Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przedłuża się przebudowa skrzyżowania Hetmańskiej i Dmowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przedłuża się przebudowa skrzyżowania Hetmańskiej i Dmowskiego
10-09-2020 09:30   Janusz Ludwiczak
24 sierpnia miała zakończyć się przebudowa skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. Prace jednak przedłużone zostały o miesiąc. Jednym z powodów jest zwiększenie zakresu inwestycji o przejazdy rowerowe.

Przebudowa skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego rozpoczęła się 27 lipca.

– Przebudowa skrzyżowania zakłada stworzenie dwóch szerokich azyli dla pieszych, pomiędzy jezdniami ulicy Hetmańskiej a torowiskiem tramwajowym. Projekt obejmuje również przeprojektowanie geometrii skrzyżowania wraz ze zmianą promieni skrętów w prawo. Z kolei w miejscu lewoskrętu z ulicy Hetmańskiej (od strony Głogowskiej) w Dmowskiego zajmie zieleń. W projekcie założono także wzmocnienie nawierzchni ulicy Hetmańskiej (kierunek Rondo Starołęka) przed skrzyżowaniem z Dmowskiego na długości ok. 70 metrów – informował Zarząd Dróg Miejskich.

Prace miały zakończyć się 24 sierpnia, a więc jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Tak jednak się nie stało.

– Zakończenie przebudowy skrzyżowania ul. Hetmańskiej i Dmowskiego planowane jest pod koniec września. Przesunięcie terminu wynika ze zwiększenia zakresu prac m.in. o: wykonanie prace pod przyszłe przejazdy rowerowy oraz sfrezowanie zniszczonej nawierzchni jezdni ul. Hetmańskiej (nitka w stronę ul. Głogowskiej) i położenie nowej nawierzchni na powierzchni ok. 750 metrów kwadratowych – tłumaczy portalowi Lazarz.pl Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Przebudowa skrzyżowania realizowana jest po tym, jak w czerwcu zeszłego roku doszło w tym miejscu do tragicznego wypadku, w wyniku którego motornicza tramwaju potrąciła 8-letniego chłopca. Z ustaleń biegłych wynika, że na skrzyżowaniu nie powinien znajdować się ani chłopak ani tramwaj, gdyż zarówno pieszy jak i motornicza mieli czerwone światło.

I tak zlikwidowany został lewoskręt z ulicy Hetmańskiej w Dmowskiego. W tym miejscu pojawiła się dodatkowa wysepka dla pieszych. W zakresie robót znalazło się także wydłużenie w kierunku skrzyżowania wysp dzielących na obu wlotach ul. Dmowskiego oraz obsianie trawą nieutwardzonych terenów.

Wymienione zostały sygnalizatory. Piesi czekając na zielone światło usłyszą m.in. "Uwaga! Tramwaj. Uwaga! Tramwaj!".

Przebudowa skrzyżowania ulicy Hetmańskiej z Dmowskiego będzie kosztować ponad 434 tysiące złotych i realizuje ją wyłoniona w przetargu gnieźnieńska firma usługowo-handlowa "Anna".


Komentarze (5)

14-09-2020 08:22:19
Szymeek
Szkoda że musiało dojść do tragedii żeby skrzyżowanie przebudować, ale podobne azyle powinny być kawałek dalej na skrzyżowaniu głogowska/hetmańska nie idzie się tam zmieścić z wózkiem dziecięcym żeby nie stać na ulicy, czy tego nikt nie widzi? Czy musi dojść do kolejnego wypadku?
13-09-2020 18:38:21
M.
@pyra, gdyby dziecko nie biegało po jezdni na czerwonym, też by do wypadku nie doszło. Żdarzyła się tragedia, która odciśnie piętno na dwóch rodzinach. Dociekanie kto był bardziej winny niczego nie zmieni. Każdy musi przestrzegać przepisów, nawet dzieci, kierowcy autobusów i motorniczowie. A jeżeli dziecko nie potrafi przepisów zrozumieć, to niestety nie powinno poruszać się po ulicach bez osoby dorosłej. A wracając do remontu - szkoda, że ZDM przypomniało się w trakcie, że coś jeszcze można ulepszyć. I te przeciąganie terminów, kiedy spora część miasta ma bardzo ograniczony ruch z powodu remontów, jest zwyczajnie nieprofesjonalnie.
11-09-2020 21:07:01
pyra
Do Max, nie szukaj dziury w calym. Byl czerwiec, lato, jasno i cieplo. Gdyby motornicza nie wjechala na czerwone wypadku by nie bylo.
11-09-2020 16:53:34
max
@pyra: A gdzie byli rodzice? Co 8-latek robił sam na ulicy ok. godz. 20?
11-09-2020 16:27:56
pyra
Wracajac do wypadku gdzie zginal chlopiec 8 lat, to jesli oboje mieli czerwone swiatlo to wina powinna byc motorniczej z uwagi, ze przejechala czerwone swiatlo ! Dziecko 8 lat bym nie winila. Tramwaj powinni prowadzic ludzie odpowiedzialni, ktorzy przestrzegaja znakow i swiatel. Nie wiem jaki byl wyrok, nie sledzilam sprawy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: