Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Andrzej Janowski został przewodniczącym {►WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Andrzej Janowski został przewodniczącym {►WIDEO}
24-04-2019 08:02   Janusz Ludwiczak
Podczas inauguracyjnej sesji nowo wybrana Rada Osiedla Św. Łazarz wybrała przewodniczącego, którym został Andrzej Janowski. Z kolei Zarządem Osiedla pokieruje Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

We wtorek w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, którą 24 marca wybraliśmy na VII kadencję, na najbliższe 4 lata.

Na początku sesję prowadził Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania wraz z radnymi miejskimi: Martą Mazurek i Filipem Olszakiem, byłym już przewodniczącym Rady Osiedla Św. Łazarz.

Po odczytaniu uchwały Miejskiego Zespołu ds. Wyborów Osiedlowych w sprawie stwierdzenia ważności przeprowadzonych w dniu 24 marca 2019 r. wyborów do Rady Osiedla Św. Łazarz wszyscy radni złożyli ślubowanie słowami:
"Ślubuję uroczyście jako radny Osiedla Św. Łazarz pracować dla dobra i pomyślności Osiedla i Miasta Poznania, działać zawsze zgodnie z prawem oraz interesami Osiedla i jego mieszkańców, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań Osiedla".

W trakcie inauguracyjnej sesji nowo wybrani radni podziękowali Filipowi Olszakowi, przewodniczącemu Rady Osiedla Św. Łazarz poprzedniej kadencji oraz Marii Łazarz, byłej przewodniczącej Zarządu Osiedla za wieloletnią pracę na rzecz Łazarza i jego mieszkańców.

W dalszej części wybrano Przewodniczącego Rady Osiedla Św. Łazarz, którym został Andrzej Janowski. Jego zastępcami zostali: Marcin Pakuła oraz Jakub Skurzyński.

Podczas pierwszej sesji wybrano również Zarząd Osiedla Św. Łazarz. Przewodniczącą została Agnieszka Michalak-Pietkiewicz. Łazarscy radni wybrali również dwóch wiceprzewodniczących Zarządu, którymi zostali: Sylwia Badzińska oraz Roman Modrzyński. Na członków Zarządu Osiedla wybrano radnych: Joannę Ellmann, Wojciecha Kosiedowskiego, Franciszka Sterczewskiego oraz Beatę Szeszułę.

– Będziemy zajmować się tym, czym rada osiedla powinna się zajmować. Będziemy opiniować projekty dotyczące osiedla. W tym roku najważniejsza będzie organizacja Strefy Płatnego Parkowania, chcemy dokładnie przeanalizować projekty. W najbliższym czasie chcielibyśmy również sprawdzić projekt przebudowy ulicy Kolejowej, ustalić dlaczego jeszcze nie ruszył remont ulicy Jarochowskiego. Kolejny temat to budowa krytej pływalni w Parku Kasprowicza. Jesteśmy zadowoleni z komunikatu miasta w sprawie ulicy Głogowskiej. Ulica Głogowska wymaga zmian, czekamy na informacje ze strony miasta. Będziemy chcieli spotkać się z przedstawicielami ZDM – powiedział portalowi lazarz.pl Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Pod koniec sesji łazarscy radni wybrali również przedstawicieli komisji konkursu Zielony Poznań: Joanna Ellmann (przewodnicząca), Janina Łukarska (wiceprzewodnicząca) oraz Sylwia Badzińska, Dorota Koszal i Sylwia Badzińska.

Na zakończenie powołano przedstawicieli do komisji konkursowej Inkubatora Kultury Pireus. Radę Osiedla Św. Łazarz reprezentować będą: Wojciech Kosiedowski, Roman Modrzyński oraz Sylwia Badzińska (oraz rezerwowo: Amadeusz Smirnow, Joanna Ellmann i Jakub Skurzyński).

Kolejna, druga sesja Rady Osiedla Św. Łazarz VII kadencji ma odbyć się 16 maja. Wtedy radni mają powołać komisje problemowe.

Projekty uchwał, protokół z poprzedniej sesji oraz frekwencje i obecność radnych można znaleźć w naszym serwisie na stronie: www.radaosiedla.lazarz.pl.

Sesję inauguracyjną Rady Osiedla Św. Łazarz transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo. Poniżej również filmowa relacja:


Komentarze (8)

25-04-2019 13:37:23
eka z małeki
Na to czekałem!!!Życzę powodzenia i podejmowania odważnych decyzji.Liczę na konstruktywną współpracę z tubylcami i tuziemcami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! eka
25-04-2019 11:56:52
Qshu
Gratuluję, trzymam kciuki i czekam na działanie!
25-04-2019 11:02:28
z fyrtla
Nowa RO już działa wbrew zapisom Statutu Osiedla a to starej zarzucali łamanie prawa. Powołano 7 osób w Zarządzie "niestatutowo". Statut mówi, że najpierw regulamin rejonu Targowe ustala Rada, liczbę członków zarządu rejonu ustala Rada, następnie Zarząd rejonu dokonuje ze swego składu wyboru przewodniczącego zarządu rejonu. Następnie Rada powołuje przewodniczącego zarządu rejonu na zastępcę przewodniczącego Zarządu Osiedla. Statut Osiedla : Dział VIII Jednostki niższego rzędu § 42 1. Organem rejonu jest zarząd rejonu, działający na podstawie regulaminu uchwalonego przez Radę. Kadencja zarządu rejonu upływa z dniem upływu kadencji Rady lub z dniem jej rozwiązania uchwałą Rady Miasta lub z mocy prawa. 3. W skład zarządu rejonu wchodzą radni wybrani z terenu objętego granicami danego rejonu. 4. W przypadku gdy liczba radnych wchodzących w skład zarządu rejonu jest mniejsza od ustalonej dla danego rejonu, w skład zarządu rejonu wchodzą osoby kandydujące do Rady z danego rejonu, które w wyborach do Rady uzyskały kolejno największą liczbę głosów. 5. Jeżeli w wyniku postępowania, o którym mowa w ust. 4, skład zarządu rejonu jest mniejszy od ustalonego dla danego rejonu, przeprowadza się wybory pozostałych członków zarządu rejonu na zebraniu z mieszkańcami danego rejonu, zwołanego przez Przewodniczącego Rady według regulaminu (...) 6. Zarząd rejonu dokonuje ze swego składu wyboru przewodni
24-04-2019 17:08:14
pyra
Gratuluje Wszystkim z nowej Rady....troche jednak odczucie mam mieszane poniewaz p.Janowski nie powiedzial ani slowa o kontakcie/wspolpracy z mieszkancami, mam nadzieje, ze nie bylismy potrzebni tylko do glosowania na Was ale, ze przedewszystkim bedziemy brani powaznie, chcemy byc informowani i konsultowani. Nic dla bez nas !
24-04-2019 13:05:03
Łazarz 2
Tak obserwuję zdjęcia i widzę ze połowa radnych nie potrafiła się ubrać zgodnie z rangą wydarzenia ale cóż są młodzi mogą nie wiedzieć
24-04-2019 12:52:23
Andrzej Janowski
Franciszek Sterczewski pełni funkcję członka zarządu Osiedla. Ważniejsze od funkcji są pomysły, czas i zaangażowanie.
24-04-2019 10:57:07
As
Franciszek Sterczewski nie pełni żadnych funkcji... Dziwne. No tak on ma za zadanie doprowadzić by państwo stanęło przez blokadę działań rządu...
24-04-2019 10:41:45
Łazarz
Super widzieć tylu młodych nowych ludzi w naszej radzie! Trzymam za was kciuki!
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: