Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Przybyszewskiego powstał buspas - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Przybyszewskiego powstał buspas
18-09-2020 08:39   Janusz Ludwiczak
W ciągu ulicy Przybyszewskiego, pomiędzy Marcelińską i Bukowską powstał buspas.
– Dzięki niemu zmniejszą się opóźnienia autobusów w godzinach dużego nasilenia ruchu i poprawi konkurencyjność transportu zbiorowego w tym rejonie – informuje ZDM.

O tym, że buspas pojawi się na Przybyszewskiego miasto informowało już w maju. Od kilku dni wydzieloną jezdnią kursują autobusy linii nr 169 i 193.

– Buspas umożliwia autobusom komunikacji miejskiej przejazd na wprost wydzielonym pasem, pozwalając na skrócenie czasów przejazdu, w szczególności przez skrzyżowanie z ul. Rokietnicką. Tym samym zwiększy się punktualność komunikacji publicznej także na kolejnych odcinkach tras – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Z buspasa mogą korzystać również taksówki, pojazdy elektryczne, motocykle, motorowery i służby miejskie – stąd oznaczenie nie tylko BUS, ale również DOP (dopuszczone).

– Takie rozwiązanie sprawia, że ruch na wszystkich pasach ul. Przybyszewskiego rozkładać się będzie optymalniej, a pojazdy dopuszczone na buspas uzyskają możliwość płynniejszej jazdy podobnie, jak autobusy komunikacji miejskiej – przekonują drogowcy.


Komentarze (3)

24-09-2020 13:38:19
Adrian
@M. , dziękuję za informację. Dobrze, że drzewa zostaną, zawsze to trochę cienia w podróży tramwajem w tym rejonie. Zwłaszcza, że lata są coraz cieplejsze, a klimatyzacja w tramwaju nie zawsze się trafi.
21-09-2020 22:08:35
M.
@Adrian , zielona kropka na drzewie to znak, że zostało zinwentaryzowane. Te do wycinki znakowane są na czerwono.
21-09-2020 18:15:04
Adrian
Kiedyś chyba był pomysł lub koncepcja, żeby torowisko na Przybyszewskiego oraz Reymonta zalać asfaltem i zrobić wspólny przejazd dla 7 i 193 takim buso-torowiskiem. Jak się jedzie obecnie 7, to drzewa na Reymonta przy torowisku nadal mają namalowaną zieloną kropkę - jakby były do wycięcia? - bo podobno stanowiły przeszkodę dla wizji buso-torowiska w tym rejonie

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

30

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Zebra" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: