Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W odległości 4 metry od siebie, w maseczkach i rękawiczkach – Rada Miasta obradowała w Sali Ziemi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W odległości 4 metry od siebie, w maseczkach i rękawiczkach – Rada Miasta obradowała w Sali Ziemi
01-04-2020 00:16   Janusz Ludwiczak
Nie w gmachu urzędu przy pl. Kolegiacki, a w Sali Ziemi MTP po raz pierwszy w historii odbyła się tym razem sesja Rady Miasta Poznania. Posiedzenie odbyło się z zachowaniem środków ostrożności. Radni siedzieli jak na maturze, przy stolikach oddzielonych 4 metry od siebie. Przeciwni zwołaniu sesji byli radni PiS, jednak przewodniczący rady miasta tłumaczy, że koniecznością odbycia posiedzenia była kwestia zawieszenia zmian w opłacie strefy płatnego parkowania oraz ustalenie obwodów szkół, które jest niezbędne jest do przeprowadzenia naboru od 7 kwietnia.

Radni przed wejściem do Sali Ziemi MTP mieli mierzoną temperaturę, wchodzili pojedynczo dwoma wejściami, a obok siebie siedzieli w odległości 4 metrów. Na każdym stoliku znajdowały się maseczki ochronne i rękawiczki jednorazowe.

Przeciwni zwołania sesji byli radni opozycji.

– Po co my się spotykamy w tych trudnych czasach, po to, żeby uchwalać jakieś bzdurne sprawy, które teraz nagle nabrały rangi takiej ważności. Czym mamy się dziś zajmować okręgami szkół? – mówiła Ewa Jemielity, radna PiS.

Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta wskazywał, że ostatnio w Sejmie spotykali się posłowie. Koniecznością przeprowadzenia sesji była kwestia zawieszenia zmian w opłacie strefy płatnego parkowania, które miały wejść w życie od 1 kwietnia.

Powodem zwołania sesji było również podjęcie uchwały dotyczącej ustalenia nowych obwodów szkół.

– Uchwała musi być podjęta do końca marca, by mógł zostać przeprowadzony nabór na nowy rok szkolny 2020/2021, który rozpoczyna się 7 kwietnia – mówił podczas sesji Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Radni zgodzili się na przesunięcie podwyżek w Strefie Płatnego Parkowania z 1 kwietnia na 1 czerwca. Za było 24 radnych, od głosu wstrzymali się jedynie: Henryk Kania i Paweł Sowa.

Głosami radnych Koalicji Obywatelskiej odrzucona została poprawka zakładająca zamrożenie również podwyżek opłat biletów komunikacji miejskiej oraz zawieszenie opłat za opłat za postój w Stefie Płatnego Parkowania w czasie pandemii.

Sesja Rady Miasta trwała 2,5 godziny. Na razie nie wiadomo kiedy odbędzie się kolejne posiedzenie. Obecne przepisy wykluczają możliwość zorganizowania sesji zdalnie, przez internet, jednak takie rozwiązanie ma umożliwić tarcza antykryzysowa.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

30

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Zebra" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: