Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z Rynku Łazarskiego do Parku Kasprowicza – przesadzono 12 drzew {► FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z Rynku Łazarskiego do Parku Kasprowicza – przesadzono 12 drzew {► FILM}
28-02-2020 23:57   Janusz Ludwiczak
12 klonów i śliw, które rosły na Skwerze im. Kazimierza Nowaka, tzw. "Lejku Łazarskim" zostało właśnie przesadzonych w pobliżu górki i alejki prowadzącej na pływalnię letnią w Parku Kasprowicza.

Przesadzenie drzew ma związek z przebudową Rynku Łazarskiego. Dwa tygodnie temu do Parku Kasprowicza przesadzono ok. tysiąca krzewów, takich jak berberysy, róże, jałowce, ogniki, tawuły czy sosny górskie.

Jak już informowaliśmy przebudowa Rynku Łazarskiego ruszyła 4 lutego. Wtedy zmieniła się organizacja ruchu. Wprowadzony został m.in. zakaz skrętu w prawo z Głogowskiej na Rynek Łazarski.

Kupcy na Rynku Łazarskim będą handlować jeszcze przez niespełna miesiąc. Po 23 marca przeniosą się na tymczasowe targowisko, które znajdzie się na boisku Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej 90. Wtedy też ruszą gruntowne prace związane z przebudową Rynku Łazarskiego. Zmieni się również organizacja ruchu. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.


Fot: Aleksandra Stefaniak-Kałużna (2-3), Urząd Miasta Poznania (1,4-15)

ZOBACZ TAKŻE: Remont Rynku Łazarskiego trwa już 3 tygodnie. Cześć kierowców jeździ "po przejściu"

Komentarze (3)

10-03-2020 19:04:46
Bazyli
No właśnie... Tylko zadać należy najważniejsze pytanie: "PO CO JE PRZESADZONO?" Ta część rynku zwana brzydko Lejkiem (czyli skwer Nowaka) mogła być zielonym skwerem, tylko należało o ten skwer dbać: regularnie przycinać krzaczki, posadzić ładne kwiaty, drzewa otoczyć opieką i zbierać śmieci (bo stale były tam wyrzucane i nie sprzątane). Był zielony skwer chociaż na kawałku rynku, powinien zostać poszerzony i zadbany, z alejkami (bez aut dookoła, bo one zasłaniały tę zieleń i psuły charakter miejsca). Najbliższa zieleń dla mieszkańców rynku to Arena lub skwerek przy Kolejowej (blisko ruchliwej i głośnej Hetmańskiej), o starszych ludziach mieszkających w kamienicy nikt nie pomyślał, oni tak jak moja mama nie dojdą na drugą stronę Głogowskiej.
29-02-2020 19:12:17
ja
A u nas na rynku beton brawo
29-02-2020 10:29:35
pyra
SUPER ! :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: