Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sesja Rady Osiedla Św. Łazarz {►WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sesja Rady Osiedla Św. Łazarz {►WIDEO}
21-10-2020 18:36   Janusz Ludwiczak
O godz. 18:30 rozpoczęła się 18. sesja zwyczajna Rady Osiedla Św. Łazarz, która ze względu na epidemię koronawirusa znów odbywa się w trybie zdalnym.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji, stwierdzenie kworum, powołanie protokolanta.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Projekt uchwały w sprawie wniosku do placówek oświatowych o dokonanie zmian w planach finansowych na 2020 rok.
 4. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zmianę przeznaczenia środków celowych naliczonych dla Osiedla, ujętych w planie finansowym Szkoły Podstawowej nr 33 na 2020 rok.
 5. Projekt uchwały w sprawie zmiany projektu planu wydatków Osiedla na 2021 r.
 6. Projekt uchwały w sprawie zaopiniowania projektu uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie zasięgu nazwy parku Jana Kasprowicza.
 7. Projekt uchwały w sprawie zaopiniowania sprzedaży alkoholu w lokalu użytkowym położonym w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 22.
 8. Projekt uchwały w sprawie wniosku do Prezydenta Miasta Poznania o likwidację lokalizacji postoju taksówek przy ul. Niecałej.
 9. Projekt uchwały w sprawie diet dla członków organów Osiedla.
 10. Wolne głosy i wnioski.
 11. Zamknięcie sesji.


R E K L A M A

Komentarze (6)

25-10-2020 09:41:16
lazarski
W grudniu 2019 Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie przez Miasto Poznań wkładu niepieniężnego do spółki Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. w postaci prawa własności nieruchomości zlokalizowanej w Parku im. Jana Kasprowicza. Chodzi o aport, czyli wniesienie (przekazanie) do spółki MTP gruntu w postaci dziewięciu działek o łącznej powierzchni 4,6 hektarów.( za lazarz.pl)Tereny po dawnym stadionie są własnością prywatną ,odkupioną od Energetyki i kiedyś Miasto planowało ich odkupienie od właściciela.
24-10-2020 20:10:10
M.
@łazarski, teren po Energetyku to dzierżawa wieczysta. Do tej pory Arena wraz z przyległościami była częścią parku i zdaje się, że fakt przejęcia władania przez MTP (dla przypomnienia targi są spółka miejską) tego nie zmienił. Takie rozwiązanie miało ułatwić w zarządzaniu halą i przeprowadzeniem remontu.
24-10-2020 20:07:29
pyra
Do "M"u mnie slowo glupoty znaczy bzdety, glupie pomysly, niedorzeczne. Glupoty z Miasta jakich wiele ostatnio. Nikt na takie glupie pomysly nie przystanie ani mieszkancy ani RO ale Miasto zrobi co chce jak zawsze. Miasto dyktuje co jest najlepsze dla miasta i jego mieszkancow. Miasto dawno zapomnialo dla kogo ma pracowac, dla zyskow swoich spolek czy dla nas. Kiedy Jaskowiak konczy kadencje bo zaden z niego gospodarz.
24-10-2020 17:57:41
lazarski
Cały teren od strony Wyspiańskiego z budynkiem Areny włącznie nie byłby już częścią parku i nie będzie bo miasto już ten teren oddało Targom i są zatwierdzone plany zabudowy. A teren Energetyka to własność prywatna i zgodnie z planami to nie będzie park.Tak dzieje się od dziesiatek lat a nie dopiero teraz.
24-10-2020 11:56:57
M.
@pyra, to nie są takie głupoty jak może się wydawać. Gdyby przyjąć tę propozycję miasta, oznaczałoby to, że cały teren od strony Wyspiańskiego z budynkiem Areny włącznie nie byłby już częścią parku. A ten "nowy" mniejszy park można by częściowo zabetonować, bo według obecnych planów zagospodarowania przestrzennego jest ustalona powierzchnia, którą można zabudować. Czyli tym prostym zabiegiem można by okroić park.
23-10-2020 17:16:46
pyra
Te zaklocenia w tle, gadnie, smiechy, cichy i rozmowy, niedopuszczalne, ktos nie wylaczyl radia czy TV ? Niepowazne zupelnie przez czesc relacji. Cale szczescie, ze RO zaopiniowala te glupoty GOPAZ/Miasto dotyczace nazwy Parku Kasprowicza i jego terenu, negatywnie. Za to daje wielki PLUS !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: