Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zrewitalizowano skwer przed Parkiem Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zrewitalizowano skwer przed Parkiem Wilsona
06-08-2019 00:41   Janusz Ludwiczak
W lutym na skwerze przed wejściem głównym do Parku Wilsona zapalano znicze w miejscu wyciętych czterech klonów. Tymczasem zakończyła się rewitalizacja skweru. W ramach inwestycji posadzone zostały nowe drzewa - głogi, pojawił się również żywopłot z cisa, trzmielina, hortensje oraz dywan kwiatowy, a także zamontowano ławki, z których korzystają teraz najchętniej pasażerowie autobusów kursujących ulicą Głogowską.

Pod koniec lutego wycięto cztery duże klony i kilka innych drzew, które rosły na ulicy Głogowskiej, przed wejściem głównym do Parku Wilsona. Palmiarnia, która zarządza tym terenem tłumaczyła wówczas, że drzewa zagrażały bezpieczeństwu przechodniów i kierowców, a skwer zostanie zrewitalizowany.

– Żałoba na Łazarzu, to tragedia. Mimo próśb drzewa zostały wycięte. Tylko jedno drzewo nadawało się do wycięcia. Można było zrobić piękny skwer zachowując drzewa, były to zdrowe klony, które rosły od lat, dawały cień. Samosiejka nie jest gorszym drzewem. Zamiast tego będą malutkie drzewa, cieniutkie głogi i hortensje – mówiła w lutym Małgorzata Czarkowska, członek Koalicji ZaZieleń Poznań.

W miejscu wyciętych drzew społecznicy i ekolodzy zapalili znicze. Okazało się później, że był to jeden z elementów kampanii wyborczej do Rady Osiedla Św. Łazarz. Tymczasem zakończyła się rewitalizacja skweru przy wejściu głównym do Parku Wilsona.

– Konserwator zabytków, pod którą podlega Park Wilsona wydała zalecenie, by posadzona została nowa zieleń i niższe drzewa – tłumaczył Przemysław Szwajkowski, dyrektor Palmiarni.

W ramach inwestycji odnowiony został murek oporowy, na którym pojawiły się siedziska. Posadzonych zostało 9 głogów, pojawił się żywopłot z cisa, trzmielina. Docelowo będzie też dywan kwiatowy. Ponadto pojawiły się nowe nasadzenia krzewów ozdobnych i dywanowych bylin.

Rewitalizacja skweru przed Parkiem Wilsona kosztowała 258 670 złotych, z czego 100 tys. zł przekazała Rada Osiedla Św. Łazarz poprzedniej kadencji (2015-2019).


R E K L A M A

Komentarze (4)

13-08-2019 07:43:28
pyra
@zwykły pieszy: Bedziesz musial czekac 20 lat na kawalek cienia a i tak potem bedzie wycinka bo korzenie -"beda zagrazac torom tramwajowym" jak to nam idiotycznie wytlumaczono tym razem.
10-08-2019 19:03:42
zwykły pieszy
Ale cienia ZERO. Czekałem tam na autobus przy tymczasowym przystanku i szło się ugotować.
06-08-2019 11:54:11
zŁazarza
Elementem kampanii wyborczej było wycięcie drzew? Bo innego sensu tu nie widzę... A przynajmniej nic popartego faktami.
06-08-2019 09:22:07
pyra
Bardzo ladnie ! Teraz Miasto MUSI utrzymywac tam porzadek ! Sprzatac smieci i dbac o zielen ! Bedziemy obserwowac.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: