Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Czterdziestką" po Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Czterdziestką" po Głogowskiej
26-02-2020 16:31   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Głogowskiej, pomiędzy Targami i Hetmańską wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Ograniczenie prędkości do 40 km/h wprowadzono w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań na odcinku od Hetmańskiej do Gąsiorowskich, a w kierunku przeciwnym od Śniadeckich do Chociszewskiego.

– Obniżenie dopuszczalnej prędkości to kolejny element działań mających zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego na ul. Głogowskiej. Już od stycznia sygnalizacje świetlne na śródmiejskim odcinku ulicy działają przez całą dobę. Obecne zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa – szczególnie przed przejściami dla pieszych oraz w rejonie skrzyżowań, na których nie ma sygnalizacji świetlnej – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Już na początku stycznia policjanci rozpoczęli kontrole radarowe na Głogowskiej.

– Policjanci będą widoczni przy ul. Głogowskiej. Funkcjonariusze będą sprawdzać prędkość z jaką poruszają się kierowcy – powiedział podkom. Maciej Święcichowski z Komendy wielkopolskiej Policji.

Policyjne kontrole pojawiły się po tym, jak na początku grudnia przed skrzyżowaniem z Berwińskiego 28-letni kierowca potrącił pieszą, która przechodziła na przejściu dla pieszych na pulsującym świetle. Poszkodowana w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Pomimo wysiłku lekarzy trzy godziny później 63-letnia kobieta zmarła.

Według danych policji, w ubiegłym roku - od 1 stycznia do końca listopada w Poznaniu doszło do 873 wypadków (w zeszłym roku było ich 799), w których 14 osób zginęło, a 990 zostało poszkodowanych.

–Wielu kierowców nie przestrzega przepisów ruchu drogowego. Kierowcy często odmawiają przyjęcia mandatu, odwołują się, sprawa ciągnie się miesiącami, a mówimy tu o karze w wysokości 100 złotych. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Tylko w ubiegłym drogach Poznania i powiatu zginęło 39 osób – zaznacza komisarz Przemysław Kusik, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

W minionym roku na Głogowskiej zginęły dwie osoby, a ponad 30 osób zostało rannych. W 2018 r. na ulicy tej zginęły 3 osoby, a 37 zostały poszkodowanych. Z kolei w 2017 r. na Głogowskiej również zginęły 3 osoby, a 48 zostało rannych.

– Już teraz kierowcy mają często do dyspozycji tylko jeden pas ruchu na Głogowskiej. Drugi blokowany jest przez kierowców i dostawców. Uspokojenie ruchu poprawi bezpieczeństwo na jednej z najniebezpieczniejszych ulic w Poznaniu, która przoduje w statystykach. Trudno prowadzić jest nam pomiary prędkości na Głogowskiej ze względu na dużą liczbę sygnalizacji, ale dzięki współpracy z miastem zyskamy dodatkowe miejsca do kontroli ruchu drogowego. Będziemy sprawdzać czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami, chcemy eliminować brawurową jazdę i piratów drogowych – zapowiada komisarz Przemysław Kusik, naczelnik poznańskiej "drogówki".

Jak już informowaliśmy kilka dni temu jeszcze w tym roku ulica Głogowska zostanie zwężona do jednego pasa ruchu na odcinku od skrzyżowania z Berwińskiego do Chociszewskiego.

Docelowo miasto chce, by docelowo cały ruch tranzytowy zniknął z Głogowskiej, a kierowcy korzystali z drugiej ramy.


Komentarze (8)

06-03-2020 12:06:58
pieszy
Taki przykład z wczoraj , na przejściu dla pieszych Głogowska Strusia czerwone światła ,jadą samochody i 8 osób przechodzi bo połowa śpieszy się na tramwaj a pozostałe muszą natychmiast znależć się na drugiej stronie , w tym pani poruszająca się z balkonikiem.I to nie odosobniony przypadek, na każdym przejściu zawsze ktoś przechodzi na czerwonym.To straszne jak ludzie bezmyślnie narazają się na kalectwo lub śmierć.
06-03-2020 10:09:14
MK
WARTO ŻEBY POLICJA SPRAWDZAŁA PRĘDKOŚĆ , KIEROWCY NIE ZNAJĄ ZNAKÓW. TROCHĘ BY SIĘ MANDATÓW UZBIERAŁO NA REMONT GLOGOWSKIEJ
29-02-2020 14:10:14
zwykły pieszy
Wczoraj wieczorem obok parku Wilsona, ok. 20 i tak jeździli co niektórzy kierowcy z prędkością jak "na autostradzie", tam nadal jest niebezpiecznie. Zwłaszcza na przejściu przy parku Wilsona/Kanałowa/Berwińskiego!
27-02-2020 16:45:48
pyra
Nikt tego nie bedzie przestrzegal oprocz garstki kierowcow, w tym ja. Dla polskiego kierowcy w wiekszosci znaki sie wogole nie licza bo jezdza jak im sie podoba.
27-02-2020 14:17:51
Ania
Dziś znowu śmiercionośna maszyna potrąciła pieszego, kiedy to się skonczy? Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że nie ma miejsca na wygodę, ile rodzin jeszcze musi przejść przez traumę? Głogowską trzeba natychmiast zamknąć dla ruchu trucicieli
27-02-2020 06:41:35
Aq
Myślisz, że gdyby podwyższyli to 60 to zrobiłoby się bardziej przejezdnie? W godzinach szczytu to tam się stoi a nie jeździ i ograniczenie nie ma nic do tego, bo korki tworzą się na skrzyżowaniach.
27-02-2020 06:21:55
Andrzej wu
40? Chyba tylko wieczorem i wcześniej rano, po zwężeniu jezdni bedzie 5 kmh
26-02-2020 18:00:53
super
brawo brawo teraz to w godzinach szczytu już w ogóle głogowska nie będzie przejezdna co za pajac wprowadza takie rzeczy
Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: