Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczyna się remont Rynku Łazarskiego. Od piątku kupcy będą handlować przy Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczyna się remont Rynku Łazarskiego. Od piątku kupcy będą handlować przy Głogowskiej
14-04-2020 15:56   Janusz Ludwiczak
Wielka Sobota była ostatnim dniem, kiedy to na Rynku Łazarskim funkcjonowało targowisko. Rozpoczyna się remont płyty. Kupcy przenoszą się na tymczasowe targowisko, które powstało na boisku Zespołu Szkół Muzycznych przy Głogowskiej.

We wtorek rozpoczęła się wielka przeprowadzka targowiska z adresu: Rynek Łazarski na boisko Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej 90.

– Targowisko tymczasowe zlokalizowane zostało blisko dotychczasowego miejsca handlu - przy ul. Głogowskiej 90, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych. Wykonawca inwestycji przygotował i wyposażył 9 pawilonów oraz hale tymczasowego targowiska. Klienci pierwsze zakupy w nowym miejscu będą mogli zrobić w piątek, 17 kwietnia – tłumaczy portalowi lazarz.pl Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Urzędu Miasta.

Tymczasem jeden z mieszkańców zwraca uwagę na ciągły bałagan, jaki panuje na Rynku Łazarskim.

– Dlaczego od dłuższego czasu składowane są odpady wielkogabarytowe? Od niepamiętnych czasów nie są w stanie poradzić sobie Państwo z tym problemem. Jestem przekonany, że po remoncie Rynku Łazarskiego, stare tapczany będą zalegały na nowej kostce, a nie jak dotychczas na starym asfalcie. Została zamontowana kamera na śmietniki, jednak sytuacja nie poprawiła się. Jeżeli nie są w stanie Państwo zapanować nad nielegalnym składowaniem odpadów na terenie targowiska, ludzka przyzwoitość nakazywałaby je wywozić. Może pieniądze z reklamy szybkich pożyczek umieszczonych na Państwa terenie wystarczą na wywóz nieczystości – napisał do Targowisk Filip Machajewski.

– Targowisko w tym miejscu kończy swoją działalność w związku z planowaną modernizacją i rewitalizacją Rynku Łazarskiego. Zaraz po świętach Wielkanocy tj. od 14 kwietnia br. wykonawca firma Skanska rozpocznie demontaż infrastruktury targowiska. Część kupców porządkuje swoje stragany, stąd zwiększona ilość odpadów. Informujemy, że jak co dzień odpady zostaną wywiezione przez firmę sprzątającą, a w związku z tą sytuacją zleciliśmy dodatkowy nadprogramowy wywóz. Spodziewając się podobnej sytuacji, kiedy po zakończonym handlu już wszyscy kontrahenci ostatecznie dokończą pakowania swoich rzeczy oraz wyrzucania opakowań i innych pozostałości, Spółka „Targowiska” zgłosiła firmie Remondis zwiększone zapotrzebowanie na wywóz odpadów – tłumaczy Lidia Bzdenga-Antoniewicz z biura zarządu Spółki Targowiska.

Dodajmy, że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami do 1 stoiska może stać jedynie 3 klientów.

Wraz z rozpoczęciem remontu płyty Rynku Łazarskiego zmienia się organizacja ruchu. Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy dookoła rynku z możliwością wjazdu tylko dla mieszkańców, dostaw do sklepów i służb (policja, pogotowie, straż). Przez cały czas trwania robót budowlanych zostanie zapewnione dojście piesze do kamienic usytuowanych wokół Rynku Łazarskiego.


Komentarze (4)

15-04-2020 19:57:03
św. Łazarz
Rynek zastępczy wygląda jak na Oktoberfest :///
15-04-2020 12:50:02
eka z małeki
-fakt-syf nieprzeciętny!!!Chcieli to uskutecznić jednorazowo i przy okazji sporo oszczędzić ........byłem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! eka
15-04-2020 10:29:19
ja
Dzis dopiero biora smieci a całe swieta musielismy na nie patrzec to jest brud smród i ubóstwo.
14-04-2020 19:23:54
Miejscowy
Ten "targ" tymczasowy jest schludniejszy niż miejsce na rynku. Zobaczymy czy handlującym uda się utrzymać czystość wokół siebie. A te stoły można było zaimpregnować chociaż...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: