Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZKZL za ponad 5 mln zł gruntownie zmodernizował kamienicę przy Śniadeckich 6 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZKZL za ponad 5 mln zł gruntownie zmodernizował kamienicę przy Śniadeckich 6
10-02-2020 17:35   Janusz Ludwiczak
Zakończyły się trwające od października 2018 r. prace związane z remontem kamienicy przy ul. Śniadeckich 6. W ramach inwestycji na zlecenie ZKZL przeprowadzono docieplenie budynku, renowacji zostały poddane zabytkowe okna. Przeprowadzono również remont balkonów.

Prace związane z renowacją kamienicy przy ul. Śniadeckich 6 trwały od października 2018 r.

– Podczas termomodernizacji i remontu zostały wykonane prace na bardzo szeroką skalę. W trakcie prac zostały ocieplone ściany zewnętrzne budynku, dach od wewnątrz, ściany wewnętrzne strychu oraz płyty balkonowe. Zamontowano nowe drzwi wejściowe do kamienicy, wymieniono okna na nowe drewniane, a okna zabytkowe zostały poddane renowacji. Renowacji uległa także elewacja frontowa, która w zdecydowany sposób podnosi atrakcyjność kamienicy – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

– Od frontu przeprowadzono remont balkonów wraz z renowacją balustrad balkonowych. Zmianie uległy także wszystkie instalacje w budynku. W ramach walki ze smogiem w kamienicy zlikwidowano aż 55 pieców kaflowych i doprowadzono przyłącze do sieci ciepłowniczej. Prace objęły również wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i wentylacji. Zainstalowano także nowe przyłącza wodociągowe i gazowe – dodaje Łukasz Kubiak z ZKZL.

Kamienica przy ul. Śniadeckich 6 została wybudowana w 1932 roku. Budynek wchodzi w skład zespołów urbanistyczno-architektonicznych najstarszych dzielnic Poznania. W 1982 roku kamienica została wpisana do rejestru zabytków. Znajduje się tutaj 26 lokali mieszkalnych i 4 lokale użytkowe. Kamienica ze względu na swój stan techniczny i wizualny wymagała gruntownej przemiany, która trwała 15 miesięcy.


Komentarze (1)

10-02-2020 21:01:18
mieszkanka
Pięknie! Robi wrażenie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: