Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już od trzech miesięcy trwa przebudowa Rynku Łazarskiego {◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Już od trzech miesięcy trwa przebudowa Rynku Łazarskiego {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
17-05-2020 01:38   Janusz Ludwiczak
4 lutego rozpoczęły się prace związane z przebudową Rynku Łazarskiego. Sprawdzamy na jakim etapie jest budowa.

Na Rynku Łazarskim nie ma już śladu po straganach, wyburzono pawilony i budki.

Na samym Skwerze im. Kazimierza Nowaka montowane są pręty zbrojeniowe pod przyszłą strefę wypoczynku i rekreacji. Postępują również prace na dużej płycie.

Przypomnijmy, że od 17 kwietnia kupców można spotkać na tymczasowym targowisku, które znalazło się w ogromnym namiocie na boisku Zespołu Szkół Muzycznych. Wejście na teren możliwe jest zarówno od strony ul. Głogowskiej (przez bramę pomiędzy szkołą katolicką a muzyczną) oraz od strony ul. Kasprzaka (przy Morawskiego).


Przebudowa Rynku Łazarskiego zakłada, że targowisko ma zostać zadaszone i będzie w formie koła. Architekci przewidzieli również dodatkową przestrzeń handlową przeznaczoną dla okazjonalnych jarmarków. Zlikwidowana ma zostać jezdnia prowadząca przez środek Rynku Łazarskiego - łącząca Małeckiego z Dmowskiego. Ruch ma odbywać się dookoła płyty, wokół kamienic ulicą dwukierunkową. Piesi zyskają szersze chodniki, a przy budynkach pojawi się nowa zieleń.

Z kolei na tzw. "Lejku Łazarskim", czyli Skwerze im. Kazimierza Nowaka pojawi się strefa wypoczynku i rekreacji. W projekcie przewidziano ławki, fontanny, a nawet plac zabaw z elementami nawiązującymi do stylu afrykańskiego. Z główną płytą rynku plac będzie powiązany schodami. Projektanci przewidzieli również postawienie rzeźby "Eki z Małeki". Ponadto nasadzonych zostanie ponad 70 drzew oraz zieleń niska: kwitnące byliny, trawy ozdobne i rośliny cebulowe.

Przebudowa Rynku Łazarskiego ma zakończyć się jesienią przyszłego roku. Inwestycja, którą zrealizuje spółka Skanska będzie kosztować ponad 42,3 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE: Pod Rynkiem Łazarskim odkryto monety z XVIII wieku, numizmaty z 1768 roku i inne skarby


Komentarze (2)

19-05-2020 10:41:56
pyra
Eka, nie posiedzisz, cienia drzew nie bedzie w sloneczny dzien za to betonu duzo. To beda mlode drzewka, trzeba bedzie czekac z 20 lat na kawalek cienia. Na wizualizacjach oczywiscie wyglada jak wspaniala zielona czesciami oaza. Wiem, ze pewnie lepsze to co bedzie niz to co bylo ale obawiam sie szybkiej dewastacji lawek i obiektu przez miejscowych degeneratow. Nikt tez nie bedzie dbal o nowy rynek, tak jak nikt nie dbal o stary.
18-05-2020 16:47:37
eka z małeki
-no może może,nie krytykujmy zawczasu.Chciałbym tam posiedzieć!!!może doczekam...eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

18

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Tunezja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: