Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska ma być zwężona tylko od Parku Wilsona do Chociszewskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska ma być zwężona tylko od Parku Wilsona do Chociszewskiego
22-02-2020 17:14   Janusz Ludwiczak
W drugiej połowie roku ulica Głogowska zostanie zwężona od skrzyżowania z Berwińskiego do Chociszewskiego.

O tym, że ulica Głogowska będzie zwężona do jednego pasa ruchu miasto zapowiedziało już pod koniec roku.

– Nie ma już możliwości, by na ulicy Głogowskiej mogły funkcjonować dwa pasy ruchu. Nie pozwalają już na to przepisy. Gdybyśmy chcieli utrzymać dwa pasy ruchu to musielibyśmy wyburzyć kamienice w rejonie ulicy Śniadeckich – mówił w grudniu Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W ubiegłym roku Zarząd Dróg Miejskich zlecił firmie Siemens opracowanie wariantów analiz zmian organizacji ruchu dla całego śródmiejskiego odcinka ul. Głogowskiej i dostosowania jej do parametrów bezpieczeństwa oraz przepisów. Pojawić mają się azyle dla pieszych, wyznaczone zostaną miejsca postoju dla dostawców oraz elementy wymuszające ograniczenie prędkości. W dalszym etapie powiększony zostanie przystanek tramwajowy przy Rynku Łazarskim.

– Głogowska będzie dostosowana do jednego pasa. Od kwietnia zeszłego roku firma Siemens badała natężenie ruchu w różnym okresie - zarówno w dni szkolne, w dni targowe, ale również w wakacje i w dni targowe. Chcemy stworzyć szersze azyle dla pieszych, zwłaszcza w rejonie Rynku Łazarskiego. Wprowadzimy ograniczenie prędkości do 40 km/h. Nie chcemy dyskryminować kierowców, ale chodzi o bezpieczeństwo. Dane przedstawione przez policję, pokazujące wzrost popełnianych wykroczeń przez kierowców, szczególnie wobec pieszych, są porażające – zaznacza wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Poznańscy radni oraz przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz oraz Rady Osiedla Górczyn zapoznali się z analizami dotyczące możliwych zmian mających poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego na ul. Głogowskiej. Na ich podstawie przygotowywany zostanie projekt zmian na tej ulicy.

– Łącznie powstało siedem możliwych wariantów, w których uwzględniono ruch pojazdów komunikacji miejskiej, natężenie ruchu samochodów, uwarunkowania przestrzenne (budynki, wjazdy, torowiska). Analizy dotyczące ul. Głogowskiej prowadzone były od kwietnia ubiegłego roku. Mierzone były przepływy samochodów, pieszych, rowerzystów, pojazdów komunikacji miejskiej. Badania były prowadzone w różne dni tygodnia, o różnych porach, w tym także podczas odbywających się imprez targowych – wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Dwa pasy ruchu mają być nadal na odcinku od Mostu Dworcowego do Parku Wilsona. Ulica Głogowska miałaby być zwężona od skrzyżowania z Berwińskiego i Kanałową do ulicy Chociszewskiego/Załęże.

– Jeden pas od Berwińskiego do Chociszewskiego bardzo prawdopodobny w tym roku. Zmiany na odcinku od wyjazdu PST do Berwińskiego wymagają pewnej przebudowy ulicy i przesunięcia osi torowiska na wschód, żeby przede wszystkim zlikwidować problematyczny przecisk przy Magnolii. W kierunku do centrum tam też wszędzie będzie jeden pas – napisał Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Zmiany mają zostać wprowadzone również w rejonie skrzyżowania z ul. Sielską. Wygrodzony miałby zostać pas w kierunku Łazarza i centrum miasta.

Teraz opracowane mają zostać projekty organizacji ruchu. Zmiany miałby zostać wprowadzone w drugiej połowie roku.


Komentarze (9)

24-02-2020 22:41:19
Łukasz
Chcecie czy nie tam dwa pasy nigdy nie powinny powstać ze wzlędu na przepisy. Ktoś kto wydał pozwolenie na tę inwestycję powinien ponieść konsekwecje. Przecież to było oczywiste złamanie prawa.
24-02-2020 10:14:52
M.
@Miejscowy, ostatnio na Kasprzaka coraz częściej jeżdżą autokary rejsowe/wycieczkowe. Za chwilę ulica Jarochowskiego będzie miała zmienioną organizację ruchu (odcinkami jednokierunkową), więc możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na Sczanieckiej i w obu kierunkach Kasprzaka.
23-02-2020 21:59:34
Miejscowy
Ul. Kasprzaka już teraz przemieszczają się wszystkie jednostki straży, karetki i wody policyjne.
23-02-2020 14:44:49
łazarczyk
Na Głogowskiej na odcinku od Dworca do Hetmańskiej nie było dużo wypadków o wiele więcej po drugiej stronie Hetmańskiej.Przecież polepszenie warunków dla pieszych, drzewa .... to tylko pretekst do zrobienia drogi rowerowej.
23-02-2020 13:03:02
ja
Co za bzdura nie ma co.
23-02-2020 10:45:55
stefan
Super. Wreszcie zrobi się bezpieczniej i ciszej na Głogowskiej. Czekam z niecierpliwością na te zmiany.
23-02-2020 07:59:08
Ojoe
To cały ruch przeniesie się na ul Kasprzaka/Jarochowskiego i Dmowskiego/Kolejową, brawo! Małe uliczki będą zapchane i smród spalin bedzie nie do zniesienia (już tak było przy okazji remontu Głogowskiej)
22-02-2020 21:26:50
Miejscowy
No to możemy być pewni, że cały tranzyt pójdzie ulicą Kasprzaka. Kto tam zadba o bezpieczeństwo?
22-02-2020 21:11:43
kajka
Nie rozumiem - Gdybyśmy chcieli utrzymać dwa pasy ruchu to musielibyśmy wyburzyć kamienice w rejonie ulicy Śniadeckich – mówił w grudniu Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - to dlaczego zwężenie bedzie od Berwińskiego do Chociszewskiego a nie na wysokości Sniadeckich? To jest bzdura. Bedzie zabrany jeden pas, ruch przeniesie się na okoliczne uliczki, to tam bedzie lament....a najgorsze jest to, ze do tego dojdzie strefa parkowania...nic tylko uciekać z Poznania.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: