Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od ochrony środowiska po inwestycje gminne {GALERIA ZDJęć} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od ochrony środowiska po inwestycje gminne {GALERIA ZDJęć}
27-11-2009 12:21   Janusz Ludwiczak
Przez cztery dni na MTP odbyły się targi Poleko związane z ochroną środowiską i po raz pierwszy targi Gmina - Targi dla Gmin, Miast i Regionów.

W tym tygodniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się aż trzy imprezy targowe: POLEKO - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska, KOMTECHNIKA - Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej oraz po raz pierwszy Targi dla Gmin, Miast i Regionów GMINA 2009.

Na targach Poleko i KomTechnika wystawcy prezentowali ekspozycje związane przede wszystkim z ochroną środowiska. Ekspozycja podzielona została na kilka sekcji tematycznych: woda i ścieki, energia, energia odnawialna, odpady i recykling, powietrze, hałas i wibracje, zmiany klimatu oraz edukacja ekologiczna.

Na targach ekologicznych nie zabrakło więc śmieciarek i urządzeń sprzątających, pojemników do segregacji śmieci czy też alternatywnych źródeł energii. Wystawcy prezentowali praktycznie wszystko co jest niezbędne dla ochrony środowiska.

W pawilonie 5 swoje stoisko miał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który prezentował muzeum meteorologii. Na stoisku IMGW można było zobaczyć dawne barometry, termometry, aerometry i wiatromierze oraz zapoznać się jak tworzona jest prognoza pogoda.

Na targach Poleko i KomTechnika zaprezentowały się także poznańskie firmy i jednostki: Remondis Sanitech, Aquanet czy Zakład Zagospodarowania Odpadów.

W tym samym czasie, w pawilonie 6a odbywała się Gmina 2009 - pierwsza edycja Targów dla Gmin, Miast i Regionów. Impreza skierowana była przede wszystkim dla samorządów i inwestorów. Podczas targów prezentowane były produkty i usługi dla administracji samorządowej, rozwiązania dla architektury miejskiej (nawierzchnie, oświetlenie ulic i skwery), wyposażenie dla infrastruktury miejskiej czy elementy małej architektury.

W sumie na targach pojawili się wystawcy z 23 krajów: Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Kanady, Litwy, Niemiec, Nigerii, Norwegii, Nowej Zelandii, Polski, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Kolejna edycja targów Poleko, Komtechnika oraz Gmina odbędzie się już za rok, w dniach od 23 do 26 listopada 2010, a kolejną imprezą targową będzie Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, który odbędzie się w przyszły weekend, w pawilonie nr 3.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: