Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarscy radni ustalili listę przyszłorocznych inwestycji w szkołach, które otrzymają 347 tys. zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarscy radni ustalili listę przyszłorocznych inwestycji w szkołach, które otrzymają 347 tys. zł
22-07-2020 08:20   Janusz Ludwiczak
Zaledwie pół godziny trwała ostatnia sesja Rady Osiedla Św. Łazarz. Podczas posiedzenia radni ustalili listę zadań remontów w szkołach w przyszłym roku, a także podjęli uchwałę w sprawie wniosku do prezydenta o włączenie terenu Przedszkola nr 32 do Parku Kasprowicza oraz o likwidację Rejonu Targowe.

Tym razem sesja Rady Osiedla Św. Łazarz odbyła się na schodach górki na polanie w Parku Kasprowicza. Na początku posiedzenia radni listę przyszłorocznych zadań remontowych w placówkach oświatowych. W sumie łazarskie szkoły w przyszłym roku otrzymają na inwestycje ze środków samorządu pomocniczego łącznie ponad 347 tysięcy złotych (347 384).

 • Przedszkole nr 25 – „Remont podłóg w salach dydaktycznych” – kwota 20 000 zł;
 • Przedszkole nr 32 – „Remont sal dydaktycznych” – kwota 25 000 zł;
 • Przedszkole nr 39 – „Wymiana instalacji elektrycznej w bloku żywieniowym” – kwota 15 000 zł;
 • Przedszkole nr 44 – „Remont tarasu” – kwota 10 000 zł;
 • Przedszkole nr 48 – „Remont podłóg w salach dydaktycznych” – kwota 25 000 zł;
 • Przedszkole nr 51 – „Wymiana klimatyzatorów” – kwota 14 000 zł;
 • Przedszkole nr 89 – „Remont schodów” – kwota 20 000 zł;
 • Przedszkole nr 90 – „Wymiana wykładziny podłogowej na holu I piętra” – kwota 25 000 zł;
 • Szkoła Podstawowa nr 9 – „Remont ciągów komunikacyjnych” – kwota 40 000 zł;
 • Szkoła Podstawowa nr 26 – „Wymiana stolarki okiennej” – kwota 40 000 zł;
 • Szkoła Podstawowa nr 33 – „Remont pomieszczeń szkolnych wraz z instalacjami” – kwota 42 784 zł;
 • Szkoła Podstawowa nr 69 – „Remont dachu z wymianą rynien i naprawą kominów” – kwota 40 000 zł;
 • Szkoła Podstawowa nr 77 – „Remont sali dydaktycznej” – kwota 30 600 zł.

Radni podjęli również uchwałę w sprawie przystąpienia do konkursu na dofinansowanie zadań inwestycyjnych. Rada Osiedla Św. Łazarz będzie się ubiegać o zagospodarowanie zielenią i małą architekturą terenu zlokalizowanego w obrębie ulic Dmowskiego i Łukaszewicza. Na ten cel w przyszłorocznym budżecie zabezpieczonych ma zostać 130 tysięcy złotych.

– Celem projektu jest rewaloryzacja terenu w obrębie ulic Dmowskiego i Łukaszewicza polegająca na uporządkowaniu terenu, kompleksowej rekultywacji zieleni oraz zagospodarowaniem małą architekturą wraz z jego oświetleniem. Niewykorzystany dotąd teren może stać się cenną dla mieszkańców enklawą zieleni na Dolnym Łazarzu – tłumaczy Sylwia Badzińska, zastępca przewodniczącej Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Radni chcą również zlikwidować Rejon Targowe.

– Rejon Targowe został utworzony jako jednostka niższego rzędu na terenie Osiedla św. Łazarz, znajdujący się w obrębie ulic: Bukowska-Grunwaldzka-Dworcowa-Głogowska-Berwińskiego-Matejki-Siemieradzkiego-Ułańska-Wyspiańskiego-Przybyszewskiego stanowi obecnie integralną część Osiedla Św. Łazarz. Wyodrębniony rejon ma obecnie znaczenie wyłącznie historyczne. Jego istnienie nie ma uzasadnienia przestrzennego (np. granica rejonu rozdziela zabytkowy kwartał zabudowy Johow-Gelände) ani społecznego, gdyż mieszkańcy ww. obszaru identyfikują się z Osiedlem św. Łazarz. Ponadto Rada Osiedla św. Łazarz podejmuje uchwały i tworzy budżet dla całego obszaru osiedla – zaznacza Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Łazarscy rajcy wnioskują do prezydenta Poznania o włączenie zamkniętego terenu Przedszkola nr 32 do Parku Kasprowicza.

– Chcemy, by płot został rozebrany, a teren ten został włączony w część Parku Kasprowicza – mówił podczas sesji Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

" W Parku Kasprowicza, naprzeciw Przedszkola nr 32, znajduje się stary, nieczynny plac zabaw. Teren jest ogrodzony płotem i niedostępny dla mieszkańców. Nie jest też wykorzystywany przez przedszkole, które posiada swój ogród z placem zabaw na tyłach przedszkola. Zasadne jest zdjęcie ogrodzeń i udostępnienie tego terenu mieszkańcom oraz włączenie go do Parku Kasprowicza. Jest to też zgodne z zaprezentowaną w bieżącym roku przez Miasto Poznań koncepcją kompleksowego zagospodarowania Parku Kasprowicza, przygotowaną przez CDF Architekci. Koncepcja przewiduje włączenie tego terenu do parku" – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Na zakończenie sesji, która trwała zaledwie pół godziny Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę, w której wnioskuje do Zarządu Dróg Miejskich o przejęcie terenu nieczynnego parkingu przy ul. Reymonta i zorganizowanie na nim parkingu dla mieszkańców dysponujących abonamentem mieszkańca w Strefie Płatnego Parkowania na Łazarzu.

"Przy ul. Reymonta znajduje się nieczynny parking na ok. 100 aut, zlokalizowany bezpośrednio przy działającym parkingu buforowym. W ocenie Rady Osiedla Św. Łazarz zasadne jest udostępnienie tego parkingu mieszkańcom po utworzeniu Strefy Płatnego Parkowania. Miejsca parkingowe powinny być dostępne wyłącznie dla mieszkańców posiadających abonament mieszkańca SPP na Łazarzu - na podobnych zasadach, na jakich mieszkańcom Starego Miasta udostępniane są miejsca parkingowe na parkingu buforowym przy ul. Chwaliszewo" – argumentuje w uchwale Rada Osiedla Św. Łazarz.

Kolejna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz ma się odbyć w połowie sierpnia. Wtedy uchwalony zostanie budżet na przyszły rok. I tak w 2021 roku Rada Osiedla Św. Łazarz będzie miała w swoim budżecie do dyspozycji 836 249 złotych. Mieszkańcy mogą nadsyłać propozycje realizacji zadań na adres: osiedle_lazarz@um.poznan.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XV (zwyczajna) 15.07.2020 - UCHWAŁY

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (3)

22-07-2020 10:38:01
Andrzej Janowski
Sesja trwała faktycznie krótko - bo tyle czasu było potrzebne na podjęcie kilku uchwał. Po sesji radni przeszli na plac zabaw, aby sprawdzić postęp prac nad naprawami urządzeń, zabezpieczyć uszkodzoną huśtawkę dla dzieci na wózkach, ustalić, co jeszcze wymaga napraw. Dziękujemy dzieciom, które zapytaliśmy o to, co chciałyby poprawić. Dowiedzieliśmy się np. ze urządzono „podkop” pod statek i wchodzą tam dzieci, ze tyrolka ma słaby „poślizg”, ze rozpada się huśtawka „bocianie gniazdo”. Dzięki takim ustaleniom możemy podjąć dalsze decyzje dotyczące remontów i Przewidzieć pieniądze na wymianę urządzeń w budżecie na 2021, który uchwalimy w sierpniu.
22-07-2020 10:11:13
mieszkaniec
Pozowanie do zdjęcia trwało dłużej niż sesja
22-07-2020 08:52:25
Aq
Bardzo podobają mi się te plenerowe sesje rady. Fajna inicjatywa, dzięki której jako mieszkaniec czuję się bliżej całego procesu decyzyjnego, bo jednak wejście do budynku na tradycyjną sesję jest trochę krępujące. W zeszłym roku podczas sesji w Parku Wilsona mogłem podejść, posłuchać, zabrać głos nawet na chwilę. Tak trzymać.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: