Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Parku Wilsona powstanie "Perfumeria" – luksusowe apartamentowce, hotel i spa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Parku Wilsona powstanie "Perfumeria" – luksusowe apartamentowce, hotel i spa
13-02-2020 00:43   Janusz Ludwiczak
Spółka Garvest Real Estate, która postawiła biurowiec Bałtyk wybuduje przy Parku Wilsona kompleks luksusowych apartamentowców "Perfumeria". W ramach inwestycji powstanie również hotel, a w Hali Betonowej znajdującej się w samym Parku Wilsona ma znaleźć się kawiarnia, restauracja i centrum konferencyjno-wystawowe.

Na działce przy zbiegu ulic Głogowskiej i Śniadeckich, tuż obok Parku Wilsona, na której mieścił się browar Huggera warszawski inwestor Globe Trade Center już w 2014 r. planował wybudować biurowce. Nieruchomość ta została jednak sprzedana cztery lata temu spółce Garvest, która wybudowała m.in. biurowiec Bałtyk tuż przy rondzie Kaponiera. Inwestor planował wybudować w tym miejscu luksusowe osiedle mieszkaniowe, a to nie jedyne przedsięwzięcie Garvestu. W 2013 r. AWF za 6 milionów złotych sprzedała budynek Hali Betonowej. Nowy właściciel planował tutaj utworzyć obiekt konferencyjno-restauracyjny z możliwością organizowania wystaw, a także hotel.

– Inwestycja jest w trakcie przygotowania, złożyliśmy wniosek o wydanie warunków zabudowy. Planujemy wybudować osiedle mieszkaniowe, a od ul. Głogowskiej postawić hotel z 82 pokojami. Chcemy, by Hala Betonowa była miejsce organizacji wystawy i konferencji. W miejscu tym znalazłaby się również kawiarnia – mówił portalowi lazarz.pl w czerwcu 2017 r., podczas otwarcia biurowca Bałtyk Michał Włodarczak z Garvest.

W środę portal epoznan.pl i "Gazeta Wyborcza" poinformowały, że warszawska Pracownia JEMS Architekci zaprezentowała nowe wizualizacje kompleksu "Perfumeria".

"Sześć domów mieszkalnych ma powstać pomiędzy podwórkami i oficynami kamienic czynszowych z początku XX wieku a parkiem. Pionowa artykulacja fasad od strony istniejących budowli przechodzi w ekspresyjne w planie tarasy, przesłaniane zasłonami z metalowej siatki, stanowiące tło dla drzew Parku Wilsona" – czytamy w opisie projektu.

Inwestycja o powierzchni 14,5 tys. m kw. miała być zrealizowana już w 2018 r.

Rozpoczęło się już porządkowanie terenu. Sama budowa ma ruszyć wiosną.

– W tej chwili mamy pozwolenie na pierwszy budynek wielorodzinny ze 140 mieszkaniami o wysokości 3 i 3,5 m, z tarasami skierowanymi w stronę Parku Wilsona. Pod całym kompleksem zaplanowana jest jedna, wspólna hala garażowa – powiedział dla "Gazety Wyborczej Poznań" Michał Włodarczyk z Garvest Real Estate.

– W przyszłości budynek Hali Betonowej pełnić będzie funkcje wystawienniczo-eventowe. W kupionym od miasta dawnym browarze powstanie Spa, a część hotelowa zajmie teren od strony ul. Głogowskiej. Docelowo będą to cztery inwestycje. Zakładamy, że budowa całości potrwa pięć lat, ale pierwsze mieszkania zostaną oddane do użytku za dwa lata – dodaje Michał Włodarczyk, Garvest Real Estate.

Do tematu będziemy wracać.


Przy Śniadeckich był browar
W 1874 r. przy zbiegu ulic Głogowskiej i ówczesnej Herdera (obecnie Śniadeckich) powstał Browar Poznański "Feldschloss" Towarzystwo Akcyjne. W 1892 r. browar ten za kwotę miliona marek kupiło dwóch bankierów z Monachium: J. Neu i Rosenbuch. Później mieścił się tutaj browar Huggera. W 1929 r. budynek browaru został przebudowany na Restaurację Centralną PWK - największy wówczas lokal gastronomiczny w kraju. Następnie, do przełomu lat 80. i 90. przy ul. Śniadeckich 12a znajdował się zakład Lechii, w którym produkowano kremy i wody po goleniu. Historię tego miejsca zamyka klub dyskotekowy Disco Club Browar, który działał do końca lat 90.

Betonhaus
Po wschodniej stronie Parku Wilsona, od ul. Śniadeckich znajduje się Hala Betonowa (Betonhaus), która powstała w 1911 r. z okazji Wystawy Wschodnioniemieckiej. W budynku mieścił się pawilon myśliwski, w którym eksponowane były m. in. poroża z polowań cesarza Wilhelma. Po I wojnie światowej w budynku powstała Katedra Higieny Szkolnej i Teorii Wychowania Fizycznego Wszechnicy Piastowskiej, a później mieściły się tutaj kolejne uczelnie, z których w 1973 r. utworzono Akademię Wychowania Fizycznego.


Komentarze (11)

20-04-2020 10:10:04
Mieszkaniec Śniadeckich
250 mieszkań plus hotel daje około 350 samochodów - gdzie będą parkować? Na pewno nie będzie tyle miejsc w hali garażowej i nie każdy wykupi miejsce. A goście hotelowi, pracownicy hotelu? Wjazd będzie od ulicy Śniadeckich, który przy byle jakich targach jest zakorkowana w dwie strony. Mieszkańcy okolicznych ulic dobrze znają ten ból kiedy albo nie maja gdzie zaparkować albo nawet jak wyjechać spod domu bo wszystko dookoła stoi. Wrzucać kolejne 300 samochodów w te okolice to jest czysta głupota! Czy okoliczni mieszkańcy protestują przeciwko tej budowie? Dajcie znać jak można się dołączyć.
24-02-2020 15:17:30
Miki
Bloki powinny wpisywać się w istniejący krajobraz parku i secesyjnych kamienic a te bloki nie pasują do tego co już stoi … Chyba, ze to tylko fantazja a w efekcie będzie to wyglądało zupełnie inaczej? Czy coś wiadomo więcej?
17-02-2020 11:28:39
pyra
Widac, ze nie bedzie parkanu miedzy osiedlem a parkiem. To nie jest w porzadku ! Co na to Rada Osiedla ?
16-02-2020 23:05:20
albin
@M. O ile wiem, to ujawnią się w okolicach marcowych targów.
15-02-2020 17:51:03
M.
@Albin, czy nowe wizualizacje są dostępne w internecie?
14-02-2020 16:29:47
albin
Jeśli wspólna hala garażowa, to zrobią szczelinówkę wzdłuż płotu od parku. Nie mam pojęcia, jak chcą to zrobić, bez uszkodzenia korzeni rosnących w parku drzew. A podcięte jednostronnie - uschną, albo osłabną na tyle, że je zwali pierwsza większa burza. Poza tym zamieszczone powyżej wizki są stare, nieaktualne.
13-02-2020 20:12:04
Karola
Czy wiadomo jak tak wielka budowa wpłynie na drzewostan Parku Wilsona?? Czy czeka go to samo, co ogród botaniczny we Wrocławiu??
13-02-2020 19:45:22
swojak
park wilsona należy odgrodzić od terenu dewelopera!
13-02-2020 11:09:30
Qshu
@Ag - bardzo dobre pytanie
13-02-2020 10:25:26
M.
@Aq, ciekawe też czy wejście do restauracji będzie od strony parku. I jak w związku z tym zostanie rozwiązana kwestia zamykania parku na noc, dróg ewakuacyjnych, itp. Mam nadzieję, że już teraz ktoś opracowuje rozwiązanie chroniące interes mieszkańców, a nie wyłącznie dopieszczające developera.
13-02-2020 07:48:49
Aq
Cieszę się, że kolejne nieużytki zostaną zagospodarowane i to w efektowny sposób. Ale teraz ważna sprawa: wizualizacje sugerują, że teren nie będzie opłotowany. Wierzyć, czy nie?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

01

cze

00:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
II Bieg przez Kraje Nordyckie 2022

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: