Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla chce wytyczenia nowego przejścia na Kasprzaka i konsultacji ws. Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla chce wytyczenia nowego przejścia na Kasprzaka i konsultacji ws. Parku Kasprowicza
25-02-2020 00:37   Janusz Ludwiczak
Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz zawnioskowała do prezydenta Poznania o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie zagospodarowania Parku Kasprowicza, a także wystosowała wniosek o utworzenie kolejnego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Morawskiego.

Na początku 12. już sesji, która odbyła się w ubiegłą środę Rada Osiedla Św. Łazarz dokonała zmian w tegorocznym budżecie. W związku z negatywną opinią Gabinetu Prezydenta dotyczącą przeniesienia środków finansowych w wysokości 230 zł z zadania "dofinansowanie inicjatyw oddolnych realizowanych za pośrednictwem Centrum Inicjatyw Lokalnych" na zadanie "Skład i druk czasopisma osiedlowego" realizowanego przez Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta, radni postanowili dofinansować druk gazetki osiedlowej ze środków nierozdysponowanych.

Ponadto Szkoła Podstawowa nr 69 otrzyma 9 770 zł na poprawę bezpieczeństwa przed wejściem do budynku, zaś środki w kwocie 1 100 zł dla Zarządu Zieleni Miejskiej na "Zapewnienie przenośnej toalety na placu zabaw przy ul. Dmowskiego w okresie wiosenno-letnim" przeniesiono do rezerwy celowej budżetu.

W dalszej części łazarscy radni podjęli uchwałę w sprawie wniosku do Miejskiego Inżyniera Ruchu o wytyczenie przejścia kolejnego przejścia dla pieszych, po południowej stronie skrzyżowania ulic Morawskiego i Kasprzaka. Przejście w tym miejscu powstało we wrześniu 2017 r. Zdaniem łazarskich samorządowców powinna powstać jeszcze jedna "zebra".

– Zawnioskowaliśmy o utworzenie nowego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Kasprzaka i Morawskiego, które ułatwi dojście do rynku w tymczasowej lokalizacji. Podjęcie uchwały jest zasadne z uwagi na konieczność poprawy bezpieczeństwa pieszych. Częściowa realizacja projektu nie zapewnia poprawy bezpieczeństwa pieszych, dlatego projekt zatwierdzony przez Miejskiego Inżyniera Ruchu powinien zostać zrealizowany w całości – tłumaczy Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Święty Łazarz.

Łazarscy radni wystosowali również wniosek do Zarządu Transportu Miejskiego o ustawienie wiaty przystankowej na ul. Berwińskiego.

– Rada Osiedla Św. Łazarz postanowiła wspomóc starania dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 26, która w związku z licznymi uwagami zgłaszanymi przez rodziców, zawnioskowała do Zarządu Transportu Miejskiego o ustawienie wiaty przystankowej na ul. Berwińskiego przy przystanku linii autobusowej nr 145. Umieszczenie wiaty z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczniów, ale i również do poprawy komfortu pozostałych podróżujących linią nr 145 – zaznacza Agnieszka Michalak-Pietkiewicz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Na zakończenie Rada Osiedla Św. Łazarz zawnioskowała do prezydenta Poznania o przeprowadzenie konsultacji społecznych ws. zagospodarowania Parku Kasprowicza.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XII (zwyczajna) 19.02.2020

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Fot: Franciszek Sterczewski/Rada Osiedla Św. Łazarz


R E K L A M A

Komentarze (18)

27-02-2020 16:43:18
pyra
@M i @Q, to nie byl powod wycinki drzew ! @M - prosze nie tworzyc wlasnych teorii/historii, powody byly zupelnie inne, ktore wszyscy znamy.
26-02-2020 18:29:28
kajka
@ M masz rację przejście przez Głogowską na wysokości wejścia na tymczasowy rynek oraz na Kasprzaka na wysokości przychodni musi być, ale też powinno być przejście przy Netto zeby nie chodzić na około .
26-02-2020 18:03:15
Aq
@M - dziękuję za merytoryczne wyjaśnienie tego tematu. Jeśli to faktycznie był powód wycinki, to żałuję, że żaden fachowiec nie był w stanie przebić się z informacją w owym czasie.
26-02-2020 14:10:01
M.
@Aq, jeżeli pisząc o wycince drzewa "bo zasłania park", masz na myśli wycinkę przed Parkiem Wilsona, to nie masz racji. Każdy, kto choć trochę zna się na drzewach, wie iż bywają gatunki zwalczające się wzajemnie. Tak jest np. z klonami i platanami. Wybór był następujący - wycinamy klon samosiejkę (o tyle to istotne, że nikt odpowiedzialny nie posadziłby tego gatunku w tym miejscu) i pozwalamy rosnąć niemal stuletniemu platanowi, albo zostawiamy klon i za kilka lat wycinamy platan (klon w ramach dostosowania zmienia pH ziemi na bardziej zasadowe, które nie jest tolerowane m.in. przez platany oraz faktycznie zacieniał platan, który jest wybitnie światłolubny). Czy w ramach tej ważnej inwestycji będziecie również postulowali o przejście przez Głogowską na wysokości wejścia na tymczasowy rynek oraz na Kasprzaka na wysokości przychodni? Już teraz całkiem sporo ludzi przechodzi w tych miejscach.
26-02-2020 13:37:32
Aq
@Emeryt - Co kto woli, jedni wybiorą bena, ale po przeniesieniu ryneczku na teren szkoły pojawi się tam też liczne towarzystwo zainteresowane mniej wyskokowymi artykułami. Generalnie na każdym skrzyżowaniu można przekraczać jezdnię legalnie i pasy nie sa do tego potrzebne, ale w tym miejscu jest akurat trawnik, który by to uniemożliwiał. Oficjalnie oczywiście, bo w praktyce ruch byłby tam spory, tyle że nielegalny. Dlatego uważam, że wyznaczenie w tym miejscu przejścia to trafiony pomysł. Jeśli uważasz, że gdzieś jeszcze przydałoby się wymalować pasy - zgłaszaj! Akurat ta Rada pieszych wspiera.
26-02-2020 10:47:29
Emeryt
"na skrzyżowaniu jest kilka przejść dla pieszych? Jest różnica między przesadzeniem drzewa z tytułu jakiejś ważnej inwestycji w danym miejscu, a ich wycinką "bo zasłaniają park". Skrzyżowanie to jest dalej przy Stablewskiego i Kasprzaka i tam nikt nie wnioskuje o przejście. Brak przejść na Jarochowskiego, na Małeckiego przy skwerze i ...i tam nikomu to nie przeszkadza i brak wniosków o wymalowanie "zebry".A tutaj jest ważna inwestycja, szybkie dojście do Dużego Bena..
26-02-2020 08:42:49
pyra
@zainteresowany, pisalam o drzewach do przeniesienia z Rynku Lazarskiego do Kasprowicza nie z Kasprzaka ulicy. Nikt nie mowi o drzewach na ulicy Kasprzaka tych nikt nie bedzie ruszal. Boze mozna dostac chol....z tymi wszystkimi "przedsiewzieciami" za co biora pieniadze urzedniczy w Miescie i jego Wydzialach ??? Rada Osiedla musi wnioskowac o dziesiatki spraw jak kibelek czy zebra, czy w Miescie juz nikt nie mysli logocznie i musi za nich robote wykonywac Rada Osiedla ??? W glowie sie nie miesci !!!
26-02-2020 07:47:33
Aq
@Andrzej - ale co to, jakaś nowość, że na skrzyżowaniu jest kilka przejść dla pieszych? Będzie wzmożony ruch, przejście się przyda. Jest różnica między przesadzeniem drzewa z tytułu jakiejś ważnej inwestycji w danym miejscu, a ich wycinką "bo zasłaniają park".
25-02-2020 17:30:43
M.
Przejscie dla pieszych musi znajdować się w odpowiedniej odległości od skrzyżowania. Biorąc pod uwagę miejsce, w którym ma być brama wjazdowa na tymczasowe targowisko, to może się okazać, że dostawcy będą musieli wjeżdżać po przejściu dla pieszych. Z pewnością będzie to służyło bezpieczeństwu...
25-02-2020 16:01:40
Andrzej
Czy dobrze rozumiem, że to ta Rada, co to niby drzew broniła w parku teraz chce je wyciąć żeby w obrębie 5 metrów były 2 przejscia dla pieszych? Kto ich wybierał, matko jedyna, powinni się NATYCHMIAST podać do dymisji! Wszyscy tylko swoje układy, dla siebie - nie dla innych - takie powinno być hasło. Hańba!!!
25-02-2020 11:51:58
z łazarskiego
Kilka lat temu radna Michalak Pietkiewicz wnioskowała o dwa przejścia na Kasprzaka , wykonano jedno , a przecież radni osiedlowi mieszkają w pobliżu to trzeba zrobić pasy naprzeciwko drzwi do domu.Szkoda drzew, kiedy palimy znicze?A kawałek dalej na skrzyżowaniu z Stablewskiego z Kasprzaka brak przejścia i co , ano NIC bo tam nie mieszka radny.
25-02-2020 11:40:47
nela
po co kolejna "zebra"????? korzystam z istniejących tam przejść dla pieszych i jakoś nie doskwiera mi brak kolejnego. radni weźcie się do konkretnej roboty, bo póki co to jesteście bezradni. zero kreatywności. jak macie za mało "zebr", to zorganizujcie sobie wycieczkę do zoo.
25-02-2020 10:14:39
Zainteresowany
@pyra Tyle, że w parku Kasprowicza można posadzić nowe drzewa, żeby było ich w sumie na Łazarzu więcej. Jaki sens ma usuwanie z Kasprzaka drzew, które dają cień i poprawiają wygląd tej ulicy? Po to żeby było łatwiej dojść na TYMCZASOWE targowisko??? Przecież ono wróci w przyszłym roku na Rynek. A drzew już nie będzie.
25-02-2020 10:07:10
Miejscowy
Już i tak jest gęsto w tym miejscu. Na przestrzeni 300 m są obecnie 4 przejścia, a ma być piąte? Żart?
25-02-2020 09:03:56
pyra
Drzewa maja byc przesadzone do Kasprowicza i na place zabaw ale jak nie zobacze na wlasne oczy to nie uwierze.
25-02-2020 08:20:41
Aq
Stacja stoi kawałek dalej, niedaleko skrzyżowania ze Sczanieckiej. Istotnie, wypadałoby ją lepiej oznaczyć i zabezpieczyć przed (często nieświadomym) zastawianiem przez samochody. Wciąż nie rozumiem, dlaczego na stacjach 4G nie ma zwykłych, najprostszych stojaków.
25-02-2020 07:46:36
Zainteresowany
Ciekaw jestem co stanie się z drzewami, które tam rosną?
25-02-2020 01:31:17
As
Nie zapomnijcie o stacji roweru miejskiego...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: