Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Debatowali o przyszłości stadionu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Debatowali o przyszłości stadionu
23-11-2009 21:39   Janusz Ludwiczak
W sobotę na Międzynarodowych Targach Poznańskich 150 poznaniaków podczas Sondażu Deliberatywnego dyskutowało o przyszłości stadionu miejskiego po Euro 2012.

150 poznaniaków wspólnie z przedstawicielami miasta: m.in. Prezydentem Ryszardem Grobelnym, Jerzym Smorawińskim - rektorem AWF, Januszem Rajewskim - dyrektorem POSiR, władzami Lecha Poznań podczas Sondażu Deliberatywnego dyskutowało o przyszłości stadionu przy Bułgarskiej.

Sondaż Deliberatywny polegał na debacie publicznej z równoczesną prezentacją wyników podczas debaty, która miała też uświadomić zwiększenie świadomego uczestnictwa Polaków w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej, które odbędą się w 2012 roku m.in. w Poznaniu. Tą nowatorską metodę opracował prof. James Fishkin z Uniwersytetu Stanforda.

W poniedziałek wyniku Sondażu Deliberatywnego przedstawiło miasto. Z przedstawionych czterech scenariuszy zagospodarowania mieszkańcy w zdecydowanej większości (48% badanych) opowiedzieli się za przekazaniem obiektu niezależnemu operatorowi - czyli komercjalizację stadionu. Początkowo ankietowani jednak deklarowali, że woleliby przekazać administrację stadionu dla Poznańskich Ośrodków Sportów i Rekreacji i utworzenia Wielkopolskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Podczas sobotniej debaty na Międzynarodowych Targów Poznańskich rozważane były różne koncepcje przyszłości poznańskiego stadionu - m.in. komercjalizację obiektu, wybudowanie biznesowego centrum sportu i rozrywki, utworzenie lodowiska czy też powstanie basenu olimpijskiego.

Sobotni sondaż kosztował około 120 tysięcy złotych (z czego część w ramach grantów otrzymał Uniwersytet Warszawski, który zorganizował sondaż), a jego uczestnicy otrzymali 120 zł rekompensaty za udział w badaniu i komplet upominków od miasta.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: