Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni startują do Sejmu. Będą łączyć Łazarz z Warszawą? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni startują do Sejmu. Będą łączyć Łazarz z Warszawą?
11-10-2019 07:15   Janusz Ludwiczak
W niedzielę wybierać będziemy posłów i senatorów na najbliższą czteroletnią kadencję. Na listach znajdziemy dwoje łazarskich radnych oraz przewodniczącego Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Łazarskich radnych zapytaliśmy dlaczego kandydują do Sejmu i czy zamierzają połączyć mandat poselski z mandatem radnego osiedlowego. Franciszek Sterczewski od 21 sierpnia (!) nie odpowiedział pomimo kilku ponownych zapytań na naszej pytania. Odpowiedzi udzielił nam tylko radny Jakub Skurzyński.

I tak do Sejmu z 10. miejsca listy PSL startuje Wojciech Wośkowiak, wieloletni radny Miasta Poznania i były przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz - jednostki pomocniczej miasta, obecnie przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Z ostatniego miejsca Koalicji Obywatelskiej startuje Franciszek Starczewski, który w marcowych wyborach osiedlowych zdobył najwięcej, bo 623 głosów mieszkańców (41,78%) .

O mandat posła zabiega również drugi łazarski radny Jakub Skurzyński, który jest na 19. pozycji listy SLD Lewica.

Łazarskich radnych zapytaliśmy dlaczego kandydują do Sejmu i czy zamierzają połączyć mandat poselski z mandatem radnego osiedlowego. Franciszek Sterczewski od 21 sierpnia (!) nie odpowiedział pomimo kilku ponownych zapytań na naszej pytania. Odpowiedzi udzielił nam tylko radny Jakub Skurzyński.

– Zdecydowałem się startować w wyborach parlamentarnych przede wszystkim dla wyborczyń i wyborców, którzy dotychczas mi ufali i oddawali na mnie głosy w wyborach w Poznaniu. Chcę dalej reprezentować te osoby, reprezentować wartości i cele, które przekonały do mnie głosujących. Oczywiście zależy mi też na jak najlepszym wyniku lewicy w Poznaniu i chcę w miarę możliwości się do niego przyczynić – tłumaczy Jakub Skurzyński, radny Osiedla Św. Łazarz.

– Jeżeli zdobędą mandat poselski mam zamiar działać na rzecz Poznania i całej Wielkopolski. Dla mnie to w naturalny sposób łączy się z częstą obecnością w moim mieście i na moim fyrtlu, jak również z dalszą pracą w Radzie Osiedla. W Sejmie chciałbym działać na rzecz powietrza wolnego od smogu, bezpiecznego transportu i zwiększania liczby miejsc w żłobkach oraz wygodnych mieszkań dostępnych nie tylko dla ludzi bogatych. To są problemy bliskie mieszkańcom i mieszkankom Łazarza, ale przecież nie tylko. Chcę, żeby Polska była naprawdę solidarna i społeczna. Chciałbym również, żeby każdy mógł czuć, że w Polsce jest "u siebie", niezależnie od tego w co wierzy, kogo kocha albo jakiego koloru jest jego skóra – dodaje radny Jakub Skurzyński.

Dodajmy, że to nie jedyni radni, którzy ledwo co po wybraniu do Rady Osiedla Św. Łazarz startowali w kolejnych wyborach. Miesiąc po złożeniu ślubowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego kandydowali radni Dorota Koszal i Amadeusz Smirnow. Oboje radni deklarowali, że w przypadku wygranych wyborów chcieli nadal zasiadać w radzie osiedla, łącząc Łazarz z Brukselą.

Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 października. Głosować będzie można w godzinach od 7:00 do 21:00.

Polacy będą wybierać w sumie 460 posłów i 100 senatorów. W okręgu nr 39, obejmującym Poznań i cały powiat poznański wybranych zostanie 10 posłów. W wyborach do Sejmu spośród 100 kandydatów z pięciu list oddajemy głos tylko na jednego kandydata. Z kolei do Senatu wybierać będzie jednego senatora z dwójki kandydatów.

W obu przypadkach głos jest nieważny gdy zagłosujemy więcej niż na jednego kandydata lub nie zagłosujemy wcale.

A jak zamierzają zagłosować nasi Czytelnicy? Oto wyniki sondy, która była na portal Lazarz.pl od 20 września do 8 października.


Komentarze (2)

13-10-2019 21:00:00
emeryt
Wośkowiak jako kandydat z list PS, to typowy karierowicz.
11-10-2019 09:44:09
pyra
Kazdy sobie rzepke skrobie i chce sobie cos ugrac a potem nie ma czasu dla Lazarza bo jest inne stanowisko.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: