Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Kronika Miasta Poznania" o Głogowskiej – będzie premiera książek i debata o ulicy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Kronika Miasta Poznania" o Głogowskiej – będzie premiera książek i debata o ulicy
26-11-2019 14:39   Janusz Ludwiczak
Ukazały się dwa tomy "Kroniki Miasta Poznania", które poświęcone są głównej arterii Łazarza. W czwartek w School of Form odbędzie się premiera publikacji, a także debata z architektem, antropolożką oraz historykiem sztuki na temat ulicy Głogowskiej.

Dwa najnowsze tomy "Kroniki Miasta Poznania" poświęcone są właśnie ulicy Głogowskiej. Artykuły zawarte w książkach oprócz wiedzy z urbanistyczno-architektonicznych przemian miasta i rozwoju produkcyjno-handlowego przybliżają historie wybranych miejsc i osób, dając obraz zawodowych i finansowych karier, których materialną pozostałością są wzniesione tu budynki.

W czwartek, 28 listopada o godz. 17:00 w School of Form (ul. Głogowska 18 - hala nr 1 MTP, wejście przy siedzibie Straży Miejskiej) zaplanowano premierę publikacji oraz debatę o Głogowskiej. Wśród panelistów znaleźli się Piotr Korduba - prof. UAM, historyk sztuki i współautor "Kroniki Miasta Poznania", Jola Starzak - architekt i urbanistka oraz Ewa Klekot - antropolożka sztuki, absolwentka archeologii i entografii oraz Jerzy Borowczyk - historyk literatury.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

ZOBACZ TAKŻE: Ma 2,3 km długości, kiedyś nazywała się Łazarską {WIDEO}


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

18

lip

do 22-07-2022
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowe zajęcia wakacyjne "Eco World"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: