Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Matejki powstała "Niewidzialna ulica", w której zmierzymy się ze światem w ciemnościach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Matejki powstała "Niewidzialna ulica", w której zmierzymy się ze światem w ciemnościach
18-11-2019 01:30   Janusz Ludwiczak
W suterynie kamienicy przy ul. Matejki 53 od poniedziałku zaczęła działać "Niewidzialna ulica". Będzie to miejsce, w którym będzie można wyostrzyć zmysł słuchu, dotyku, węchu i smaku, ale tracąc chwilo wzrok. Ideą tego miejsca będzie pokazanie z jakimi trudnościami spotyka się na co dzień osoba niewidoma.

W miejscu tym przez 15 lat znajdował się antykwariat "Rosa" i Muzeum Introligatorstwa, jednak w połowie 2015 r. Leonard Rosadziński wraz ze swoją żoną Renatą postanowili na dobre zamknąć to miejsce. Początkowo stało puste, a następnie przeprowadzono w nim remont. Od poniedziałku w lokalu tym zacznie funkcjonować "Niewidzialna ulica".

– Są tylko dwa takie miejsca w Polsce. Chcemy, by osoby, które do nas zawitają przekonały się w jakiej sytuacji są osoby niewidzące i niedosłyszące, przekonały się z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień. U nas będzie można przenieść się do innego świata – wyjaśnia Jolanta Zielińska z "Niewidzialnej Ulicy".

"Niewidzialną Ulicę" tworzy kilka osób, wśród których również są niewidomi. Odwiedzając to miejsce będzie można zmierzyć się z otaczającym nas światem po ciemku, przekonać się jak to jest wsiąść do tramwaju nie posiadając wzroku czy przejść na drugą stronę ulicy.

– Centrum wycieczki będzie ulica. Nasz projekt jest edukacyjny, połączony z zabawą. Wytężymy słuch, dotyk, ale też węch i zapach. Będziemy organizować warsztaty, polegające na koncentracji, zajęcia kulinarne w ciemności i myślimy również o randkach w ciemno – wskazuje Jolanta Zielińska.

"Niewidzialna ulica" otworzy się w poniedziałek o godz. 9:00 przy ul. Matejki 53. Wycieczka w ciemnościach zajmie od pół godziny do 45 minut. Bilety wstępu kosztują 28 złotych (w weekendy 30 zł), a ulgowe 23 zł. Dostępne są również bilety rodzinne i grupowe.

Dodajmy, że w Polsce są tylko dwa tego typu miejsca - "Niewidzialna wystawa" w Warszawie oraz "Niewidzialny dom" w Toruniu.


R E K L A M A

Komentarze (3)

13-01-2020 23:01:43
Zuza
Bilety są za drogie. Mnie to nie zachęca.
19-11-2019 08:37:48
pyra
Bilety dosc drogie.
18-11-2019 14:50:17
morlock
Do dziś nie wiedziałem że zaistniała profesjonalna ścieżka poligonowo-treningowa dla włamywaczy i istot poruszających się tylko po ciemku podwórkami i piwnicami ze świadomie przez nich uszkodzonym oświetleniem. No ale człek uczy się przez całe życie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 07-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne
TTM - Targi Techniki Motoryzacyjnej

07

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe

12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: