Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski po Wielkanocy przeniesie się na Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski po Wielkanocy przeniesie się na Głogowską
06-04-2020 07:45   Janusz Ludwiczak
Na boisku Zespołu Szkół Muzycznych przy Głogowskiej stoi już ogromny namiot, a obok niego kontenery. 17 kwietnia uruchomione zostanie tymczasowe targowisko. Po świętach wielkanocnych zmieni się również organizacja ruchu w rejonie Rynku Łazarskiego.

Rynek Łazarski na Głogowską miał się przenieść już 30 marca, jednak jak już informowaliśmy tymczasowe targowisko zostanie uruchomione dopiero po Wielkanocy.

– Miasto Poznań wspólnie ze spółką Targowiska, podjęło decyzję, aby działalność handlową z Rynku Łazarskiego przenieść w nowe miejsce dopiero po świętach Wielkiej Nocy. Rozumiemy trudną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Nie chcemy wprowadzać w okresie poprzedzającym święta zmian, które utrudnią mieszkańcom jeszcze bardziej robienie codziennych zakupów – tłumaczy portalowi lazarz.pl Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Urzędu Miasta Poznania.

– Przenosiny targowiska z Rynku Łazarskiego rozpoczną się we wtorek, 14 kwietnia, tuż po świętach wielkanocnych. Targowisko tymczasowe zlokalizowane zostało blisko dotychczasowego miejsca handlu - przy ul. Głogowskiej 90, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych. Generalny Wykonawca inwestycji realizuje obecnie zadania związane z przygotowaniem i wyposażeniem 9 pawilonów oraz hali targowej tymczasowego targowiska. Zgodnie z wczorajszą decyzją Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w obecnej sytuacji kupcy będą mogli prowadzić działalność wyłącznie w pawilonach. Klienci pierwsze zakupy w nowym miejscu będą mogli zrobić w piątek, 17 kwietnia – dodaje Katarzyna Parysek-Kasprzyk.

Od połowy kwietnia zmieni się również organizacja ruchu w rejonie Rynku Łazarskiego. Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy dookoła rynku z możliwością wjazdu tylko dla mieszkańców, dostaw do sklepów i służb (policja, pogotowie, straż). Przez cały czas trwania robót budowlanych zostanie zapewnione dojście piesze do kamienic usytuowanych wokół Rynku Łazarskiego.

Dodajmy, że cały czas można zrobić również na Rynku Łazarskim, jednak do 1 stoiska może stać jedynie 3 klientów. Kupcy nadal handlują na dotychczasowych straganach.


Komentarze (6)

09-04-2020 12:41:47
eka z małeki
@emeryt-SAM jesteś wylęgarnią jak niektóre mówiły!!!.......nie powiem kto.... eka
07-04-2020 14:57:34
pyra
Do Toms, tak, widze lepsze rozwiazanie, trzeba bylo zostawic na powietrzu a nie w tunelu. Moze to tylko moje zdanie ale wydaje sie byc logiczne, ze w zamknietych pomieszczeniu jest o wiele mniej powietrza. Jakos to wszystko nie przemawia do mnie, sorry.
06-04-2020 22:01:03
emeryt
Te namioty zamknięte będą wylęgarnią zarazków i chorób.
06-04-2020 15:26:17
M.
@pyra, ściany, jak w namiotach, można rozchylić, więc pawilon da się przewietrzyć. Do tego są stosunkowo wysokie, więc jakiś ruch powietrza powninen być. Nie wiem jak tymczasowy rynek będzie ostatecznie wyglądał, ale na zdjęciach wygląda na to, że stragany będą znacznie mniejsze. Przejście z przyczyn oczywistych jest wąskie, więc skrzynek z towarem nie będzie można wystawić przed stragan. Ale może się mylę, a przynajmniej taką mam nadzieję.
06-04-2020 13:11:14
toms
@pyra: A widzisz lepsze rozwiązanie? Owszem zawsze można zamknąć na rok Rynek Łazarski i pozbawić Łazarz targowiska. Remont już się rozpoczął
06-04-2020 13:05:42
pyra
To jest pawilon pokryty czym ? gruba folia ? Tam jakies powietrze bedzie ? czy wilgoc od warzyw, owocow i ludzi bedzie sie zbierala na pokryciu wewnatrz ? i skraplala sie po scianach ? Nie wyglada to ani bezpiecznie ani zdrowo dla ludzi. Lepiej bylo na powietrzu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

18

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Tunezja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: