Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kasprzaka/Morawskiego: pomimo postawienia słupków kierowcy parkują na chodniku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kasprzaka/Morawskiego: pomimo postawienia słupków kierowcy parkują na chodniku
16-01-2019 06:22   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Kasprzaka przy skrzyżowaniu z Morawskiego ustawiono słupki, które miały uniemożliwić kierowcom nielegalna parkowanie na chodniku i przy przejściu dla pieszych. Jednak niektórzy kierowcy postanowili parkować w miejscach niedozwolonych.

Prawdziwi "mistrzowie parkowania" zastawiają swoimi samochodami już nie tylko chodniki, ale także skrzyżowania. Taka sytuacja ma wielokrotnie miejsce przy skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Morawskiego.

Konieczne jest zabezpieczenie przejść dla pieszych i łuków skrzyżowań słupkami lub innymi elementami malej architektury przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Nieprawidłowo zaparkowane pojazdy znacznie ograniczają widoczność w obrębie skrzyżowań, co utrudnia włączanie się do ruchu oraz ograniczają pole widzenia w przypadku zbliżania się do przejść dla pieszych. Takie nielegalne parkowanie jest szczególnie niebezpieczne w sezonie jesienno-zimowym, gdzie częste złe warunki pogodowe dodatkowo ograniczają widoczność oraz skracają drogę hamowania – uważa Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, mieszkanka Łazarza i radna Osiedla Św. Łazarz.

W lipcu Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie wniosku do Zarządu Dróg Miejskich o montaż słupków lub innych elementów małej architektury w celu zabezpieczenia chodników i przejść dla pieszych przed nielegalnym parkowaniem. Jedną z lokakalizacji było właśnie skrzyżowanie ulic Morawskiego i Kasprzaka. Słupki postawiono, kierowcy nadal jednak parkują na chodnikach i przejściach dla pieszych.

"W związku z nagminnym łamaniem przepisów ruchu drogowego oraz pozostawianiem przez kierowców pojazdów w obrębie skrzyżowań – na chodnikach, w odległości mniejszej niż 10 m od przejść dla pieszych lub na przejściach dla pieszych, konieczne jest zabezpieczenie wskazanych w załączonym do niniejszej uchwały wykazie miejsc, słupkami lub innymi elementami małej architektury. Nielegalnie zaparkowane pojazdy w znacznym stopniu ograniczają widoczność w obrębie skrzyżowania oraz uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się po chodniku, szczególnie osobom starszym, rodzicom prowadzącym wózki czy osobom z niepełnosprawnościami" – czytamy w uchwale Rady Osiedla Św. Łazarz z 19 lipca 2018 r.

Radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz sugeruję, że sytuację może rozwiązać Strefa Płatnego Parkowania.

– Na poprawę bezpieczeństwa z pewnością wpłynie Strefa Płatnego Parkowania, która uporządkuje parkowanie w wielu niebezpiecznych miejscach. ZDM w odpowiedzi na pisma dot. zabezpieczenie słupkami skrzyżowania Morawskiego/Kasprzaka deklaruje, że takie zabezpieczenia zostaną uwzględnione w projekcie Strefy Płatnego Parkowania. O takie zabezpieczenie wnioskuje również Rada Osiedla w zgłoszonym przeze mnie projekcie uchwały w sprawie wniosku do Zarządu Dróg Miejskich o montaż słupków lub innych elementów małej architektury w celu zabezpieczenia chodników i przejść dla pieszych przed nielegalnym parkowaniem z lipca 2018 r. oraz w uwagach do wstępnej wersji projektu Strefy Płatnego Parkowania – podsumowuje łazarska radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

Gdzie kierowcy parkują nielegalnie? W jakich miejscach są "mistrzowie parkowania"? Zachęcamy do przesyłania informacji i zdjęć na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl.


Fot: Agnieszka Michalak-Pietkiewicz

ZOBACZ TAKŻE: Jak najlepiej zaparkować auto? Na przejściu dla pieszych

ZOBACZ TAKŻE: "Mistrz parkowania" stanął na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych

ZOBACZ TAKŻE: Palacza: Mistrz Parkowania stanął na środku chodnika - piesi nie mogli przejść

ZOBACZ TAKŻE: Mistrz parkowania zablokował chodnik na Kasprzaka. Nie można było przejechać wózkiem

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (4)

17-07-2019 08:52:09
bOLo
Nie popieram takiego parkowania (zazwyczaj są to osoby przyjezdne) ale ilość słupków, przejść dla pieszych powoduje, że prawowici mieszkańcy mają coraz mniej miejsc do zaparkowania.Zakładam że Pani radna mieszka w okolicy i posiada podziemny parking. Zatem nie boryka sie z problemami pakowania samochodu przed wyjazdem na wakacje bądź szukaniem miejsca przez 20 min jeżdżąc ulicami Łazarza i modląc się aby ktoś wyjechał. Przypuszczam, że nie mieszka również z osobą starszą/niepełnosprawną, którą trzeba przetransportować do samochodu stojącego 2 ulice dalej aby zawieźć ją do lekarza (bo pod blokiem nie da się zaparkować przez słupki). Dlaczego powstało to przejście dla pieszych po tej stronie skrzyżowania Kasprzaka/Morawskiego. Gdyby zrobić je po drugiej (lub wogóle - kolejne jest parę metrów dalej) nie trzeba by stawiać słupków. Zostały by miejsca parkingowe i problem by się nie pojawił. Mam propozycje aby przenieść przystanek autobusowy na wysokość płotu dawnej LO VIII - tam by nikomu nie przeszkadzał a ilość miejsc parkingowych by się drastycznie zwiększyła. I jeszcze pytanie: W jaki sposób dostawcy towaru do pobliskich sklepów przy aktualnej ilości postawionych tam słupków mają wykonać swoją pracę? Proponuję czasem postawić się w każdej możliwej sytuacji zanim podejmie się jakąkolwiek decyzję. PS. Nadchodzi okres wakacyjny. Studenci wynajmujący okoliczne bloki wyjadą do domów i ruszą w końcu
20-01-2019 23:39:33
czytelnik
Natychmiast powinna podjeżdżać laweta i zabierać na płatny parking. Tylko wtedy w tym kraju ludzie nauczą się prawidłowo parkować, zgodnie z przepisami!
18-01-2019 16:44:43
Negatyw
Ludzi trzeba KARAĆ (!!!!!).
17-01-2019 07:14:20
Tomek
Laweta i po sprawie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: