Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dla wędkarzy, żeglarzy, myśliwych i nie tylko - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dla wędkarzy, żeglarzy, myśliwych i nie tylko
31-01-2019 11:16   redakcja, MTP
W najbliższy weekend każdy znajdzie coś dla siebie. Na MTP odbędą się Targi Wędkarstwa "Rybomania", Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych "Boatex", Targi Regionów i Produktów Turystycznych "Tour Salon" a także Targi Myślistwa i Strzelectwa Sportowego "Knieje". Dla naszych Czytelników mamy do rozdania zaproszenia na te targi.

Dla wędkarzy i nie tylko

Najbliższy weekend przysporzy okazji do spotkań wielbicielom wędkowania, amatorom aktywnego spędzania czasu nad wodą, podróżowania, a także tym, którzy interesują się łowiectwem, sztuką przetrwania oraz strzelectwem. Od piątku do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich równolegle odbywać się będą Targi Wędkarskie "Rybomania", Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych "Boatex", Targi Regionów i Produktów Turystycznych "Tour Salon", Targi Myślistwa i Strzelectwa "Knieje", a także Targi Militarne, Outdooru "Survival Force Expo" oraz Targi Strzelectwa "Shooting Pro".

Wędkarskie emocje na Rybomanii

"Rybomania" to największe targi wędkarskie w Europie, podczas których prezentowane są nowości na każdy kolejny sezon. I to właśnie dlatego udział w tym wydarzeniu co roku bierze ponad 50 tys. wędkarzy! Podczas tegorocznej edycji targów pojawi się blisko 200 producentów i dystrybutorów czołowych marek wędkarskich. Zaprezentują kilkaset nowości – najnowszych modeli wędek, kołowrotków, przynęt, zanęt. Nie zabraknie też sprzętu turystycznego i odpowiedniej odzieży.

– Firmy działające w branży wędkarskiej nieustannie pracują nad nowymi modelami sprzętu, który pozwola wędkarzom na jeszcze większą skuteczność. Ale nie tylko o skuteczność chodzi w wędkarstwie. Wędkarze w Polsce to ponad dwumilionowa społeczność. Dzięki rozwojowi social mediów szybko w tej grupie zaistnieli trendsetterzy. To oni nadają teraz ton temu jak ma wyglądać wędkarz XXI wieku i jakiego sprzętu używać. Firmy również same kreują influencerów, którzy dzieląc się swoimi sukcesami promują przy okazji najnowszą ofertę – informuje Bartosz Dembiński, dyrektor targów "Rybomania".

W ramach targów wędkarskich zaplanowano wiele szkoleń, prezentacji i premier. Organizator wraz z partnerami przygotowuje szereg zabaw, które mają na celu zainteresowanie tematem, zachęcenie do działania i edukację młodych wędkarzy.

Podczas tegorocznej "Rybomanii" zwiedzający targi będą mogli również sami spróbować swoich sił w walce z dużą rybą na specjalnych symulatorach holu ryby. To niezwykłe urządzenie dostępne będzie na kilku stoiskach. Pozwala ono nie tylko na testowanie „na sucho” wędkarskiego sprzętu, ale także na sprawdzenie własnych umiejętności wędkarskich w potyczce z walczącą rybą.

Obierz kurs na Poznań!

"Boatex", czyli Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych, to wydarzenie kierowane do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu nad wodą, zarówno tych doświadczonych z wieloletnim stażem i ogromną wiedzą, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szeroko pojętą rekreacją na wodzie.

Zwiedzający mogą liczyć na tętniącą życiem scenę żeglarską, na której w roli głównej wystąpią doświadczeni profesjonaliści z Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Na scenie głównej wydarzenia usłyszeć będzie można rozmaite prelekcje dotyczące zarówno bezpieczeństwa na wodzie, rejsu morskiego z dziećmi, jak i pracy z dziećmi i młodzieżą w ramach szkolenia regatowego. Swój udział podczas prelekcji będzie miała także Policja Wodna.

Wielkie łowy

Na MTP już po raz piąty odbędą się również targi "Knieje". To kompleksowa oferta dla myśliwych, pasjonatów strzelectwa i łowiectwa oraz miłośników przyrody. Wielka pasja, tradycja, kultura i dużo dobrej zabawy – tak w skrócie można opisać zbliżające się trzydniowe wydarzenie. Podczas targów "Knieje" polscy producenci, a także importerzy reprezentujący najbardziej znane zagraniczne marki, zaprezentują artykuły niezbędne podczas każdej wyprawy łowieckiej.

Wśród licznych atrakcji znajdą się wydarzenia, które co roku wzbudzają zainteresowanie odwiedzających, jak: zawody strzeleckie, konkurs budowy ambon, pokaz mody myśliwskiej, prezentacja najpiękniejszych gatunków psów myśliwskich oraz ptaków wykorzystywanych w sokolnictwie. Uczestnicy Targów będą również wziąć udział w konkursie jedzenia na czas kilogramowego wildburger.

Dla strzelców

Uzupełnieniem targów "Knieje" będzie "ShootingPRO" – stworzone z myślą zarówno o pasjonatach strzelectwa jak i profesjonalistach związanych z branżą. To okazja do nawiązania relacji biznesowych oraz spędzenia czasu wśród miłośników strzelectwa, które jest bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedziną sportu. Na ShootingPRO można spodziewać się oferty produktów z zakresu optyki strzeleckiej, łucznictwa, wyposażenia oraz akcesoriów dla strzelnic, broni i amunicji sportowej, wyposażenia taktycznego oraz odzieży i butów dla strzelców.

Przeżyj ekstremalny weekend

Z kolei pasjonaci przetrwania, militariów oraz biegów przeszkodowych znajdą coś dla siebie na targach "Survival Force Expo", na których pojawiają się m.in. przedstawiciele sklepów ze sprzętem surivavlowym, outdoorowym, airsoftowym czy militarnym, właściciele strzelnic i firm eventowych, trenerzy taktyki zielonej, knifemakerzy, wyspecjalizowani czy bushcrafterzy. W strefie knives & knifemaking będzie można zobaczyć dzieła najlepszych twórców noży w Polsce i zakupić materiały do wyrobu noży.

Gdzie i kiedy?

Wszystkie imprezy odbędą się rozpoczną się w piątek i potrwają do 3 lutego. Zwiedzać będzie można je w piątek od godz. 10:00 do 17:00, w sobotę do 18:00, a w niedzielę do 16:00. Bilety wstępu kosztują 27 złotych, a w przedsprzedaży na stronie bilety.mtp.pl 20 zł.

Dla naszych Czytelników mamy do rozdania 4 wejściówki na targi "Rybomania", "Knieje", "Boatex".
Aby zdobyć wejściówkę należy odpowiedzieć na pytanie:
Którą rocznicę PeWuKi będziemy w tym roku obchodzić?
a) 80
b) 90
c) 95
d) 100
Na Państwa odpowiedzi wraz z podaniem imienia i nazwiska czekamy na naszej skrzynce e-mailowej: konkurs@lazarz.pl dziś (tj. czwartku, 31 stycznia 2019) do godz. 22:00.
Przesyłając zgłoszenie zgadzają się Państwo na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu oraz publikację imienia i nazwiska w przypadku wygranej.
Wśród nadesłanych prawidłowo odpowiedzi rozlosujemy po 4 wejściówki na Targi.
Zapraszamy do udziału w konkursie, życząc równocześnie powodzenia.

Nagrody w konkursie ufundowały Międzynarodowe Targi Poznańskie

Aktualizacja Rozstrzygnięcie konkursu. Prawidłowa odpowiedź na pytanie to:
b) 90. W tym roku obchodzić będziemy 90. rocznicę od zorganizowania Powszechnej Wystawy Krajowej, tzw. PeWuki.
Otrzymaliśmy od Państwa wiele zgłoszeń, jednak do rozdania mieliśmy tylko 4 zaproszenia. "Sierotka marysia" w przeprowadzonym losowaniu przyniosła szczęście następujących osobom:
• Mariusz Heigelmann
• Robert Brzeski
• Hanna Brembor
• Sandra Wiśniewska
Zwycięzcy konkursu już otrzymali od nas bilety, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Zachęcamy do udziału w innym konkursie, w którym można wygrać "Kalendarz Łazarski 2019", w którym znalazły się fotografie Jana Kurka - poznańskiego fotografa, operatora filmowego i dziennikarza, przedstawiające łazarskie ulice i place tak jak wyglądały w 1967 roku. 50 lat później Wojciech Wysocki postanowił sprawdzić czy i jak Łazarz zmienił się w ciągu pół wieku. Mamy jeszcze kilka egzemplarzy, które postanowiliśmy Państwu rozdać w naszym prostym konkursie. Więcej szczegółów tutaj.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: