Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Nie dotyczy" – poseł Franciszek Sterczewski nie wpisał nic do oświadczenia majątkowego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Nie dotyczy" – poseł Franciszek Sterczewski nie wpisał nic do oświadczenia majątkowego
19-12-2019 11:48   Janusz Ludwiczak
Poseł Franciszek Sterczewski, który jest równocześnie radnym osiedla Św. Łazarz złożył oświadczenie, z którego wynika, że nie posiada żadnego majątku, ani nie otrzymywał żadnego wynagrodzenia.

Poseł Franciszek Sterczewski wpisał "nie dotyczy" w każdej rubryce – środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej, nieruchomości, działalność gospodarcza, dochody czy składniki mienia ruchomego powyżej 10 tys. zł (np. samochód) oraz zobowiązania pieniężne, w tym zaciągnięte kredyty i pożyczki.

Co ciekawe poseł Franciszek Sterczewski w ostatnim czasie (od marca 2018 przez rok) pracował m.in. na Międzynarodowych Targach Poznańskich, jako koordynator ds. strategii rozwoju, jego zadaniem było "otwarcie Targów na miasto".

Od marca zasiada w Radzie Osiedla Św. Łazarz. Od maja do października otrzymał diety na łączną kwotę 650 zł (z czego najwięcej 300 zł za lipiec i sierpień oraz 150 zł w maju) "z tytułu zwrotu kosztów związanych z realizacją zadań Osiedla".

Natomiast w danych o sobie poseł Franciszek Sterczewski wpisał "zawód wolny".

Za podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy zgodnie z art. 233 Kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności.


Oświadczenie majątkowe posła Franciszka Sterczewskiego dostępne jest na stronie Sejmu

Dodajmy, że w ubiegły czwartek, 12 grudnia poseł Franciszek Sterczewski zabrał po raz pierwszy głos w Sejmie. Jego wypowiedź można zobaczyć i posłuchać na stronie Sejmu.

– Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Jestem zaszczycony, że moje pierwsze wystąpienie mogę poświęcić tematowi, który jest mi szczególnie bliski, czyli komunikacji zbiorowej, tym bardziej że wypowiadam się odnośnie do projektu rządowego, dzięki czemu mogę zwrócić się bezpośrednio do tych, którzy decydują, w jakich warunkach podróżują Polki i Polacy – mówił poseł Franciszek Sterczewski podczas drugiego posiedzenia Sejmu w punkcie "Sprawozdanie Komisji Infrastruktury o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym".

– Niedawno premier Morawiecki w swoim exposé powiedział wiele o zrównoważonym transporcie. Brak autobusu czy pociągu w pobliżu miejsca zamieszkania dla wielu ludzi oznacza brak dostępu do szkoły, szpitala czy pracy. To jest problemem dla ok. 14 mln osób wykluczonych komunikacyjnie. Każda nowa linia kolejowa czy autobusowa jest więc przywróceniem nadziei i godności tym, którzy zostali jej pozbawieni przez krótkowzroczne i nieodpowiedzialne decyzje podjęte w przeszłości. Bez sprawnego transportu zbiorowego nie będzie państwa sprawiedliwego społecznie. Uważam, że możemy w jasny sposób określić, w czym się różnimy, a w czym się zgadzamy. Naszym wspólnym celem jest stworzenie takiej komunikacji zbiorowej, z której wszyscy korzystalibyśmy z przyjemnością.
Kiedy więc usłyszałem słowa pana premiera, uznałem, że oczywiście będę popierał wszystkie słuszne działania w tej sprawie, niezależnie od tego, czy zgadzam się z tym rządem w innych obszarach. Problem w tym, że na razie wiemy niewiele. Usłyszeliśmy o modernizacji i wybudowaniu 9000 km torów kolejowych. Pytanie brzmi: Skąd właśnie taka liczba?
Cieszę się, że premier zwrócił uwagę na ten problem, i liczę na to, że program ˝Kolej+˝ nie będzie pisany palcem po wodzie tak jak ˝Mieszkanie+˝. O tramwajach nie wspomniał pan premier ani słowem, choć sporo miejsca poświęcił samochodom, a także kontrowersyjnym, bizantyjskim projektom, takim jak Centralny Port Komunikacyjny
– zaznaczył Franciszek Sterczewski, poseł na Sejm IX kadencji.

Poseł Franciszek Sterczewski poruszył również temat dworca Poznań Główny.

– Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na temat poznański, czyli na dworzec PKP Poznań Główny, który od lat wymaga usprawnienia i przywrócenia mu świetności. W tym momencie jest obiektem kpin i parodią dworca. Poznański radny Paweł Sowa pisał do premiera w tej sprawie. Liczę, że pan premier odpowie mu w krótkim czasie – dodał poseł Franciszek Sterczewski.


Komentarze (9)

02-01-2020 21:56:07
niezależna
na stronie internetowej Kancelarii Sejmu pojawiło się uzupełnienie dokumentu oswiadczenia , w 2018 roku Fr. Sterczewski zarobił niespełna 72 tysiące złotych z tytułu umowy o pracę w Międzynarodowych Targach Poznańskich. 9,6 tys. zł wpłynęło na jego konto na podstawie umowy z pracownią architekta Przemysława Borkowicza, 6,8 tys. zł z tytułu działalności wykonywanej osobiście, a nieco ponad 4 tys. zł przyniosły mu prawa autorskie. Parlamentarzysta nie posiada kredytów czy składników majątku o wartości przekraczającej 10 tys. zł./ za epoznan/. Niezła kasa za "pracę" na Targach.
21-12-2019 22:22:55
Irol
Mamusia prawnik nie pomogła synusiowi wypełnić zeznania majątkowego. Ojoj.
20-12-2019 13:01:04
albańczyk
@toms - tak, słyszałem plotki. Bardziej mi chodzi o plan wobec siebie, a nie faktyczne osiągnięcia. W moim zakładzie pracy 80% ludzi na niego głosowało. Bo po prostu FAJNY chłopak tacy jak oni. Ci co nie byli tacy jak on, głosowali na niego by należeć do tej samej grupy.
20-12-2019 12:40:41
toms
@albańczyk: pracowitości - buhahaha... to, ty chyba za mało znasz Franusia. Na MTP był bardzo pracowity...
20-12-2019 12:33:59
albańczyk
Nie można odmówić p. Sterczewskiemu pracowitości i samozaparcia w dążeniu do celu. To wybitna jednostka, bo tylko taka z niczego byłaby w stanie zrobić taką narrację. Obstawiam, że będzie kandydował w następnych wyborach do Europarlamentu. Jako hasła to - że będzie fajny, reprezentatywny i zmieni wizerunek Polski.
20-12-2019 10:00:38
Niezależna
"Według informacji w złożonym oświadczeniu poseł w zeszłym roku nie zarobił... nawet złotówki. Poseł od brudnych adidasów wybiera trampki. „Ludzie w eleganckich butach łamią konstytucję” CZYTAJ RÓWNIEŻ Poseł od brudnych adidasów wybiera trampki. „Ludzie w eleganckich butach łamią konstytucję” Taki obrót sprawy mógłby tłumaczyć wreszcie w rozsądny sposób dlaczego poseł Sterczewski nie kupił jeszcze eleganckich butów. Na pewno problemy finansowe są bardziej przekonujące, niż tłumaczenie, że "w eleganckich butach chodzili ludzie, którzy łamali konstytucję, lekceważyli prawa człowieka i zawłaszczali sąd".- za niezależna
20-12-2019 09:23:34
pyra
Niedawno dowiedzialam sie, ze poslowie maja wynagrodzenie ponad 9.000,- zl miesiecznie i jakies lokum niedaleko Sejmu. Dobra fucha.
19-12-2019 19:09:40
krawcz
Facet, który nie umie wypełnić oświadczenia majątkowego (dochody za zeszły rok), wpisujący jako zawód wykonywany "wolny" ma czytać, rozumieć i opiniować ustawy. Ratuj się kto może. Od dawna wiadomo, że Sterczewski to wydmuszka, dużo formy, mało treści, ale nie spodziewałam się, że aż taka.
19-12-2019 17:37:50
albańczyk
Franciszek Sterczewski ma w Poznaniu status świętego na co zapracował sobie hepeningami i zjednaniem sobie szeroko rozumianej grupy jako młodzi wykształceni i lepsi od innych. Moim zdaniem ten Pan może resztę życia politycznego spędzić na wywiadach o swoich trampkach i infantylnymi akcjami na instagramie, a i tak 20tys. Poznaniaków będzie domagało się dla niego Nagrody Nobla.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: