Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marcinek zyskał dawny blask - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Marcinek zyskał dawny blask
08-05-2020 08:15   Janusz Ludwiczak
Budynek I LO odzyskał pierwotny wygląd, dzięki przeprowadzonym pracom konserwatorskim. Fasada Marcinka została również zabezpieczona przed niekorzystnym działaniem środowiska.

Elewacja szkoły, wzniesionej w 1903 roku, a w 1986 roku wpisanej na listę zabytków, była w wielu miejscach zniszczona - m.in. widoczne były ubytki w cegłach, gzymsach i zaprawie. Ze ścian odpadał tynk, a mury budynku, który nie posiadał izolacji przeciwwilgociowej, od lat narażone były na destrukcyjne działanie wody.

W ramach remontu, który prowadzony był od roku wszystkie elewacje gmachu przeszły pełną konserwację.

– W trakcie remontu gmachu liceum zostanie wykonana niezbędna izolacja przeciwwilgociowa, drenaż i udrożnienie kanalizacji deszczowej. Elewacje ceglane i tynkowane przejdą pełną konserwację. Mury zostaną oczyszczone, osuszone, odsolone, zdezynfekowane i zabezpieczone z użyciem specjalistycznych preparatów. W miejscach, w których są otynkowane, odpadająca powłoka zostanie zastąpiona nową. Po renowacji elewacja będzie miała ten sam kolor na powierzchni całego budynku. Zabiegi konserwacyjne przejdą też granitowe schody, elementy drewniane (w tym część okien i drzwi) oraz parapety. Wymienione zostaną rynny i opierzenia, a okratowanie okien zostanie ujednolicone – informowały Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Po renowacji elewacja Marcinka zyskała jednolity kolor na powierzchni całego budynku. Zabiegi konserwacyjne przeszły również granitowe schody, elementy drewniane (w tym część okien i drzwi). Wymienione zostały rynny i opierzenia. Budowlańcy wykonali również niezbędną izolację przeciwwilgociową i drenaż.

Warta ponad 2,5 mln zł inwestycja obejmowała również wymianę zniszczonych i zawilgoconych tynków w piwnicy. Dodajmy, że prowadzone są ostatnie prace, które mają zakończyć się za kilka tygodni.


R E K L A M A

Komentarze (3)

13-05-2020 16:03:22
pyra
Do "kaktus", moze plot bedzie remontowany przez firme od plotow i parkanow ?
12-05-2020 10:46:29
kaktus
Szkoda tylko, że nie pomyślano o płocie i pozostał on w tragicznym stanie... podejrzewam, że byłby to tylko niewielki procent ceny całej inwestycji ale jakże zmieniający odbiór budynku...
08-05-2020 11:55:31
pyra
Pieknie !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: