Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Skwer przy Małeckiego zamienił się w strefę wolną od samochodów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Skwer przy Małeckiego zamienił się w strefę wolną od samochodów
22-09-2019 01:22   Janusz Ludwiczak
W sobotę na skwerze Eki z Małeki odbyła się akcja "Park(ing) Day". Na placu przy zbiegu ulic Małeckiego, Granicznej i Łukaszewicza stanęły donice z kwiatami i krzewami, a także stoiska lokalnych kawiarni i punktów gastronomicznych. Na jeden dzień z tego miejsca zniknęły samochody. W planach jest docelowo zlikwidowanie na stałe bocznych jezdni.

Akcję "Park(ing) Day" zorganizowano w wielu miastach na świecie w ramach Europejskiego dnia bez samochodu. W Poznaniu zorganizowano ją po raz siódmy, tym razem na Łazarzu.

Na skwerze Eki z Małeki stanęłuy ławki, stoliki, leżaki i poduszki, a także donice z kwiatami i krzewami. W ramach akcji swoje stoiska miały lokalne kawiarnie i punkty gastronomiczne.

Przewidziano również animacje dla dzieci, a psy mogły stworzyć własną rzeźbę. Dla właścicieli czworonogów zorganizowano spotkanie z behawiorystką. Chętni mogli przejechać się rikszą, którą prowadził m.in. Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i szef Stowarzyszenia Rowerowy Poznań.

Na zakończenie odbył się plenerowy koncert Orkiestry Prowincjonalnej.

Docelowo w planach jest zlikwidowanie północnej i południowej jezdni wokół skweru przy zbiegu ulic Małeckiego, Granicznej i Łukaszewicza.

– Skwer Eki z Małeki powinien być znów śródmiejskim placem. By tak się stało, trzeba będzie zamknąć dwie boczne jezdnie. Umożliwi to parkowanie. Każdy z wlotów i wylotów jest traktowany jako skrzyżowanie, czego efektem jest to, że 10 metrów od tych skrzyżowań nie można wyznaczyć miejsc parkingowych. Zmiany umożliwią wyznaczenie więcej miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Małeckiego i Granicznej, a mieszkańcy zyskają lepszy plac i więcej zieleni – sądzi Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (3)

24-09-2019 14:43:37
emeryt
Panie Janowski gdyby zainteresował się pan projektem SPP na Łazarzu to tam jest inny plan placyku.
22-09-2019 19:45:57
Anka
Tam przydałaby się fontanna
22-09-2019 18:02:59
As
No panie Janowski I postawić tam stoiska dla kolarzy...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: