Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ukazał się kolejny numer "Na Łazarskim Fyrtlu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ukazał się kolejny numer "Na Łazarskim Fyrtlu"
02-10-2020 07:35   Janusz Ludwiczak
"Przebudowa Kolejowej powinna ruszyć w przyszłym roku", "Jaka przyszłość czeka Skwer Eki z Małeki", "Park Kasprowicza na nowo" – ukazał się drugi numer "Na Łazarskim Fyrtlu", czyli gazetki wydawanej przez Radę Osiedla Św. Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz zapowiadała, że ich gazetka będzie ukazywać się częściej niż dotychczas, jednak drugi numer ukazał się dopiero na przełomie sierpnia i września (czyli 8 miesięcy po wydaniu poprzedniego numeru) w nakładzie 1 000 egzemplarzy (dla porównania "Wieści Łazarskie" ukazywały się w nakładzie 2 500 egzemplarz).

"Nasza wizja na gazetkę to coś więcej, niż artykuły ze strony Urzędu Miasta i zdjęcia chodników przed oraz po remoncie. Chcielibyśmy, aby „Na Łazarskim Fyrtlu” odkrywało przed mieszkańcami ciekawostki z życia naszej dzielnicy, lokalne tradycje, historie, czy przedsiębiorców. Czasopismo ma się ukazywać dwa razy częściej, niż dotychczas, czyli cztery razy w roku. Będziemy je dystrybuować po różnych punktach na mapie Łazarza tak, by każdy mógł je zdobyć w bliskiej odległości od domu. Uznaliśmy, że w świetle tak dużych zmian nadamy mu nową nazwę, co podkreśli jego świeżość" – pisała w grudniu 2019 r. w poprzednim numerze "Na Łazarskim Fyrtlu" Beata Szeszuła, członek Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

W drugim numerze "Na Łazarskim Fyrtlu", który ma zaledwie 8 stron możemy przeczytać informacje o przebudowie ulicy Kolejowej, która ma ruszyć w przyszłym roku. Jest też artykuł o przebudowie Skweru Eki z Małeki i przyszłości Parku Kasprowicza.

Jest również wywiad z szewcem z Kliniki Obuwia przy ul. Matejki.

Jak już informowaliśmy "Na Łazarskim Fyrtlu" zastąpiło "Wieści Łazarskie", które ukazywały się przez ostatnie cztery kadencje poprzednich Rad Osiedli Św. Łazarz, czyli od listopada 2004 r.

– Chcielibyśmy zmienić formułę tego czasopisma. "Wieści Łazarskie" informowały z dużym opóźnieniem o rzeczach, które już się wydarzyły. Chcemy, żeby w czasopiśmie były bardziej świeże wiadomości i pojawiały się informacje o tym co będzie się działo – powiedział portalowi lazarz.pl Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Ostatni numer "Wieści Łazarskich" oraz archiwalne wydania biuletynu informacyjnego (w tym "Nasze Osiedle Targowe" oraz "Głos Łazarza") można pobrać w dziale/zakładce Rada Osiedla » Biuletyn osiedlowy.

W naszym serwisie www.radaosiedla.lazarz.pl prezentujemy również wszystkie numery magazynu "Na Łazarskim Fyrtlu".

Ostatni numer "Wieści Łazarskich" {POBIERZ PDF}

Najnowszy numer "Na Łazarskim Fyrtlu" {POBIERZ PDF}


Komentarze (5)

11-10-2020 20:01:10
Adrian
@ Mieszkaniec Kolejowej : to zwężenie jest wynikiem konsultacji. W czasie konsultacji sugestie mieszkańców m.in dotyczyły uspokajających ruchu na skrzyżowaniu z ulicą Klaudyny Potockiej. Mieszkańcy sugerowali takie rozwiązania jak sygnalizacja świetlna lub rondo w tym rejonie. Ostatecznie ZDM zdecydowało się, że przejście dla pieszych będzie wyniesione, ponadto zwężeniu ulegnie wlot od strony ul. Hetmańskiej do jednego pasa, a w miejscu istniejącego prawoskrętu w ul. Kolejową zostanie zaprojektowana zieleń. źródła: https://zdm.poznan.pl/pl/web/aktualnosci/view/id/koncepcja-przebudowy-ul-kolejowej-gotowa https://zdm.poznan.pl/upload/konsultacje_spoeczne/podsumowania/2020_01_30_koncepcja_przebudowy_ul._kolejowej_-_odpowiedzi_na_uwagi_mieszkancow.pdf https://zdm.poznan.pl/upload/konsultacje_spoeczne/podsumowania/2019_12_23_kolejowa_podsumowanie_konsultacji_spolecznych_-_uwagi_mieszkancow.pdf
02-10-2020 13:13:22
Czytelnik
Protokół Rady Osiedla Św. Łazarz z 20 maja 2020 r. "Radna Beata Szeszuła poinformowała, że pierwszy tegoroczny numer gazetki osiedlowej, planowany w maju nie ukaże się w planowanym w maju terminie ze względu na brak możliwości jej rozdystrybuowania. Wobec tego pierwszy numer wydany zostanie w lipcu. "A ukazał się na przełomie sierpnia i września (czyli 8 miesięcy po wydaniu poprzedniego numeru).Jak to się ma do wyborczych obietnic?Ponadto bardzo trudno zdobyć biuletyn, kiedyś były w szkołach, przedszkolach a teraz .......?
02-10-2020 11:22:29
alina
W tytule gazety jest błąd. Mówi się w fyrtlu a nie na fyrtlu.
02-10-2020 08:46:15
Mieszkaniec Kolejowej
Jak to możliwe, że Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz mówi "Wieści Łazarskie" informowały z dużym opóźnieniem o rzeczach, które już się wydarzyły, a w treści artykułu przedstawionego na nowym "Na Łazarskim Fyrtlu" o przebudowie ulicy Kolejowej podawane są informacje przedstawione po raz pierwszy ponad pół roku temu? Komuś coś się pomyliło ?? - już nie wnikam, że w konsultacjach nic nikt nie mówił o zwężeniu do jednego pasa wjazdu w ulicę Kolejową z Hetmańskiej !!!!
02-10-2020 08:33:50
pyra
Mam, czytalam ale jestem pewna, ze artykuly/wywiady z przedsiebiorcami jak wczesniej z Dzungla Cafe a teraz z wlascicielem punktu szewskiego to jest niestety promocja/reklama danych przedsiebiorstw i nie moze miec miejsca a gazetce. Dla mnie to oczywiste, ze jest to promocja/reklama, platna czy nie ale reklama. Takie artykuly trzeba zastapic czyms co jest ciekawe dla mieszkancow a nie czyms co sie promuje w naszej dzielnicy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: