Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Ogrodzie Łazarz powstał "kącik literacki", w którym niepełnosprawni prezentowali swoją twórczość - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Ogrodzie Łazarz powstał "kącik literacki", w którym niepełnosprawni prezentowali swoją twórczość
01-08-2020 12:56   Janusz Ludwiczak
Osoby niepełnosprawne prezentowały swoje wiersze, eseje, opowiadania i piosenki. Publiczność mogła zobaczyć również spektakl teatralny.

W piątkowe popołudnie Ogród Łazarz zamienić się w scenę teatru integracyjnego Przestrzeń Działań Otwartych.

– Jesteśmy niezależnym teatrem dla osób z niepełnosprawnościami, sprawnych, artystów, amatorów i terapeutów. Oprócz działalności teatralnej angażujemy swoich członków w inne aktywności kulturalne oraz wydarzenia społeczne, które wspierają ich rozwój, pomagają osobom z niepełnosprawnościami w tym, by czuły się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Działamy na rzecz zmiany świadomości o możliwościach artystycznych osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną. Członkowie naszej grupy to również osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Mamy w swojej grupie również osobę, która mimo usilnych dążeń, nie była w stanie zdać matury z matematyki ale jest biegła w naukach humanistycznych. Spotykamy się od 2017 r., a pierwszym dużym przedsięwzięciem, które pokazaliśmy mieszkańcom Poznania była premiera I cz. spektaklu „Carmina Burana”, do utworu Carla Orffa pod tym samym tytułem, który wystawiliśmy w CK Zamek – wyjaśnia Luiza Szumiło-Walczak.

Teatr integracyjny Przestrzeń Działań Otwartych pojawi się jeszcze 12 sierpnia o godz. 16:00 w ogrodzie społecznym Kolektywu Kąpielisko przy pływalni letniej oraz dzień później, 13 sierpnia również o godz. 16:00 również w Parku Kasprowicza, na polanie przy górce.

– Tym razem zapraszamy do zapoznania się z naszą twórczością literacką i spędzenia z nami czasu na wspólnej zabawie i refleksji.
.„Baśń dobrze służy pójściu do świątyni dumania nad stawem z szuwarami i liliami. Tylko my nie mamy czasu i nie chcemy ” fragment eseju Michała Bojarskiego, twórcy obdarzonego trisomią 21. pary chromosomów, czyli Zespołem Downa. Michał od przeszło 20 lat pisze opowiadania, sztuki i eseje oraz uczy się malarstwa. Jako uczestnik Olimpiad Specjalnych dzięki znajomości języka angielskiego w latach 1998-2000 otrzymał funkcję Światowego Lidera i reprezentował Europę Wschodnią na uroczystościach obchodów 30-lecia Olimpiad Specjalnych w Białym Domu. Tam odbył spotkanie z ówczesnym prezydentem Billem Clintonem oraz jego małżonką Hillary. W Stanach Zjednoczonych przeszedł profesjonalne szkolenie z public speaking (publiczne przemawianie). Przemawiał w języku angielskim na licznych międzynarodowych konferencjach poświęconych Olimpiadom Specjalnym, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Irlandii oraz w Polsce. Zatem zapraszamy do podróży ze słowem i wyobraźnią. Tym razem nie nad staw z szuwarami i liliami, ale do przestrzeni Łazarza i Jeżyc
– dodaje Luiza Szumiło-Walczak.


Fot: Andrzej Radwański

Komentarze (3)

10-08-2020 09:54:33
Luiza Szumiło-Walczak
Bardzo dziękujemy :)
02-08-2020 09:45:44
Joanna
Uczestnikom serdecznie dziękuję i gratutuję. Włożyli w organizację spotkania dużo pracy i serca. Myślę, że jako społeczeństwo mamy jeszcze dużą lekcję do odrobienia w kwestii integracji z osobami z niepełnosprawnościami.
01-08-2020 13:51:30
eka z małeki
------nie będę się powtarzał ............................... pełne poparcie !!!!!!!!!!!!!!!!!! eka

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lis

do 29-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Fit Expo: Fitness & Sport Park" - targi sportoweODWOŁANE

04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: