Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poseł Franciszek Sterczewski dostał od rady osiedla buty o dwa numery za duże - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poseł Franciszek Sterczewski dostał od rady osiedla buty o dwa numery za duże
25-11-2019 01:37   Janusz Ludwiczak
Podczas październikowej sesji łazarscy radni wręczyli Franciszkowi Sterczewskiemu, posłowi-elektowi żółte tenisówki. Okazało się, że były one o dwa numery... za duże. Część ogólnopolskich mediów zwróciła uwagę, że poseł Franciszek Sterczewski przyszedł na uroczystość w Sejmie w sportowym obuwiu, na dodatek brudnym.

Jak informowaliśmy we wtorek po raz pierwszy w Sejmie (i to aż trzykrotnie) zabrała nowowybrana posłanka Katarzyna Kretkowska, dotychczasowa radna miasta Poznania, o czym więcej w artykule: Posłanka Katarzyna Kretkowska w Sejmie o problemach samorządu i dworcu Poznań Główny {► FILM}.

Posłem został również Franciszek Sterczewski, radny Osiedla Św. Łazarz. Podczas październikowej sesji łazarscy radni złożyli gratulacje swojemu koledze i wręczyli żółte storczyki oraz tenisówki, również koloru żółtego. Zdarzenie to filmowała ekipa TVN24. Buty okazały się za duże.

– Buty były dwa numery za duże. Dlatego nie byłem w nich na zaprzysiężeniu. Dostałem te piękne buty od rady osiedlowej i na pewno będę je nosił, ale czekam aż przyjdzie właściwy rozmiar – powiedział poseł Franciszek Sterczewski.

12 listopada Franciszek Sterczewski złożył ślubowanie w Sejmie. Poseł jest członkiem Komisji Infrastruktury, a także należy do zespołów parlamentarnych: do spraw Równouprawnienia Społeczności LGBT+, ds. Miast, ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym oraz ds. Związków Metropolitalnych. Do tej pory jego udział w głosowaniach wynosi: 98,04% (opuścił tylko jedno z 51 głosowań).

Z kolei 24 października odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborcze na posła IX kadencji. Część ogólnopolskich mediów zwróciła uwagę, że poseł Franciszek Sterczewski przyszedł na uroczystość w Sejmie w sportowym obuwiu, na dodatek brudnym.

– Chcę pokazać, że wygodne buty mogą być tak samo kulturalne, poważne, jak błyszczące lakierki. Uważam, że politycy, którzy często są w garniturach za tysiące złotych, nie robią pozytywnych rzeczy, wręcz szkodzą w wielu obszarach. Ja bym chciał pokazać, że gość w trampkach może być skuteczny i robić dobre rzeczy razem z ludźmi, a zatem chcę pokazać nowe wartości – skomentował poseł Franciszek Sterczewski i łazarski radny.

– Mam tylko jedną parę butów, dzięki którym dotarłem do 17 gmin powiatu poznańskiego i tutaj do Sejmu. Wyborcy powinni zapytać swoich posłów, swoich kandydatów, czy również przeszli taki spacer, powinni sprawdzić ich buty, bo jeśli są one wypastowanymi lakierkami, to dużo mówi o tym, co ci politycy robili w trakcie kampanii lub podczas 4 lat kadencji. Poseł powinien mieć wygodne buty. Takie, które służą do spacerów, do chodzenia na spotkania z mieszkańcami, których chce się reprezentować. Poseł powinien być aktywny. Ja jako aktywista miejski chcę zachować charakter swojej działalności. Chcę być wśród ludzi – dodał poseł Franciszek Sterczewski.

Z kolei TVP Info zapytało posła Sterczewskiego co to jest prezydium Sejmu.

– Przepraszam, czy możemy teraz zrobić przerwę? Chcę dokończyć kawę. Zaraz wracam – odpowiedział poseł Franciszek Sterczewski, uciekając przed reporterem TVP Info. Odpowiedzi na te pytania udzieliła np. klubowa koleżanka poselska Klaudia Jachira.

Franciszek Sterczewski startował z ostatniego, 20. miejsca Koalicji Obywatelskiej. Uzyskał on 25 060 głosów (4,87%), z czego w samym Poznaniu - 18 105 (5,95%), a w powiecie - 6 955 (3,31%). Na Łazarzu na Franciszka Sterczewskiego zagłosowało 1327 mieszkańców Łazarza (7,66% – 5. miejsce pod względem liczby głosów).

Dodajmy, że Franciszek Sterczewski chce łączyć Łazarz z Warszawą i zasiadać równocześnie w Radzie Osiedla Św. Łazarz i w Sejmie.

– Dalej chciałbym pozostać radnym osiedla Św. Łazarz. Otrzymałem wiele głosów od mieszkańców Łazarza, nie chcę ich zawieść. Cenię sobie również głosy w wyborach parlamentarnych. Chcę być zarówno w Sejmie i na Łazarzu. Chcę pokazać, że ta demokracja na najwyższym i najniższym poziomie, jest tak samo ważna. Chciałbym zwrócić uwagę również na to, jak ważne są małe organy, takie jak rada osiedla – powiedział lazarz.pl poseł i łazarski radny Franciszek Sterczewski.

Więcej na ten temat w artykule: Franciszek Sterczewski został posłem: "Chciałbym dalej pozostać radnym osiedla Św. Łazarz".

Przez ponad miesiąc, od 15 października do 22 listopada pytaliśmy Państwa Czy poseł Franciszek Sterczewski powinien zasiadać dalej w Radzie Osiedla Święty Łazarz? 67,1% osób biorących udział w głosowaniu uważa, że NIE - nie powinno łączyć się mandatów, skoro jest już posłem.

Na ostatniej sesji Rady Osiedla Św. Łazarz, która odbyła się w środę, 20 listopada radny, poseł Franciszek Sterczewski był nieobecny.


Komentarze (3)

25-11-2019 23:36:01
obserwator
Buty były dwa numery za duże. Dlatego nie byłem w nich na zaprzysiężeniu. Dostałem te piękne buty od rady osiedlowej i na pewno będę je nosił, ale czekam aż przyjdzie właściwy rozmiar –No i proszę dzisiaj poseł pokazał nowe buty na skwerze Kolejowa, była "dobra zmiana" butów.
25-11-2019 22:55:47
emeryt
Pogadamy za cztery lata, teraz trzeba zrezygnować z RO ponieważ tego chcą mieszkańcy.
25-11-2019 13:22:39
poznaniAnka
Panie Pośle naprawdę będzie miał pan czas na zajmowanie się takimi drobiazgami jak rada osiedla? Gdyby rezygnacji nie złożył wojewoda Z.Hoffmann pierwszy by Pan na swoiim facebooku burzył się...
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: