Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Dziewiątka" dostała plac zabaw i siłownię "na wolnym powietrzu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Dziewiątka" dostała plac zabaw i siłownię "na wolnym powietrzu"
17-10-2009 00:34   Janusz Ludwiczak
Niezły prezent otrzymała Szkoła Podstawowa nr 9 przy ulicy Łukaszewicza. W Dzień Edukacji Narodowej otwarto nowy plac zabaw oraz siłownię "na wolnym powietrzu", która jest drugim tego typu obiektem na Łazarzu.

W środę, w Dzień Edukacji Nauczyciela niezły prezent Szkole Podstawowej nr 9 zrobiła Rada Osiedla Świętego Łazarza oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania. Na terenie szkolnego boiska otwarto drugą już w dzielnicy siłownię "na wolnym powietrzu" oraz rozbudowany plac zabaw.

Siłownia "na wolnym powietrzu" jest drugim tego typu obiektem na Łazarzu. Dokładnie rok temu taką siłownię otrzymała Szkoła Podstawowa nr 77 przy ulicy Dmowskiego.

Podobnie jak przy SP77 także siłownia "dziewiątki" posiada przyrządy do ćwiczeń - spalania tkanki tłuszczowej oraz poprawienia kondycji fizycznej.

Koszt inwestycji wyniósł w sumie 20 tysięcy złotych, z czego 10 tys. zł szkoła otrzymała od Rady Osiedla Świętego Łazarza, a pozostała kwota pochodzi ze środków Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa w ramach realizacji programu "Bezpieczne miasto" - powiedział Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Komisji Samorządowej Samorządowej, wiceprzewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, radny Miasta Poznania i Osiedla Świętego Łazarza.

W tym roku miasto wydatkowało na budowę siłowni na wolnym powietrzu kwotę blisko 150 tysięcy złotych. W sumie dofinansowanych zostało 17 obiektów. - dodaje Wojciech Wośkowiak.

Równocześnie "dziewiątka" wzbogaciła się o powiększony plac zabaw, w którym nie zabrakło huśtawek, zjeżdżalni i torów przeszkód. Obiekt służyć będzie także "zerówkowiczom". Nowy plac zabaw został całkowicie sfinansowany ze środków Rady Osiedla Świętego Łazarza w kwocie 10 tysięcy złotych.


Komentarze (4)

26-05-2010 11:29:14
Gord
Grobelny najlepszy prezydent ? - chyba kpisz sobię, usuwa park po parku zabudowująć je osiedlami dla bogatych, - obecnie patrz na aferę z parkiem sołackim
18-10-2009 11:07:38
Kra
Pan Prezydent Grobelny- Najlepszy Prezydent.
17-10-2009 12:11:11
as
no to patologie lazarskie spod bram na calliera beda mogly zmienic miejsce spedzania przegranego zycie
17-10-2009 11:29:43
madzia
No proszę, kolejne pozytywne działania Rady Osiedla. Czekamy teraz na plac zabaw w Parku Wilsona, ale znając konserwę - dyrektora Palmiarni Z.Wągrowskiego będzie ciężko. Mam nadzieję, że jak będzie nowy prezydent Poznania w przyszłym roku to pierwsze co wywali tego emeryta na zbity pysk. Mieszkańcy, rodzice i dzieci chcą placu zabaw w Parku Wilsona!
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: