Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont Rynku Łazarskiego trwa już 3 tygodnie. Cześć kierowców jeździ "po przejściu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont Rynku Łazarskiego trwa już 3 tygodnie. Cześć kierowców jeździ "po przejściu"
25-02-2020 08:05   Janusz Ludwiczak
Niektórzy kierowcy jeżdżą na pamięć i próbują z Głogowskiej skręcić w prawo na Rynek Łazarski, trafiając na ślepą drogę, następnie jadą po przejściu dla pieszych, wracając na Głogowską.
Przebudowa Rynku Łazarskiego trwa już trzy tygodnie. Za miesiąc kupcy będą już handlować na tymczasowym targowisku, które znajdzie się na boisku Zespołu Szkół Muzycznych oraz katolickiej podstawówki i liceum przy Głogowskiej.

Przebudowa Rynku Łazarskiego ruszyła 4 lutego. Wtedy zmieniła się organizacja ruchu. Wprowadzony został m.in. zakaz skrętu w prawo z Głogowskiej na Rynek Łazarski. W piątek, podczas wykonywania zdjęć do artykułu zaobserwowaliśmy, że w ciągu niespełna 15 minut aż trzech kierowców jechało na pamięć, trafiając na zamkniętą drogę, po czym jadąc przez sam środek przejścia dla pieszych wracali na Głogowską, co widać na poniższych zdjęciach.

Dodajmy, że kupcy na Rynku Łazarskim będą handlować jeszcze przez miesiąc. Po 23 marca przeniosą się na tymczasowe targowisko, które znajdzie się na boisku Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej 90. Wtedy też ruszą gruntowne prace związane z przebudową Rynku Łazarskiego.

Do tej pory budowlańcy rozebrali już starą nawierzchnię w rejonie Skweru im. Kazimierza Nowaka, czyli tzw. "Lejka Łazarskiego", a znajdujące się tam krzewy zostały już przesadzone do Parku Kasprowicza. Berberysy, jałowce, tawuły i sosny górskie będą teraz rosnąć w pobliżu skrzyżowania ulic Jarochowskiego i Niegolewskich, przy alejce prowadzącej do Areny.


Komentarze (4)

10-03-2020 18:59:27
Bazyli
Tak, komentujący o pseudonimie "Remontowo" ma rację. Gdy tylko pojawiły się tablice informacyjne o remoncie, też się zdziwiłem, że rozpoczęcie prac jest 4 listopada! Tak fantastyczną czcionkę dobrano!
27-02-2020 17:52:46
ja
A co z ludzmi którzy nie moga chodzic tak daleko jak na głogowska moze jakis warzywniak tu na miejscu ktos by otworzył przeciez duzo ludzi by skorzystało a i warzywniak by skorzystał ,
25-02-2020 19:01:42
Remontowo
Jakie złe oznakowanie? Roboty zaplanowano od 4.11.2020 r., więc jeszcze wjazd jest dopuszczalny. Tylko jakieś anty-pracusie już asfalt zjadły...
25-02-2020 14:49:30
to wszystko
to wszystko przez złe oznakowanie
Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: