Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejna "melina" przy Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejna "melina" przy Głogowskiej
25-09-2009 01:14   Janusz Ludwiczak
Porzucony taboret, ławka skonstruowana z deski i dwóch wiader po farbie oraz butelki po alkoholu - tak wygląda skwerek przy ulicy Głogowskiej, w pobliżu zajezdni tramwajowej i Osiedla Hetmańskiego. O kolejnej "melinie" powiadomił za pośrednictwem Kontaktowej Platformy Czytelników (24@lazarz.pl) nasz Czytelnik.

Na początku września pisaliśmy o porzuconych krzesłach obrotowych na kółkach, a także butelkach po alkoholu i napojach gazowanych, które nasz Czytelnik znalazł w zaroślach przy ulicy Głogowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Hetmańskiego i zajezdni tramwajowej.

Jakby tego było mało nasz Czytelnik znalazł coś jeszcze: kopie mandatów karnych za przejazd bez biletu, sądowe nakazy zapłaty i pozwy sądowe. O sprawie pisaliśmy 5 września w artykule: Dokumenty należące do MPK porzucono na ulicy. Sprawą porzuconych dokumentów MPK zajmuje się obecnie policja.

Po naszej interwencji powstały na początku września śmietnik został sprzątnięty w dniu 7 września:
W dniu 09.09.2009r. w przedmiotowej sprawie grunwaldzka Straż Miejska skierowała pismo oraz interwencje telefoniczną do zarządcy terenu (Zarządu Dróg Miejskich) celem natychmiastowego uporządkowania opisywanej działki. W dniu 09.09.2009r. ww. teren został uporządkowany z zalegających śmieci przez firmę sprzątającą "ROMI" na zlecenie ZDM-u. Miejsce zostanie objęte zwiększonym nadzorem ze strony funkcjonariuszy SM - Grunwald, który będzie miał na celu wyeliminowanie zbierania się osób spożywających alkohol i jednocześnie zanieczyszczających teren - napisał do nas w mailu Tomasz Staniszewski, naczelnik Wydziału Zachód Straży Miejskiej w Poznaniu.

Minęły dwa tygodnie i mamy powtórkę z rozrywki. Przy Głogowskiej znów pojawił się śmietnik, który jak informuje nasz Czytelnik jest nowym punktem dekadencji.
"15 metrów dalej, na tym samym skrawku zieleni w krzakach jest już nowy punkt dekadencji" - poinformował nas w mailu pan Karol.

W zgliszczach przy ulicy Głogowskiej, w pobliżu Osiedla Hetmańskiego, gdzie swoje psy wyprowadzają okoliczni mieszkańcy nasz Czytelnik zauważył porzucony taboret, ławkę skonstruowaną z deski i dwóch wiader po farbie oraz butelki po alkoholu. Na dowód przesłał nam zdjęcia. Sprawę ponownie przekażemy do Straży Miejskiej oraz ZDM.


R E K L A M A

Fot: Karol
Zdjęcie przesłane na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Dokumenty należące do MPK porzucono na ulicy

Komentarze (4)

25-09-2009 20:17:41
madzia
iejsce zostanie objęte zwiększonym nadzorem ze strony funkcjonariuszy SM - Grunwald - bardzo ciekawe, gdyby tak było sytuacja nie powtórzyłaby się.
25-09-2009 16:23:36
qaf
Powtórka z rozrywki, ale tym razem bez mandatów mpk
25-09-2009 14:41:55
max
A co według Ciebie ma do tego MPK?
25-09-2009 08:51:53
Alibaba
znów nowa kawiarnia dla .... i to gdzie obok MPK sławnegoMPK, które rozwozi pasażerów
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: