Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla wnioskuje o odebranie koncesji na alkohol dla Nocnego Targu Towarzyskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla wnioskuje o odebranie koncesji na alkohol dla Nocnego Targu Towarzyskiego
09-07-2020 10:45   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy budynków przy ul. Potockiej i Kolejowej narzekają na głośną muzykę wydobywającą się z Nocnego Targu Towarzyskiego. Rada Osiedla Św. Łazarz wnioskuje do miasta o odebranie koncesji na sprzedaż alkoholu.

O zakłócaniu ciszy nocnej i porządku publicznego pisaliśmy już dwa lata temu. Więcej o tym w artykule: Nocny Targ Towarzyski ma przestać łamać ciszę nocną. Na Kolejowej ma być więcej patroli {►WIDEO}

– Kolejny rok z rzędu pojawia się problem ciszy przez Nocny Targ Towarzyski. Stanowi to duży problem dla mieszkańców okolicznych nieruchomości. Mamy zgłoszenia od Wspólnoty Mieszkaniowej Potockiej 51. Problem pojawia się od godz. 22 do wczesnych godzin rannych. Imprezy odbywają się również w dni robocze, co jest uciążliwe. Problemem są również zwiększone ilości śmieci – tłumaczyła podczas ostatniej sesji Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz spotkała się z mieszkańcami i gospodarzem Nocnego Targu Towarzyskiego, który zadeklarował m.in. ściszenie muzyki na najbliższej imprezie. Niestety, złożonej deklaracji nie dotrzymano. Radni wnioskują do miasta o odebranie koncesji na sprzedaż alkoholu.

– Doceniamy każdą inicjatywę, która działa na Łazarzu. Nie chcemy, by Nocny Targ Towarzyski się zamykał, jednak najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i spokój mieszkańców. Nie może być tak, że mieszkańcy przez całe lato nie mogą zasnąć do godziny 4 rano, ponieważ sąsiedni obiekt łamie prawo. Nocny Targ Towarzyski wybierając taką lokalizację wiedział, że tuż obok znajdują się budynki mieszkalne i powinien to uszanować. W związku z brakiem reakcji na trwające (nie tylko w tym roku) problemy zawnioskowaliśmy do Urzędu Miasta o odebranie koncesji na sprzedaż alkoholu dla Nocnego Targu Towarzyskiego, poprosiliśmy o pomoc poznańskich posłów i posłanki o interwencję w PKP Carg, która dzierżawi obiekt. Będziemy chcieli albo modyfikacji umowy tak, by łatwiej wymagać od NTT przestrzegania prawa, albo jej wypowiedzenia. Poprosiliśmy o spotkanie komendanta Straży Miejskiej – informuje Rada Osiedla Św. Łazarz.

Do sprawy będziemy wracać.


Komentarze (9)

12-07-2020 20:18:35
cm
Działalność NTT utrudnia życie nie tylko mieszkańcom ul.Potockiej 51 ale również wielu pobliskich ulic. A na wspomnianym "dzikim parkingu" nie parkują tylko mieszkańcy bloku naprzeciwko, ale również goście NTT, osoby przyjeżdżające na działki - z resztą parking to zupełnie inna kwestia. Każdy obywatel ma prawo do ciszy nocnej niezależnie od jakiego dewelopera kupił mieszkanie!!!
11-07-2020 19:20:43
.
Najśmieszniejsze, że najwięcej mają do powiedzenia osoby mieszkające w molochu o nazwie Wechta, za zrobienie dzikiego parkingu przy ogródkach nie jest mi ich żal.
11-07-2020 12:50:14
Jacek
To miejsce to jakiś ewenement. Serwuje się tu posiłki przyrządzane w obskurnych warunkach, przez cały tydzień nikt nie usuwa odpadków które zalegają za płotem, smród roznosi się w całej okolicy do tego wszystkiego ten bałagan stare ławki stoliki itd. Jaki to brzydki nieład i to ma być jedną z form miłego spędzenia czasu na Łazarzu?. Zero inwestycji max. zysku. Gdzie sanepid gdzie architekt, gdzie w końcu konserwator zabytków przecież takowe się tam znajdują. Lipa jakich mało i jeszcze w centrum miasta.
11-07-2020 12:16:40
Anna13
Jestem mieszkanką ulicy Kolejowe od 60 ponad lat. Drugi czy trzeci sezon letni jest hałas nie do wytrzymania okna nie można otworzyć nie mówiąc o spaniu. Czytałam komentarz że jest to osiedle starych i marudziatych ludzi ja do tych ludzi należę bo mam prawie 70 lat jeśli ktoś jest inteligentny ma trochę kultury to powinien wiedzieć że po 22 godzinie należy zachowywać się ciszej. Ja rozumiem że jestescie młodzi bawcie się ale o połowę decybeli ciszej zwłaszcza jak wracacie ulicą Kolejową do swoich domów. 55
10-07-2020 03:17:42
Czyścioch
Skoro jest tyle śmieci, to może warto by było zainwestować w dodatkowe śmietniki w okolicy? Myślę, że większość odpadów trafiałaby wtedy do kosza na śmieci niż na drogę.
09-07-2020 19:27:31
swojak
bardzo dobry ruch. Nie można wciskać takich usług miedzy zabudowę mieszkaniową.
09-07-2020 18:41:25
Pyra
Bardzo dobrze. Nie ma tolerancji na notoryczne lamanie ciszy nocnej. Brawo RO !
09-07-2020 17:32:46
magda
Przecież osoby, które przychodzą na imprezy na NTT wcale nie mają zamiaru mieszkać na Łazarzu, przychodzą się tu tylko bawić (przy okazji zostawiają ogromne ilości śmieci, które rozrzucone są po łazarskich ulicach). Natomiast pozostawienie w takiej formie jak obecna NTT sprawi, że mieszkańcy okolicznych ulic (Potockiej, Kolejowej, Łukaszewicza, Dmowskiego) zaczną myśleć o wyprowadzce z Łazarza ponieważ nie da się na dłuższą metę funkcjonować (pracować) normalnie nie przesypiając 4 nocy w tygodniu. Wątpię też żeby nowi mieszkańcy chcieli zamieszkać w tej okolicy, gdzie oprócz hałasu, śmieci panuje bałagan, uczestnicy zabawy na NTT parkują gdzie chcą i jak chcą, zastawiając okoliczne bramy, wjazdy do garażów, ograniczając widoczność. Myślę, że dla dzielnicy ważniejsi powinni być jej mieszkańcy niż "goście".
09-07-2020 12:02:59
Jej
Wszystko zlikwidować, wszystko zniszczyć, wszystko zwęzić - to zachęci ludzi do zamieszkania w dzielnicy. Łazarz pozostanie dzielnicą emerytów i prywatnych akademików, ta dzielnica robi wszystko na opak.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: