Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po 2,5-miesięcznej przerwie znów kursuje "145". Tramwaje i autobusy mogą przewieźć więcej pasażerów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po 2,5-miesięcznej przerwie znów kursuje "145". Tramwaje i autobusy mogą przewieźć więcej pasażerów
02-06-2020 06:53   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku znów kursują autobusy linii nr 145. Ponadto tramwaje i autobusy mogą przewieźć więcej pasażerów. W pojedzie zajętych może być połowa wszystkich miejsc siedzących i stojących.

"145" nie kursował od 17 marca. Od poniedziałku można znów autobusem dojechać np. z Wyspiańskiego czy Grunwaldu na Dworzec Zachodni.

Komunikacja zaczyna pomału wracać do normalnego funkcjonowania. Już w ubiegłym tygodniu "15-tka" zaczęła kursować przez cały dzień i również w weekendy i święta. Z kolei od dwóch tygodni kursuje znów "3", którą można z Łazarza dojechać np. pod Browar. "Trójka" jeździ jednak tylko w dni robocze pomiędzy godz. 5 i 9 oraz od 13:00 do 18:00 co 24 minuty.

Nadal zawieszone jest kursowanie tramwajów linii nr 11 oraz autobusów linii nr 159.

W dni robocze tramwaje kursują co 20 minut, a w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego (czyli w godz. 5:00-8:30 i 13:00-18:00) kursują co 12 minut. Z kolei autobusy linii nr 151, 163, 164, 168, 169 i 171 przez cały dzień jeżdżą co 20 minut. Jedynie autobusy linii nr 182 i 193 w szczycie (w godz. 5:00-8:30 i 13:00-17:00) kursują częściej – co 12 minut.

Od poniedziałku tramwaje i autobusy mogą przewieźć więcej pasażerów.

– W pojeździe może być obecnie tyle osób, ile wynosi 50 procent liczby wszystkich miejsc (siedzących i stojących), przy czym należy pamiętać, że połowa miejsc siedzących musi pozostać niezajęta. Zmiana była możliwa po opublikowaniu Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja br. Prawodawca wskazał możliwość zwiększenia limitów pasażerów podróżujących jednocześnie środkami transportu publicznego. W grę wchodziły dwa rozwiązania: umożliwienie jednoczesnego przejazdu tylu osobom, ile wynosi liczba wszystkich miejsc siedzących albo tylu podróżnym, ile wynosi połowa wszystkich miejsc, zarówno siedzących, jak i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu połowy miejsc siedzących wolnych. MPK Poznań zdecydowało się na to drugie rozwiązanie. Na poznańskich tramwajach i autobusach umieszczane są informacje o nowych limitach pasażerów. Jednocześnie apelujemy o stosowanie się do ograniczeń i przypominamy pasażerom, że w środkach komunikacji miejskiej nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką bądź fragmentem odzieży – informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy MPK.

Ile osób może jechać poszczególnym tramwajem i autobusem?
• Wagon typu 105N – 49 osób (56 osób w wagonie przyczepa - bez kabiny motorniczego)
• Combino – 98 osób
• Tramino – 114 osób
• Tatra – 102 osoby
• Moderus Beta – 108 pasażerów
• Moderus Gamma – 121 pasażerów (dwukierunkowa – 166 osób)
• Autobus MAN – 53 osoby
• Autobus Solaris Urbino 12 – 52 osoby
• Solaris Urbino 18 (przegubowy) – 73/87


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: