Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski będzie na boisku Zespołu Szkół Muzycznych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski będzie na boisku Zespołu Szkół Muzycznych
08-09-2019 00:54   Janusz Ludwiczak
Od dawna planowany jest remont płyty Rynku Łazarskiego. Urzędnicy niebawem ogłoszą trzeci przetarg. Pojawiła się też nowa propozycja. Kupcy na rok mieliby przenieść się na tymczasowe targowisko, które znajdzie się... na boisku Zespołu Szkół Muzycznych oraz szkoły katolickiej przy Głogowskiej.

Jak informowaliśmy w marcu znowu nie udało się rozstrzygnąć przetargu na hucznie ogłaszaną przebudowę Rynku Łazarskiego. Jedynie firma Budimex zgłosiła się do przebudowy Rynku Łazarskiego. Inwestor za realizację zadania zażądał ponad 56,6 mln zł. Tymczasem miasto na to zadanie chce przeznaczyć 35 mln zł, choć początkowo planowano wydać na tą inwestycję jedynie 10 mln zł.

Był to drugi przetarg na przebudowę nie tylko łazarskiego targowiska, ale również całego układu drogowego i zmiany funkcjonalności przestrzeni. Pierwotnie inwestycja ta miała ruszyć w połowie ubiegłego roku, jednak pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem. Nie stanął do niego ani jeden wykonawca.

W przyszłym tygodniu ma zostać ogłoszony trzeci przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego. Prace miałby rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza Poznań" urzędnicy chcą zmienić założenia związane z realizacją inwestycji. Przebudowa Rynku Łazarskiego ma potrwać o połowę mniej, czyli około roku, zaś kupcy zamiast na małą płytę mają przenieść się na... boisko Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej.

– Znaleźliśmy miejsce, na które uda się przenieść wszystkich kupców i stragany. Boisko znajduje się w takiej samej odległości od przystanku tramwajowego "Rynek Łazarski" jak obecne targowisko. Będzie też zapewniona możliwość dostaw towarów. Kuria i dyrekcja szkoły nie robiły żadnych problemów. A kupcy liczą, że targowisko w tym miejscu jest szansą na pozyskanie nowych klientów – mówi "Wyborczej" Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Miasto brało pod uwagę jeszcze inne trzy lokalizacje: teren pomiędzy samem sieci Społem i "deską", polanę przy ul. Jarochowskiego w Parku Kasprowicza, jednak później teren musiałby zostać zrekultywowany oraz nieużytek pomiędzy ul. Kolejową i ogrodem działkowym, jednak lokalizacja ta jest najbardziej oddalona od Rynku Łazarskiego.

Do tematu będziemy wracać.


R E K L A M A

Komentarze (8)

14-09-2019 08:21:01
pyra
W kazdy dzien powszedni ten plac szkolny jest zaladowany samochodami, gdzie pracownicy szkol beda parkowali ? Jakies nieporozumienie. No i pytanie ile to bedzie kosztowalo bo, ze za darmo umarlo, caly teren podlega pod Kosciol MBB.
12-09-2019 13:44:55
ja
Boisko przy szkole nr 9 jest najlepsza propozycja albo pomiędzy samem a deską jest jak najbliżej
09-09-2019 11:26:18
emeryt
Uważam, że lokalizacja na Kolejowej przy działkach byłaby najlepszą.
09-09-2019 10:32:09
Qshu
Bardzo dobry pomysł. Będzie sprawniej i kupcy szybciej wrócą na docelowe miejsce. Mieszkałem kilka lat w Berlinie i tam takie inwestycje prowadzi się właśnie w taki sposób. Brawo dla Poznania!
09-09-2019 10:27:20
x
"Miasto brało pod uwagę (... ) polanę przy ul. Jarochowskiego w Parku Kasprowicza". Koniec świata...
08-09-2019 22:57:34
as
Ja proponuje rynek przeniesc na teren boiska przy SP nr.9 xD
08-09-2019 19:45:35
max
No chyba kogoś tu pogięło... przecież tam nie zmieszczą się kupcy, a co z samochodami dostawczymi, nie wspomnę już o autach klientach. Będzie parking? Czy ktoś wziął pod uwagę, że tuż obok jest Netto???
08-09-2019 06:06:37
łe
A o remoncie Kolejowej ucichło na dobre!!!!!!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: