Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Małeckiego: Posadzą 14 nowych drzew. Ulica będzie jednokierunkowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Małeckiego: Posadzą 14 nowych drzew. Ulica będzie jednokierunkowa
02-10-2020 05:19   Janusz Ludwiczak
W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z nasadzeniami drzew i krzewów w ciągu ulicy Małeckiego. Równocześnie prowadzone będą roboty związane z podłączeniem sieci cieplnej. Docelowo ulica Małeckiego będzie jednokierunkowa.

Od wtorku, 6 października obowiązywać będzie zakaz parkowania w ciągu ulicy Małeckiego, na odcinku od Strusia do Rynku Łazarskiego. Rozpoczną się prace związane z nasadzeniami zieleni.

– Pojawi się 14 platanów, 500 roślin cebulowych - hiacyntów, 430 krzewów róż i trzmieliny. Drzewa zostaną posadzone tylko po wschodniej stronie ulicy – ich nasadzenie od strony ul. Głogowskiej jest niemożliwe z uwagi na występowanie sieci uzbrojenia podziemnego. Odbrukowana przestrzeń, w której umieszczone będą rośliny, zostanie ogrodzona drewnianymi słupkami. W związku z tym, że okres sadzenia drzew przypada na drugą połowę listopada, platany na ul. Małeckiego pojawią się na samym końcu, już po zakończeniu pozostałych robót – wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Zagospodarowanie ul. Małeckiego zielenią podzielone zostało na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmie zachodnią stronę ulicy (od strony ul. Głogowskiej) i rozpocznie się już we wtorek, 6 października. Przez dwa tygodnie obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, obejmujący również wyznaczone miejsca postojowe.

Dodatkowo od 6 października odcinek od ul. Strusia do Rynku Łazarskiego objęty będzie zakazem ruchu, z wyłączeniem dojazdu do posesji.

W drugim etapie, którego rozpoczęcie planowane jest na 12 października, prace ruszą również po wschodniej stronie ul. Małeckiego i będą wiązać się z podobnym ograniczeniem parkowania.

– Utrudnienia powinny zakończyć się z końcem października – zależeć to będzie m. in. od warunków atmosferycznych – informuje ZDM.

Równocześnie firma Veolia prowadzić będzie prace związane z budową przyłącza cieplnego do budynku przy Rynku Łazarskim 21.

Ulica Małeckiego będzie docelowo jednokierunkowa.

– Zakończenie nasadzeń i budowy przyłącza cieplnego umożliwi wykonanie docelowego oznakowania poziomego i pionowego dla tej ulicy, objętej Strefą Płatnego Parkowania. Oznacza to, że ul. Małeckiego będzie jednokierunkowa od ul. Strusia w stronę Rynku Łazarskiego, z możliwością przejazdu mieszkańców do ul. Calliera. Parkowanie na ul. Małeckiego będzie odbywać się skośnie po zachodniej stronie oraz równolegle po stronie wschodniej. Wprowadzony zostanie także kontraruch rowerowy – tłumaczy ZDM.

Nasadzenia zieleni na ul. Małeckiego kosztować będą 125 tysięcy złotych i zostaną sfinansowane ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


R E K L A M A

Komentarze (3)

05-10-2020 16:52:18
emeryt
Jutro na Małeckiego może być wesoło bo znaki o zakazie stoją na jednej stronie ulicy a SM powkładała kartki na samochody po drugiej stronie.
05-10-2020 13:21:36
Autor
Brak miejsc parkingowych teraz a co będzie później gdzie mamy parkować skoro coraz więcej jest miejsc nam zabieranych a rowerem przez Głogowska życzę szczęścia by nie zostać potrąconym dlatego wolę auto czuję się bezpieczniej. Chyba że pozwolicie rowerem jeździć przez odcinek głogowskiej od targów do parku Wilsona.
04-10-2020 15:13:46
Antyaktywista
Złośliwości urzadzane mieszkanca Maleckiego przez ZDM, Rade Osiedla i aktywistow przekroczyly juz granice absurdu. Skoro remont rynku zajal wiekszosc miejsc w okolicy to szczytem glupoty jest robienie w tym samym czasie imprez na Ece i zamykac pol Maleckiego..
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: