Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Katarzyna Kierzek-Koperska nie będzie już wiceprezydentką Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Katarzyna Kierzek-Koperska nie będzie już wiceprezydentką Poznania
15-07-2020 07:15   Janusz Ludwiczak
Prezydent Jacek Jaśkowiak odwołał ze stanowiska zastępcy Katarzynę Kierzek-Koperską. Powodem decyzji jest "utrata zaufania". Była już wiceprezydent Poznania stwierdziła, że o decyzji została poinformowała SMS-em, a pożegnanie odbyło się w bardzo nieeleganckim stylu. Obowiązki czwartego zastępcy przejmą pozostali wiceprezydenci: Mariusz Wiśniewski, Jędrzej Solarski i Bartosz Guss, jednak nieoficjalnie mówi się, że nowym zastępcą prezydenta Poznania ma być Marcin Gołek – wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, który był doradcą prezydenta. Wśród następców jest również radny Nowoczesnej Bartłomiej Ignaszewski.
Zmiany również w poznańskim PIS-ie. Ze stanowiska klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości został odwołany Przemysław Alexandrowicz, a nagany otrzymała dwójka radnych: Ewa Jemielity i Michał Grześ.

– Za decyzją Jacka Jaśkowiaka stoi "utrata zaufania" do Katarzyny Kierzek-Koperskiej. Prezydent nie może dalej z taką osobą współpracować, ponieważ od swoich współpracowników wymaga pełnego zaangażowania i określonych kompetencji – poinformowała Joanna Żabierek, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

O odwołaniu dotychczasowej zastępczyni mówiło się od dawna. Konflikt pomiędzy Jackiem Jaśkowiakiem a Katarzyną Kierzek-Koperską zaczął się, gdy ta podjęła zakaz wstępu do lasów miejskich. Od kilku tygodni Katarzyna Kierzek-Koperska przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Katarzyna Kierzek-Koperska z funkcji zastępczyni prezydenta zwolniona została SMS-em, gdyż jak twierdził prezydent ta nie odbierała telefonów.

– Złożyłam rezygnację z członkostwa w partii .Nowoczesna. Decyzja ta podyktowana jest utratą zaufania do struktur zarządczych partii, które pod „osłoną nocy” odwołały mnie z funkcji przewodniczącej regionu wielkopolskiego oraz przekonaniem, iż to nie jest już to samo ugrupowanie, do którego wstąpiłam w 2015 roku. Wtedy mieliśmy ideały, program, chcieliśmy robić coś naprawdę ważnego dla dobra Polski. Dzisiaj naprawdę nie wiem, co jest misją działania Nowoczesnej. Zostałam odwołana z funkcji zastępczyni prezydenta miasta Poznania. Prezydent Jaśkowiak odwołał mnie poprzez SMS… Chciałabym bardzo wszystkim podziękować za współpracę w ramach obu pełnionych funkcji. Jestem przekonana, że mamy w polityce dużo do zrobienia, zatem nie oglądam się za siebie tylko z optymizmem patrzę w przyszłość – napisała w oświadczeniu Katarzyna Kierzek-Koperska.

Wraz z rezygnacją Katarzyny Kierzek-Koperskeij z Nowoczesnej odeszło 13 członków partii, w tym czworo radnych sejmiku wielkopolskiego.

Obowiązki czwartego zastępcy przejmą pozostali wiceprezydenci: Mariusz Wiśniewski, Jędrzej Solarski i Bartosz Guss, jednak nieoficjalnie mówi się, że nowym zastępcą prezydenta Poznania ma być Marcin Gołek – wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, który był doradcą prezydenta. Wśród następców jest również radny Nowoczesnej Bartłomiej Ignaszewski.

Zmiany również w poznańskim PIS-ie. Ze stanowiska klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości został odwołany Przemysław Alexandrowicz. Zastąpi go radna Klaudia Strzelecka.

Natomiast dwoje radnych PiS zostało ukaranych naganami – Michał Grześ za to, że brał udział w zdalnych obradach Komisji Oświaty i Wychowania… leżąc w łóżku, a Ewa Jemielity za grożenie odejścia z PiS.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

30

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Zebra" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: