Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

32-latek zginął na przejściu dla pieszych przy Moście Dworcowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
32-latek zginął na przejściu dla pieszych przy Moście Dworcowym
19-01-2020 12:32   Janusz Ludwiczak
W sobotę kilkanaście minut przed północą 32-letni mężczyzna wszedł na przejście dla pieszych przy Moście Dworcowym na czerwonym świetle i wpadł wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Pieszy zginął na miejscu.

Do tragedii doszło w sobotę kilkanaście minut po godz. 23, na przejściu dla pieszych przy Moście Dworcowym, prowadzącym na przystanek tramwajowy "Poznań Główny".

– Jak wynika z naszych ustaleń, na oznakowanym przejściu dla pieszych, przy działającej sygnalizacji świetlnej, 32-letni mężczyzna przechodząc na czerwonym świetle, został potrącony przez nadjeżdżający samochód. W wyniku poniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł na miejscu. Tam oczywiście natychmiast wysłaliśmy naszą ekipę śledczą. Zostały przeprowadzone bardzo dokładne oględziny, pozabezpieczaliśmy także nagrania z monitoringu i będziemy wspólnie z prokuraturą prowadzić śledztwo – powiedział Radiu Poznań mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej Policji.


Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych przy Moście Dworcowym, prowadzącym na przystanek tramwajowy "Poznań Główny". 32-latek przechodził na czerwonym świetle i wpadł wprost pod nadjeżdżający samochód
Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska: Sygnalizacje działają już całodobowo dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczny wypadek Hetmańska/Dmowskiego: Motornicza przyznała się do potrącenia chłopca

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (6)

19-01-2020 17:55:58
bingo
Niestety, główni winni nie poniosą odpowiedzialności. Polityka władz miasta, szczególnie tej i poprzedniej kadencji, pragnie wyeliminować ruch samochodów z Poznania. Poznań jest jedynym miastem, które do tego problemu podchodzi bezmyślnie. Już od bardzo wielu lat w Poznaniu nie powstają skrzyżowania wielopoziomowe. I już nie mówię o ruchu samochodów, ale nawet o bezkolizyjnym ruchu pieszych, rowerzystów i samochodów. Mało tego, kolejne skrzyżowania, gdzie taki ruch był, są przerabiana tak, że powstają dodatkowe przejścia kolizyjne, a nawet przejścia bezkolizyjne (głownie podziemne) wręcz likwidowane. To przejście jest idealnym tego przykładem. Inna sprawa, że w tym przypadku również projektant powinien ponieść konsekwencje. Zaprojektowanie przystanku do Dworca w taki sposób, by pies nie tylko robili potężne kółko, to jeszcze co chwila zmieniali poziom jest karygodnym błędem w sztuce. Gdyby to była prywatna inwestycja, projektant poniósł by pełne konsekwencje tego błędu. Obecny Dworzec i okolica jest zaprojektowana zgodnie z wizją wielbicieli pokonywania schodów oraz długich spacerów. Różnica poziomów, odległości między poszczególnymi punktami dworca są po prostu kosmiczne, biorąc pod uwagę rozmiary dworca. Takich przykładów w Poznaniu jest więcej. A teraz spróbujmy znaleźć ostatnią inwestycję drogową, gdzie powstały skrzyżowania wielopoziomowe lub przejścia podziemne i/lub naziemne. Mogę sie mylić
19-01-2020 13:42:02
poznaniAnka
@Ania: Jakbyś umiała czytać ze zrozumieniem: pieszy przechodził na czerwonym świetle.
19-01-2020 13:07:33
toms
@Aniu: Oczywiście wszystkiemu winne są tylko i wyłącznie samochody.
19-01-2020 13:04:33
Ania
Znowu ktoś zginął przez kierowcę truciciela-blaszaka! Ludzie, ile rodzin musi przejść traumę żebyście zrozumieli, że tu trzeba radykalnych zmian - zakazać wjazdu śmiercionośnych śmierdzieli do naszego miasta!
19-01-2020 12:58:02
toms
Zwęzić Most Dworcowy do 1 pasa. Ograniczyć do 40 km/h. Czy rada osiedla dziś też zapali znicze?
19-01-2020 12:48:51
Adam
Ludzie chcieli przejście, to mają, niech się nauczą z niego korzystać
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

29

wrz

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny, 90-lecie parafii - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: