Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arenę czeka przebudowa – obniżone wnętrze i zwiększenie widowni na ponad 7 tys. widzów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arenę czeka przebudowa – obniżone wnętrze i zwiększenie widowni na ponad 7 tys. widzów
21-05-2019 07:25   redakcja, Biuletyn Miejski
Międzynarodowe Targi Poznańskie przedstawiły radnym projekt przebudowy hali Arena. Plany zakładają obniżenie poziomu hali. Trybuny z obecnego łukowego układu zmienią się w równoległy do parkietu, a w hali będzie mogło zasiąść nawet 7330 widzów (obecnie Arena może pomieścić do 4 200 gości).

Od stycznia ubiegłego roku Międzynarodowe Targi Poznańskie są zarządcą hali Arena. Spółka przedstawiła radnym z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki zarys koncepcji programu funkcjonalno-użytkowego, który będzie determinował projekt przebudowy.

Wnętrze Areny ma zostać obniżone do poziomu minus jeden, dzięki temu zwiększy się jego powierzchnia. Zmienić ma się układ trybun, które będą równolegle do boiska, mają być kilkupoziomowe. Pod nowymi trybunami będzie też miejsce dla sal konferencyjnych i innych potrzebnych przestrzeni. Na poziom minus jeden ma być też możliwy wjazd samochodami ciężarowymi do wwożenia dużych elementów sceny, dekoracji, sprzętu.

Targi szacują, że po takiej gruntownej przebudowie maksymalna pojemność obiektu wynosić może 7330 widzów (wydarzenia sportów walki), na meczach koszykówki 6400 osób, a na koncert będzie mogło wejść 6300 osób. Obecnie pojemność trybun to 4200 miejsc i 1500 miejsc dostawianych.

Targi chcą w przeciągu kilku miesięcy zaprezentować pełną koncepcję funkcjonalno-użytkową przebudowanej Areny. Prezes MTP zwraca jednak uwagę, że aby projekt zakończył się sukcesem musi być połączony z całościowymi zmianami w rejonie hali a więc dotyczyć parku Kasprowicza oraz kwestii organizacji ruchu drogowego wokół hali.

– Projekt przebudowy hali to najprostsza rzecz, dużo trudniejsze to zmiana jej otoczenia, a także zaniechanie projektu budowy nowej wielkiej hali w Poznaniu – powiedział Przemysław Trawa, prezes zarządu MTP.

Targi przeprowadziły głęboką analizę rynku takich obiektów w Polsce i naszym regionie Europy, wynika z niej jednoznacznie, że budowa wielkiego obiektu halowego w Poznaniu jest nieopłacalna i ryzykowna dla miasta w dłuższej perspektywie, m.in. z powodu planów budowy wielkiej hali widowiskowej w Warszawie.

Szefowie Targów poinformowali też, że finansowanie przebudowy będzie musiało być rozłożone na kilka podmiotów. Nie ma takiej możliwości, żeby sfinansowało to miasto albo same targi. Jest za to możliwe pozyskanie środków z budżetu państwa, jeśli uda się włączyć do projektu organizacje sportowe. Koszty przebudowy w tej chwili nie są znane, ale są one z pewnością wyższe niż 50 mln zł, o których było pierwotnie mowa.

Jan Gładysiak/Biuletyn Miejski


R E K L A M A

Komentarze (2)

28-05-2019 13:29:16
eka z małeki
-czy ta przebudowa nie przekroczy czasem budowy nowej ARENY???!!!Już kiedyś o tym pisałem!!!I różne odpowiedzi otrzymywałem.Temat myślę nie tylko dla mnie b.interesujący.eka
24-05-2019 08:47:37
morlock
Taaa,. Jak z przebudową Łazarka i remontem Kolejowej. Political fiction już tak dobrze nie sprzedaje się jak czterdzieści lat temu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: