Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Czyściciel kamienic" znów skazany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Czyściciel kamienic" znów skazany
30-07-2020 08:10   Janusz Ludwiczak
Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce, który skazał Piotra Ś. na pół roku więzienia za oszukanie starszej i schorowanej kobiety.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2016 r. 82-letnia lokatorka kamienicy prosiła Piotra Ś. o pomoc w poszukiwaniach nowego mieszkania, w którym mogłaby zamieszkać razem z córką. Piotr Ś. deklarował, że wyremontuje jej mieszkanie, za co wziął pieniądze i dodatkowo pobrał 1 tys. zł za listę mieszkań wystawionych na przetarg przez ZKZL – lista jest ogólnodostępna za darmo. Jednak oskarżony mieszkania nie wyremontował, ciągle przesuwał termin realizacji remontu, a w końcu przestał odbierać telefony od zleceniodawczyni. Na dodatek Piotr Ś. zażądał też od kobiety 200 zł na paliwo i wziął od kobiety i jej córki zaliczkę w wys. 6 tys. zł i zniknął.

Sąd pierwszej instancji skazał Piotr Ś. na pół roku więzienia, jednak od wyroku odwołał się obrońca oskarżonego. We wtorek wyrok podtrzymał Sąd Okręgowy. Wyrok jest prawomocny.

Piotr Ś. już sześciokrotnie został skazany w różnych sprawach, w tym tej najgłośniejszej dotyczącej nękania lokatorów m.in. kamienic przy ul. Stolarskiej 2, Strusia 10, Kanałowej 10 czy Niegolewskich 14. Piotr Ś. nadal jest na wolności ze względu na jego stan zdrowia.


Komentarze (1)

30-07-2020 16:43:38
pyra
Powinien dostac wiecej niz ten wyrok, ile ludzi skazal na poniewierke i stress !!! Moze ktos nareszcie zajmie sie rozpadajaca kamienica tego skazanego, ktora formalnie zapisana jest na jego zone. To kamienica na ul.Wyspianskiego przed Jarochowskiego. Stoi tak od LAT i rozpada sie, wspomne jeszcze, ze ciagle smieci, butelki na froncie i odchody ptasie na calej dlugosci.
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: