Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznali zwyczaje, kuchnię i tradycje Ekwadoru - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznali zwyczaje, kuchnię i tradycje Ekwadoru
09-07-2020 09:11   Janusz Ludwiczak
O tym, że Wyspy Galapagos są największą atrakcją turystyczną, a przysmakiem narodowym jest humita, ceviche i cazuela, czyli zupa o smaku orzechowym z kawałkami ryb i owocami morza można było się przekonać podczas kolejnego spotkania z cyklu "Przez żołądek do kultury".

Tym razem w ramach spotkania z cyklu "Przez żołądek do kultury" przyszedł czas na Ekwador. Kulturę, zwyczaje i tradycje narodowe oraz przysmaki z tego kraju przedstawił Isaac Gutierrez, który pochodzi z Quito - drugiej najwyżej położonej stolicy świata, bo w Andach na wysokości 2850 m n.p.m. na wschodnich stokach czynnego wulkanu Pichinka.

Już od trzech lat Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty" organizuje cykliczne spotkania w ramach cyklu "Przez żołądek do kultury", podczas których można poznać kulturę różnych krajów i spróbować przysmaków m.in. z Ukrainy, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Francji, Portugalii, Holandii a nawet z Iranu, Indii Japonii, Iraku czy Meksyku.

W najbliższą środę, 15 lipca o godz. 17:00 w Klubie "Krąg" kolejne spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy i obcokrajowców mieszkających w Poznaniu z cyklu "Przez żołądek do kultury". Tym razem przyjdzie czas na nasz kraj.

Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć zobowiązani są do zachowania zasad epidemiczno-sanitarnych (obowiązują maseczki lub przyłbice oraz dystans).

Z kolei w piątek, 10 lipca o godz. 18:00 w Ogrodzie Łazarz będzie można pośpiewać polskie piosenki przy… ognisku. Natomiast w poniedziałek o godz. 18:00 również w Ogrodzie Łazarz odbędą się zajęcia zumby, które poprowadzi Klaudia Nierychlewska. W przyszłym tygodniu zaplanowano również plecenie wieńca lei i hawajskich spódnic oraz warsztaty tańca hula w ramach III Hawajskich spotkań w Ogrodzie Łazarz.


Komentarze (1)

17-07-2020 13:57:09
eka z małeki
- jest coś pięknego w tej działalności!!!Przyglądam się,popieram i życzę dalszej kontynuacji na tym poziomie i dalszego udoskonalania.Wbrew pozorom ludzie potrzebują takiego.... eka
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: