Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jakie utrudnienia czekać będą kierowców i pieszych podczas przebudowy Rynku Łazarskiego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jakie utrudnienia czekać będą kierowców i pieszych podczas przebudowy Rynku Łazarskiego?
15-01-2020 09:45   Janusz Ludwiczak
Do końca marca kupcy opuszczą stragany na Rynku Łazarskim i przeniosą się na tymczasowe targowisko na boisku Zespołu Szkół Muzycznych przy Głogowskiej. W tym samym czasie rozpocznie się gruntowna przebudowa Rynku Łazarskiego. Z utrudnieniami w ruchu będą musieli liczyć się kierowcy, rowerzyści i piesi.

30 marca ma ruszyć przebudowa Rynku Łazarskiego. Inwestycja oznaczać będzie również utrudnienia drogowe.

– Prace na Rynku Łazarskim zostaną podzielone na etapy. Według wstępnych założeń, w pierwszym etapie prac zostanie zamknięty dojazd na Rynek Łazarski bezpośrednio z ulicy Głogowskiej przez skwer Kazimierza Nowaka. Utrzymane zostaną dojazdy poprzez ul. Dmowskiego, Małeckiego oraz Niegolewskich – tłumaczy portalowi lazarz.pl Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Kolejne etapy prac obejmą cały obszar Rynku Łazarskiego i spowodują wprowadzenie ruchu jednokierunkowego wokół rynku od ul. Dmowskiego do Małeckiego.

– W celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej kamienic na poszczególnych etapach utrzymywane będą ciągi piesze wokół obszarów rynku objętych pracami. Na czas budowy likwidowane będą miejsca postojowe kolidujące z zakresem przebudowy – wyjaśnia Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu przewidziane są również na ulicy Głogowskiej.

– Rozpoczną się wówczas prace budowlane związane ze zwężeniem ulicy Głogowskiej i poszerzeniem przystanków tramwajowych "Rynek Łazarski". Piesi odczują komfort przejścia na drugą stronę ulicy. Poprawi się funkcjonowanie transportu publicznego. Kierowcy będą jeździli wolniej. Uporządkujemy kwestie parkowania – podsumowuje Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Dodajmy, że to nie jedyne zmiany. 1 października strefa płatnego parkowania zostanie rozszerzona na Łazarz, a w 2021 r. miasto planuje również rozpoczęcie modernizacji ulicy Kolejowej. Przebudowa samego Rynku Łazarskiego ma zakończyć się jesienią przyszłego roku.


Komentarze (3)

16-01-2020 22:32:17
ja
Kto otworzy warzywniak w pobliskich lokalach na Rynku ten na pewno wygra bedzie miał interes bo nie wszyscy starsi ludzie beda mogli isc na rynek na Głogowska i podrodze Netto.
16-01-2020 17:00:07
on
Oni nikogo nie słuchają byle wydać pieniądze.
16-01-2020 13:41:29
prezes ale nie j.
teraz wymienia się wiaty na przystankach na wąskie g. a później będą poszerzać przystanki.gdzie poznańska gospodarność.kto odpowie za wyrzucanie pieniędzy w błoto.nie można zsynchronizować prac i założyć przy zwężaniu głogowskiej od razu szerokich porządnych wiat,które osłaniają od czegokolwiek.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: