Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z Rynku Łazarskiego do Parku Kasprowicza – przesadzono 12 drzew {► FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z Rynku Łazarskiego do Parku Kasprowicza – przesadzono 12 drzew {► FILM}
28-02-2020 23:57   Janusz Ludwiczak
12 klonów i śliw, które rosły na Skwerze im. Kazimierza Nowaka, tzw. "Lejku Łazarskim" zostało właśnie przesadzonych w pobliżu górki i alejki prowadzącej na pływalnię letnią w Parku Kasprowicza.

Przesadzenie drzew ma związek z przebudową Rynku Łazarskiego. Dwa tygodnie temu do Parku Kasprowicza przesadzono ok. tysiąca krzewów, takich jak berberysy, róże, jałowce, ogniki, tawuły czy sosny górskie.

Jak już informowaliśmy przebudowa Rynku Łazarskiego ruszyła 4 lutego. Wtedy zmieniła się organizacja ruchu. Wprowadzony został m.in. zakaz skrętu w prawo z Głogowskiej na Rynek Łazarski.

Kupcy na Rynku Łazarskim będą handlować jeszcze przez niespełna miesiąc. Po 23 marca przeniosą się na tymczasowe targowisko, które znajdzie się na boisku Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej 90. Wtedy też ruszą gruntowne prace związane z przebudową Rynku Łazarskiego. Zmieni się również organizacja ruchu. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.


Fot: Aleksandra Stefaniak-Kałużna (2-3), Urząd Miasta Poznania (1,4-15)

ZOBACZ TAKŻE: Remont Rynku Łazarskiego trwa już 3 tygodnie. Cześć kierowców jeździ "po przejściu"

Komentarze (3)

10-03-2020 19:04:46
Bazyli
No właśnie... Tylko zadać należy najważniejsze pytanie: "PO CO JE PRZESADZONO?" Ta część rynku zwana brzydko Lejkiem (czyli skwer Nowaka) mogła być zielonym skwerem, tylko należało o ten skwer dbać: regularnie przycinać krzaczki, posadzić ładne kwiaty, drzewa otoczyć opieką i zbierać śmieci (bo stale były tam wyrzucane i nie sprzątane). Był zielony skwer chociaż na kawałku rynku, powinien zostać poszerzony i zadbany, z alejkami (bez aut dookoła, bo one zasłaniały tę zieleń i psuły charakter miejsca). Najbliższa zieleń dla mieszkańców rynku to Arena lub skwerek przy Kolejowej (blisko ruchliwej i głośnej Hetmańskiej), o starszych ludziach mieszkających w kamienicy nikt nie pomyślał, oni tak jak moja mama nie dojdą na drugą stronę Głogowskiej.
29-02-2020 19:12:17
ja
A u nas na rynku beton brawo
29-02-2020 10:29:35
pyra
SUPER ! :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: