Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można odkryć "fenomen PeWuKi" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można odkryć "fenomen PeWuKi"
26-07-2019 02:49   Janusz Ludwiczak
Dzisiaj można ją porównać do światowej wystawy Expo. 90 lat temu prezentowała dorobek kraju w 10. rocznicę odzyskania niepodległości. O tym czym była Powszechna Wystawa Krajowa, na czym polegał jej fenomen będzie można dowiedzieć się podczas wycieczki z Piotrem Ciesielskim, z grupy przewodników PoPoznaniu, na którą w piątkowe popołudnie zapraszają MTP.

W maju minęło 90 lat od otwarcia Powszechnej Wystawy Krajowej. PeWuKa była czymś porównywalnym do wystawy Expo. Od 16 maja do 30 września 1929 roku Poznań i Łazarz tętnił życiem od rana do wieczorem. Na 65 hektarach, powierzchni trzy razy większej od dzisiejszych Targów zaprezentowano dorobek kraju w 10. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawę odwiedziło wtedy ponad 4,5 miliona zwiedzających. Na odkrycie "Fenomenu" PeWuKi i zwiedzanie terenów śladami przedwojennej wystawy zapraszają w piątek Międzynarodowe Targi Poznańskie.

– Już w najbliższy piątek kolejna wakacyjna odsłona cyklu spotkań "Fenomen PeWuKi"… O godzinie 15 spotykamy się przy pawilonie 1, by wraz z przewodnikiem pospacerować po miejscach nierozerwalnie związanych z Powszechną Wystawą Krajową. Będzie można posłuchać fascynujących historii związanych z tą największą w dziejach naszego miasta wystawą, poznać wiele ciekawostek i anegdot – zapowiada Anna Smolińska z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wycieczkę oprowadzi Piotr Ciesielski, przewodnik grupy PoPoznaniu. Dla pierwszych 10. uczestników organizatorzy przygotowali książki "PeWuka - Cud nad Wartą" autorstwa Filipa Czekały i śp. Tomasza Mikszo.

Zbiórka w piątek o godz. 15:00 przy pawilonie nr 1.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: