Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Małeckiego: Rozpoczęły się prace związane z nasadzeniami nowych drzew - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Małeckiego: Rozpoczęły się prace związane z nasadzeniami nowych drzew
07-10-2020 07:15   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Małeckiego już niebawem posadzonych zostanie 14 platanów i pół tysiąca roślin cebulowych – w tym hiacyntów oraz 430 krzewów róż i trzmieliny. W związku z prowadzonymi pracami wprowadzony został zakaz parkowania na odcinku od Strusia do Rynku Łazarskiego.

Od wtorku obowiązuje zakaz parkowania w ciągu ulicy Małeckiego, na odcinku od Strusia do Rynku Łazarskiego. Rozpoczęły się prace związane z nasadzeniami zieleni.

– Pojawi się 14 platanów, 500 roślin cebulowych - hiacyntów, 430 krzewów róż i trzmieliny. Drzewa zostaną posadzone tylko po wschodniej stronie ulicy – ich nasadzenie od strony ul. Głogowskiej jest niemożliwe z uwagi na występowanie sieci uzbrojenia podziemnego. Odbrukowana przestrzeń, w której umieszczone będą rośliny, zostanie ogrodzona drewnianymi słupkami. W związku z tym, że okres sadzenia drzew przypada na drugą połowę listopada, platany na ul. Małeckiego pojawią się na samym końcu, już po zakończeniu pozostałych robót – wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Przez najbliższe dwa tygodnie obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, obejmujący również wyznaczone miejsca postojowe. Ponadto odcinek od ul. Strusia do Rynku Łazarskiego objęty został zakazem ruchu, z wyłączeniem dojazdu do posesji.

W przyszłym tygodniu prace ruszą również po wschodniej stronie ul. Małeckiego i będą wiązać się z podobnym ograniczeniem parkowania.

Równolegle Veolia rozpoczyna prace związane z budową przyłącza cieplnego do budynku przy Rynku Łazarskim 21. Utrudnienia potrwają do końca października.

Ulica Małeckiego będzie docelowo jednokierunkowa.

– Zakończenie nasadzeń i budowy przyłącza cieplnego umożliwi wykonanie docelowego oznakowania poziomego i pionowego dla tej ulicy, objętej Strefą Płatnego Parkowania. Oznacza to, że ul. Małeckiego będzie jednokierunkowa od ul. Strusia w stronę Rynku Łazarskiego, z możliwością przejazdu mieszkańców do ul. Calliera. Parkowanie na ul. Małeckiego będzie odbywać się skośnie po zachodniej stronie oraz równolegle po stronie wschodniej. Wprowadzony zostanie także kontraruch rowerowy – tłumaczy ZDM.

Nasadzenia zieleni na ul. Małeckiego kosztować będą 125 tysięcy złotych i zostaną sfinansowane ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (1)

12-10-2020 06:04:56
Mieszkaniec
Szkoda tylko że po stronie zachodniej od rynku Łazarskiego nie poprawili krawężników.Nie jeden kierowca zostawił tam zderzak.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: