jeżeli pandemia nie będzie się nasilała, to w drugiej połowie listopada być może będzie można odwiedzić groby
– powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Jednak kilka dni temu premier mówił, że nie jest planowane zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych, ale zaleca rozłożenie odwiedzin grobów bliskich w czasie.

Oznacza to, że w weekend nie będą uruchamiane dodatkowe połączenia, umożliwiające dojazd na nekropolie. 31 października tramwaje i autobusy kursować będą według sobotniego rozkładu jazdy, a 1 listopada według świątecznego (niedzielnego).

– Z uwagi na fakt, że tak poważna decyzja została ogłoszona tak późno, bez dania organizatorom transportu publicznego czasu na wprowadzenie tych zmian do systemów informacji pasażerskiej, z góry przepraszamy wszystkich pasażerów za ewentualne niedogodności z tym związane. Informacje pasażerskie formie papierowej na niektórych przystankach mogą w związku z tym nie odzwierciedlać faktycznych godzin odjazdów poszczególnych linii.
Dokładamy starań aby zmienione rozkłady mogły trafić do udostępnianej przez nas bazy danych, a tym samym, aby informacje prezentowane w aplikacjach wspomagających informację pasażerską odpowiadały rzeczywistości. Podkreślamy, że jest to sytuacja niezawiniona przez ZTM. Wobec ogłoszenia tak istotnej decyzji, jaką jest zamknięcie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych, dopiero późnym popołudniem dnia 30 października nie dostaliśmy praktycznie szansy na odpowiednie przygotowanie się do tak poważnej zmiany
– informuje Zarząd Transportu Miejskiego.


Komentarze (5)

02-11-2020 09:02:28
M.
@lolo, nie obrażaj Jaruzelskiego. Każdy ma prawo do jego oceny, ale jego dbałość o polszczyznę jest niepodważalna. Czy słyszałeś kiedykolwiek, żeby mówił "som" czy "pójdom" ? A teraz posłuchaj jak mówi Jarosław.
02-11-2020 07:28:51
Qshu
Poprzedni stan wojenny przespał więc teraz wywołał własny - mały, wredny tchórz
01-11-2020 19:08:36
Lolo
Jaruzelskiego zagrał koncertowo
30-10-2020 22:43:29
Andrzej
Jarek wyreżyserował tą PATOLOGIE. No ale wymskło mu się spod kontroli i teraz improwizuje
30-10-2020 20:55:21
Lazarzanin
Cmentarze pozamykali ze względu na pandemię, a NIELEGALNE zbiorowiska manifestacyjne cały czas się odbywają i ich jakoś nikt nie rozgoni. I tam nie ma koronawirus? PATOLOGIA.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: