Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

School of Form wyprowadza się z zabytkowego pawilonu MTP. Uczelnia przeniesie się do Warszawy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
School of Form wyprowadza się z zabytkowego pawilonu MTP. Uczelnia przeniesie się do Warszawy
13-11-2019 07:30   Janusz Ludwiczak
Po dziewięciu latach School of Form, czyli wyższa szkoła projektowania i designu opuści halę nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Latem uczelnia przeniesie się na stałe do Warszawy.

School of Form od września 2011 r. znajduje się w pawilonie nr 1 MTP. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Projektowania, która skierowana jest do osób mających kreatywny umysł, zdolności artystyczne i projektowe latem przyszłego roku rozpocznie wyprowadzkę. Uczelnia przenosi się do Warszawy, do Hali Wysokich Napięć.

– Na przeniesienie School of Form z Poznania do Warszawy zdecydowaliśmy się, ponieważ na przestrzeni 8 lat stworzyliśmy pierwszą w Polsce międzynarodową szkołę projektowania. Dziś nasi absolwenci osiągają sukcesy, spotykają się z uznaniem biznesu, przedstawicieli świata mody i designu w Polsce i na świecie. Dziś jesteśmy też bogatsi w doświadczenia i wiemy, że zapewnienie nieograniczonego rozwoju naszym studentom oznacza, że musimy z odwagą otwierać się na nowe możliwości – tłumaczy portalowi lazarz.pl Paula Kowalcze, rzecznik Uniwersytetu SWPS.

– Przeniesienie School of Form to niewątpliwe wyzwanie i wielka zmiana dla wszystkich. Jesteśmy jednak pewni, że bliskość głównego kampusu Uniwersytetu oraz znacznie większe możliwości współpracy z firmami oraz praktyk i staży zapewnią studentom nowe możliwości i bardziej wszechstronny rozwój. Planujemy otwarcie nowych pracowni i cieszymy się na możliwość udziału w ważnych wydarzeniach związanych z projektowaniem, których liczba w stolicy rośnie z roku na rok – zaznacza Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor programowa School of Form.

Czy zatem uczelni nie żal opuszczać Poznania, który jest jednym z największych miast studenckich? W stolicy Wielkopolski jest aż 25 uczelni (w tym 8 publicznych) oferujących ponad 230 kierunków nauczania. Studiuje na nich ponad 112 tysięcy osób, w tym 4 tys. z zagranicy.

– Poznań jako miasto o kreatywnym potencjale i nasza siedziba w zabytkowej hali targowej były doskonałym wyborem dla pierwszych lat istnienia School of Form. Zmiana siedziby School of Form na warszawski kampus Uniwersytetu SWPS zapewni potrzebny rozwój studentom i wykładowcom poprzez bezpośrednie sąsiedztwo zaplecza naukowego i badawczego, swobodny dostęp do kluczowych dla naszych studentów partnerów biznesowych oraz firm oferujących staże i praktyki – wskazuje Paulina Kowalcze.

School of Form w Poznaniu kształci absolwentów na kierunku wzornictwo w czterech specjalizacjach: communication design (projektowanie komunikacji - fotoedytor, grafik, projektant 3D), domestic design (badanie otoczenia człowieka - projektant produktów, dekorator wnętrz, projektant przestrzeni, dziennikarz, scenograf), fashion desing (projektant mody, konstruktor), industrial design (projektant wzornictwa) oraz na studiach podyplomowych na kierunkach: aranżacja wnętrz, projektowanie usług, retail experience oraz zarządzanie innowacją. Uczelnia do tej pory wykształciła 252 projektantów.


Komentarze (1)

13-11-2019 12:49:56
poznaniAnka
Jeśli uczelnie wyprowadzają się z Poznania to zły znak dla miasta
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: