Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach powstaje szpital polowy – będzie tam blisko 600 łóżek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach powstaje szpital polowy – będzie tam blisko 600 łóżek
29-10-2020 06:04   Janusz Ludwiczak
Do końca listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich ma powstać szpital tymczasowy, do którego będą trafiać pacjenci zakażeni Covid-19. W lecznicy ma pracować ponad pół tysiąca medyków.

– Przewidujemy 548 miejsc plus jeszcze około 48 miejsc pod respiratory, czyli łóżka OIOM. Wiemy już, że koordynatorem budowy i działania placówki będzie szpital przy ul. Szwajcarskiej – powiedział podczas środkowej konferencji Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Tymczasowy szpital będzie potrzebował ok. 500 osób personelu medycznego.

– Nabór wkrótce ruszy. Będzie prowadzony wspólnie przez wojewodę i Uniwersytet Medyczny. Będzie uruchomiona odpowiednia strona, na której będzie można składać aplikacje o przyjęcie. Te wszystkie działania idą pełną parą – zaznaczył prezydent Jacek Jaśkowiak.

Lecznica znajdzie się w tzw. "czteropaku", czyli w pawilonach nr 7, 7a, 8 i 8a od strony ulicy Śniadeckich. Ma to być pierwszy szpital tymczasowy dla pacjentów z koronawirusem w Polsce.

– Stworzenie szpitala to ogromne wyzwanie organizacyjne, zarówno w aspekcie jego budowy, jak i późniejszego funkcjonowania. Na dziś prace przebiegają zgodnie z planem i wszystko wskazuje na to, że do końca listopada uda się rozpocząć funkcjonowanie placówki. Jestem zbudowany współpracą z miastem, MTP i szpitalem przy Szwajcarskiej. Na bieżąco rozwiązujemy problemy, które pojawiają się na horyzoncie. Robimy to po wielkopolsku, czyli porządnie – powiedział wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: