Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski na Głogowską przeniesie się dopiero po Wielkanocy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski na Głogowską przeniesie się dopiero po Wielkanocy
27-03-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
Na boisku Zespołu Szkół Muzycznych od kilku dni stoi już ogromny namiot, w którym będą handlować kupcy z Rynku Łazarskiego. Tymczasowe targowisko uruchomione zostanie jednak dopiero w połowie kwietnia, o dwa tygodnie później niż pierwotnie planowano.

30 marca miało zacząć działać tymczasowe targowisko na boisku Zespołu Szkół Muzycznych, pomiędzy ul. Głogowską i Kasprzaka w związku z remontem Rynku Łazarskiego. Zostanie ono jednak uruchomione najwcześniej w połowie kwietnia.

– Miasto Poznań wspólnie ze spółką Targowiska, podjęło decyzję, aby działalność handlową z Rynku Łazarskiego przenieść w nowe miejsce dopiero po świętach Wielkiej Nocy. Rozumiemy trudną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Nie chcemy wprowadzać w okresie poprzedzającym święta zmian, które utrudnią mieszkańcom jeszcze bardziej robienie codziennych zakupów – tłumaczy portalowi lazarz.pl Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Urzędu Miasta Poznania.

– Przenosiny targowiska z Rynku Łazarskiego rozpoczną się we wtorek, 14 kwietnia, tuż po świętach wielkanocnych. Targowisko tymczasowe zlokalizowane zostało blisko dotychczasowego miejsca handlu - przy ul. Głogowskiej 90, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych. Generalny Wykonawca inwestycji realizuje obecnie zadania związane z przygotowaniem i wyposażeniem 9 pawilonów oraz hali targowej tymczasowego targowiska. Zgodnie z wczorajszą decyzją Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w obecnej sytuacji kupcy będą mogli prowadzić działalność wyłącznie w pawilonach. Klienci pierwsze zakupy w nowym miejscu będą mogli zrobić w piątek, 17 kwietnia – dodaje Katarzyna Parysek-Kasprzyk.

ZOBACZ TAKŻE: Sanepid kazał zamknąć targowiska, minister rolnictwa apeluje by ich nie zamykać


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: